Suplementacja

Najlepsze suplementy diety na paznokcie

Najlepsze suplementy diety na paznokcie

Problem z łamliwymi paznokciami pojawia się u wielu kobiet. Paznokcie często są narażone na uszkodzenia, podczas prac domowych i wielu innych czynności. Każda kobieta marzy o pięknych paznokciach, które będą  długie i mocne. Jednak takie efekty nie zawsze są widoczne nawet przy wykonywaniu częstych zabiegów na paznokcie, nawet tych u kosmetyczki. Paznokcie mogą się łamać, rozdwajać i powoli rosnąć, a jak sobie z tym radzić?

Pomocą mogą być dla nas suplementy diety. Na rynku pojawia się wiele suplementów na zdrowe paznokcie, które mają doskonały skład i naprawdę pomagają. Czas więc dowiedzieć się, jakich składników nie może zabraknąć w suplementach, których zadaniem jest poprawienie kondycji paznokci.

  1. Wyciąg ze skrzypu polnego

Kiedy szukamy idealnego suplementu diety na paznokcie, to nie może w nim zabraknąć wyciągu ze skrzypu polnego. Jest to składnik, który zawiera wiele w sobie wiele składników mineralnych oraz przeciwutleniaczy. A są to substancje niezbędne dla zachowania zdrowia paznokci. Tabletki z wyciągiem ze skrzypu polnego to jedne z najpopularniejszych, które mają silne i niezastąpione działanie. Doskonale sprawdzają się na paznokcie zniszczone, łamliwe i kruche. Już po pierwszym miesiącu ich stosowania pojawić się mogą pierwsze pozytywne różnice. Warto sięgnąć po preparaty z tym składnikiem, kiedy szybko chcemy poprawić kondycję paznokci.

  1. Biotyna

Skuteczne są również preparaty z biotyną. Jest to jedna z witamin z grupy B, które mają wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci. Kiedy chcemy poprawić wygląd paznokcia i odbudować go od podstaw, to najlepiej sięgnąć właśnie po suplementy diety z biotyną. Kuracja odbudowująca co prawda trwa długo, ponieważ w przypadku paznokci u rąk aż sześć miesięcy, a u nóg dwanaście miesięcy, to jednak warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jej efekty są niepowtarzalne. Trzeba także pamiętać, że biotyna w tym czasie poprawi nie tylko wygląd i kondycję paznokci, ale również pobudzi włosy do wzrostu i zwiększy ich gęstość, a także przyczyni się do szybszej regeneracji skóry.

  1. Witamina E

Dla paznokci niezbędna okazuje się również witamina E. Jest to składnik, który przez specjalistów bardzo często nazywany jest potocznie witaminą młodości. Jest tak nie bez powodu, witamina ta jest równocześnie  jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy w naturze. Przyczynia się więc do wydalania i zmniejszania działania wolnych rodników. To sprawia, że procesy starzenia się organizmu znacząco spowalniają. Witamina E tak więc chroni paznokcie przez negatywnym działaniem wolnych rodników, a także nawilża, regeneruje i poprawia przepływ tlenu, dzięki czemu skóra i paznokcie są znacznie lepiej odżywione.

  1. Cynk

Warto także sięgać po suplementy diety z cynkiem. Jest to pierwiastek, który ma zbawienny wpływ na pracę skóry oraz jej wytworów, czyli włosów i paznokci. Trzeba także pamiętać, że cynk słabo się przyswaja, a nie wiele jest go w pożywieniu, więc warto sięgać po suplementy diety z tym składnikiem mineralnym.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementacja

More in Suplementacja

Tabletki wspomagające pamięć

KlaudiaCzerwiec 17, 2019

Suplementy na zdrową wątrobę

KlaudiaCzerwiec 17, 2019

Suplementy diety na poprawę pracy jelit

KlaudiaCzerwiec 16, 2019

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Pompa mięśniowa — jak ją osiągnąć?

Spalacze.plMaj 24, 2019

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

KlaudiaMaj 18, 2019

MSM – na problemy ze stawami

KlaudiaMaj 15, 2019

Jakie skuteczne boostery testosteronu wybrać?

KlaudiaMaj 14, 2019

Jak dawkować BCAA i EAA

KlaudiaMaj 12, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone