Uroda

Nawyki, które niszczą twoje włosy

Nawyki, które niszczą twoje włosy

Wydaje ci się, że dbasz o twoje włosy, codzienne je myjesz i nakładasz na nie odżywki i drogie maseczki, a one i tak wyglądają na zniszczone i szybko wypadają? Niestety ten problem pojawia się u coraz większej grupy osób, ponieważ nie zdajemy sobie prawy, że codziennie nawyki podczas pielęgnacji włosów są dla nich szkodliwe i zamiast pomagać im się regenerować, to niszczą je jeszcze bardziej. Takie nawyki sprawiają, że włosy stają się matowe, szybko się łamią, a końcówki się rozdwajają. Jeżeli mimo swoich starań, twoje włosy i tak pozostawiają wiele do  życzenia sprawdź koniecznie, co może być tego przyczyną.

Wycierasz włosy ręcznikiem

Kiedy myjesz włosy, nakładasz na nie ręcznik, by materiał wsiąknął wodę, a potem trzesz ręcznikiem o włosy, ponieważ wydaje ci się, że to jest lepszy sposób, na ich wysuszenie. To częsty błąd, a może on bardzo źle wpłynąć na ich wygląd. Pamiętaj, że mokre włosy są bardzo delikatne i narażone na uszkodzenia mechaniczne. Tak więc taki nawyk może doprowadzić do ich łamliwości, a także wypadania. Lepiej jest jeszcze pod prysznicem wyżąć włosy z nadmiaru wody, a następnie zawinąć je w ręcznik. Poczekaj tak pół godziny, a włosy będą już prawie suche i nie będą się przy tym niszczyć.

Wiązanie włosów w ciasny kucyk

Jest to błąd, który często popełniają kobiety, ale zdarza się również u mężczyzn. Mocno związany kucyk, jest na pewno wygodny i to mocne spięcie pozwala na utrzymanie fryzury w ryzach przez resztę dnia, jednak nie ma ono dobrego wpływu na kondycję włosów. Przez taką fryzurę włosy są bardziej narażone na nadmierne wypadanie, a także szybciej się łamią. Lepiej również unikać wiązania włosów na noc, ponieważ to będzie miało na nie taki sam wpływ, a dodatkowo będą się one plątać, co prowadzić może do rozdwojenia końcówek. Włosy powinny być spinane, ale lekko i lepiej wybierać luźne spięcia.

Nieprawidłowo suszysz włosy

Po pierwsze błędem wielu osób podczas suszenia, jest rozpoczynanie tego zabiegu, kiedy włosy są jeszcze tak mokre, że kapie z nich woda. Lepiej odczekać parę chwil, by kosmyki same nieco przeschły, dzięki czemu nie będą one tak wrażliwe na działanie powietrza z suszarki. Kolejnym błędem jest używanie gorącego nawiewu. W obecnych czasach suszarki mają kilka funkcji, czyli nawiew gorący, a także z zimnym nawiewem. Ten drugi jest zdecydowanie lepszy dla włosów, ale jeżeli naprawdę nam się śpieszy, to najlepiej będzie, jeżeli zaczniemy suszenie od zimnego nawiewu, potem przełączymy na gorący, a suszenie zakończymy zimnym. W ten sposób zamkniemy pory w skórze głowy i łuski na włosach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Uroda

Suplementy diety a uroda – czy warto stosować

Julia Cichaczewska7 grudnia, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcja9 czerwca, 2021

Do czego używać oleju kokosowego?

Klaudia20 października, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwia8 czerwca, 2020

Piękna, zadbana cera

Sylwia9 grudnia, 2019

Kwasy omega-3 dla zdrowia skóry

Monika11 września, 2019

Jak zregenerować włosy po zimie?

Monika17 kwietnia, 2019

Jak regenerować skórę po zimie?

Monika14 kwietnia, 2019

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone