Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu

Naturalne spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu kojarzą się przede wszystkim z suplementami diety, których celem jest przyśpieszenie tempa spalania tkanki tłuszczowej. Nie można zaprzeczyć temu, że takie preparaty stanowią ważną pomoc w trakcie odchudzania. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że istnieją także naturalne spalacze tłuszczu. Co więcej, niektóre z nich wykorzystywane są jako składniki suplementów przyśpieszających spalanie tkanki tłuszczowje.

Naturalne spalacze tłuszczu to produkty spożywcze zawierające substancje, dzięki którym tkanka tłuszczowa spalana jest w szybszym tempie. Jednym z takich produktów jest kawa, a dokładniej zawarta w niej kofeina, która często jest wykorzystywana w suplementach wspomagających odchudzanie. Kofeina nasila aktywność szlaków metabolicznych, które biorąc udział w procesie spalania tkanki tłuszczowej. Nie bez znaczenia jest to, że kofeina ma działanie pobudzające, tak więc zwiększa energię potrzebną do ćwiczeń. Kawa będzie działać skutecznie, jeżeli dziennie będziemy wypijać ją w takiej ilości, aby dostarczyć swojemu organizmowi 100-150 mg kofeiny. Najlepsze efekty można uzyskać, pijąc kawę z rana albo przed treningiem. Kofeina znajduje się między innymi w termogeniku Cannibal Inferno AMPed firmy Chaos and Pain, który wykazuje silne działanie termogeniczne i energetyzujące, a jednocześnie ogranicza łaknienie.

Kolejnymi naturalnymi spalczemi tłuszczu są pieprz cayenne oraz papryczki chili, w których znajduje się kapsaicyna. To związek chemiczny odpowiedzialny za ostry smak tych przypraw. Kapsaicyna zwiększa termogenezę, a tym samym przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Działanie tego związku zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Pieprz kajeński oraz papryczka chili to przyprawy, które warto wykorzystywać podczas odchudzania. Warto wspomnieć o tym, że opracowano nawet specjalną dietę kapsaicynową, której najważniejszą zasadą jest spożywanie potraw doprawionych przyprawami zawierającymi kapsaicynę. Jednak takiej diety nie powinny stosować osoby z nadciśnieniem i chorobami układu pokarmowego, na przykład wrzodami żołądka. Dzienna dawka nie powinna być większa niż 0,5- 1 łyżeczki. Wśród suplementów zawierających kapsaicynę można wymienić OxyMax XT firmy Performax Labs.

Spośród przypraw warto polecić także kurkumę. Ta przyprawa wykazuje łagodne właściwości termogeniczne, a jednocześnie wspomaga metabolizm tłuszczu i ogranicza jego magazynowanie w komórkach wątroby. Kurkuma działa skuteczne, jeżeli jest spożywana w ilości około 1 łyżeczki dziennie.

Wśród naturalnych spalaczy tłuszczu znajduje się ocet jabłkowy. Oczywiście, nie można go mylić z octem spirytusowym, który jest niebezpieczny dla zdrowia. W occie jabłkowym znajdują się kwasy owocowe, które są wykorzystywane także w kosmetologii. Kwasy te zapobiegają wchłanianiu nadmiernej ilości tłuszczu, dlatego warto sięgnąć po ocet jabłkowy, jeżeli mamy słabszy dzień i chcemy pozwolić sobie na tłustą potrawę. Wprawdzie ocet jabłkowy jest bezpieczny dla człowieka, lecz nie należy przesadzać z jego ilością, ponieważ mógłby wówczas utrudnić wchłaniane witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Na uwagę zasługuje również zielona herbata. Ten smaczny napój zawiera epigalokatechiny, które obniżają apetyt, dlatego picie zielonej herbaty ułatwia wytrwanie na diecie. Jednocześnie zielona herbata ogranicza wchłanianie tłuszczu z pożywienia oraz zwiększa termogenzę, czyli zapobiega nadmiernemu odkładaniu tkanki tłuszczowej i przyśpiesza spalanie jej zapasów. Zielona herbata jest jednym ze składników preparatu CLA + Green Tea firmy Trec Nutrition, który usprawnia metabolizm i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej.

Przedstawione powyżej produkty spożywcze mogą ułatwić odchudzanie, zwiększając tempo redukcji wagi. Warto zatem włączyć je do swojego jadłospisu, jeżeli pozwalają na to zasady stosowanej diety. Oczywiście, niektóre produkty należy stosować z umiarem, z uwagi na swoje zdrowie. Dotyczy to między innymi kawy oraz ostrych przypraw, zawierających kapsaicynę.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Nowy Rok i odchudzanie – jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Spalacze.plStyczeń 9, 2019

Enzymy trawienne a odchudzanie

RedakcjaStyczeń 4, 2019

Marchewki i jabłka w diecie redukcyjnej

RedakcjaStyczeń 2, 2019

Tyję, choć mało jem

RedakcjaStyczeń 1, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeGrudzień 27, 2018

Dietetyczne sosy

RedakcjaGrudzień 18, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone