Zdrowie

Nie mogę zasnąć – czyli problemy z bezsennością

Nie mogę zasnąć – czyli problemy z bezsennością

Sen to proces regeneracyjny dla naszego organizmu. Jeżeli zostanie on zaburzony, to zaczniemy czuć się zmęczeni, rozdrażnieni i obolali. Wiele osób mimo tego, że chce zasnąć, to nie może, ponieważ z jakiegoś powodu nie udaje im się to. Przyczyn bezsenności, jest wiele i czas przekonać, jakie dotyczą ciebie. Pomoże ci to uporać się z twoim problemem i pozwoli ci wreszcie zasnąć i się wyspać.

Masz niewygodne łóżko

To, w jakim miejscu śpisz, a dokładniej, na czym śpisz ma dla nas ogromne znaczenie. By sen był twardy i spokojny, to materac powinien być doskonale dopasowany do twoich potrzeb. Nie może on być za miękki i za twardy. Najlepiej wybierać materace z pianki termo elastycznej, które dopasowują się do kształtu twojego ciała. Ważna jest również poduszka i materiał, którym się okrywasz. Najlepiej, jeżeli twoja piżama jest wykonana z naturalnych tkanin, to samo dotyczy poduszek, kołdry i prześcieradła.

Słaba atmosfera w sypialni

Jeżeli w miejscu, w którym sypiasz jest zła atmosfera, to może pojawić się u ciebie problem z bezsennością. Zdaniem naukowców jedną z przyczyn problemów ze snem, jest zaburzenie granicy umysłu pomiędzy snem a czuwaniem. Okazuje się, że nawet podczas snu, nasz mózg ma włączoną świadomość, więc cały czas przetwarza on i odbiera sygnały płynące z otoczenia. Tak więc w naszej sypialni powinna panować przytulna i przyjazna atmosfera. Najlepiej, jeżeli w niej znajduje się, jak najmniej sprzętów elektronicznych. A łóżko powinno być miejscem, które służy nam jedynie do spania i uprawiania seksu.

Za duży stres przyczynia się do problemów ze snem

To właśnie stres jest jedną z częstych przyczyn zaburzeń snu. Tak, więc jeżeli to dotyczy ciebie, to pamiętaj, że rozwiązaniem dla twojego problemu, jest nauczyć sobie radzić ze stresem, a także uodpornić organizm na jego negatywne działanie. Przed snem, po stresującym dniu dobrym rozwiązaniem, jest długa relaksacyjna kąpiele lub czas spędzony w ciszy i spokoju. Jeżeli takie zabiegi ci nie pomagają, to możesz sięgnąć po pomoc z natury. Dobrym rozwiązaniem są napary ziołowe, a także kąpiel w:

  • Olejku lawendowym,
  • Olejku sosnowym.

Jeżeli to ci nie pomaga, to może warto pomyśleć nad skorzystaniem z pomocy specjalisty.

Nieprawidłowa dieta zaburza sen

Przed snem najlepiej nie sięgać po tłuste i kaloryczne dania, ponieważ organizm będzie męczył się nad ich strawieniem, a może to trwać nawet kilka godzin, co może doprowadzić do zaburzenia snu, ponieważ pojawią się wzdęcia, zaparcia i niestrawności. Poza tym ostatni posiłek w ciągu dnia powinien odbyć się przynajmniej dwie godziny przed snem, by organizm zdążył przetrawić spożyty posiłek.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Zdrowie

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalaczewrzesień 18, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcjawrzesień 1, 2021

Uzależnienie od napojów energetycznych: wszystko, co musisz wiedzieć

Sylwiaczerwiec 17, 2021

Powody, dla których potas jest ważny dla zdrowia

Klaudiamaj 9, 2021

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalaczemaj 7, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczemaj 6, 2021

Melatonina na problemy ze snem i co jeszcze?

Klaudialuty 18, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone