Odchudzanie

Odchudzanie, a motywacja – sposoby na motywację w czasie odchudzania

Odchudzanie, a motywacja – sposoby na motywację w czasie odchudzania

 

Wiele osób decyduje się na odchudzanie. Zapewne każdy z nas zrobił to chociaż raz, ale większość z tych prób zakończyła się porażką, a to dlatego, że brak nam motywacji. Już przed rozpoczęciem diety powinniśmy mieć dobrą motywację, by zacząć się odchudzać. Sprawdź koniecznie, jak zmotywować się do odchudzania i wytrwać w diecie do momentu aż będziesz wyglądać tak jak chcesz.

Na początek odpowiedź sobie na ważne pytania

Przed rozpoczęciem odchudzania musisz wiedzieć do jakiej formy chcesz dojść. Na początek zmierz się w pasie, udach sprawdź ile ważysz. Zanotuj swoje wymiary i określ jakie chciałbyś mieć. Pamiętaj jednak, że musisz określać realne cele. Lepiej ustalić sobie, że chcesz mieć o pięć centymetrów mniej w pasie niż dwadzieścia, ponieważ te pięć osiągniesz znacznie szybciej i nie stracisz motywacji. Musisz również określić ile kilogramów chcesz schudnąć. Tutaj również musisz pamiętać o racjonalności. Nie zakładaj, że przy zdrowej i bezpiecznej diecie schudniesz dwadzieścia pięć kilogramów przez dwa tygodnie. Przy notowaniu swoich celów musisz również określić ile czasu chcesz poświęcić na odchudzanie. To sprawi, że będzie ci łatwiej się zmotywować do prowadzenia diety i ćwiczeń i nie odkładania tego na później. Na początek możesz określić sobie, że twoje odchudzanie będzie trwało miesiąc lub dwa.

Znajdź sobie powód

Jeśli nie masz konkretnego powodu do chudnięcia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że po tygodniu lub dwóch stracisz motywację do działania i stwierdzisz, że odchudzanie nie jest dla ciebie i nie jest ci potrzebne. Tak więc musisz znaleźć prawdziwy powód do motywacji. Jeśli jesteś kobietą umów się na jakąś ważne spotkanie lub na imprezę, a potem kup piękną sukienkę o rozmiar za małą. A jeśli jesteś mężczyzną możesz zrobić to samo kupując garnitur. Określ sobie czas i miejsce, dla którego chcesz schudnąć. Możesz również określić dla kogo chcesz schudnąć. A na szczycie listy umieść siebie.

Powiadom znajomych

Nie jeden raz spotyka się osoby, które na spotkaniu ze znajomymi przerywają swoją dietę, ponieważ na takich imprezach nie wypada odmawiać sobie słodkości, a zresztą wydaje nam się, że nawet jeśli powiemy, że jesteśmy na diecie i nie możemy pozwolić sobie na kawałek sernika, czy lampkę wina, to i tak zostaniemy wyśmiani i będziemy zmuszeni do zjedzeni ciasta lub wypicia kalorycznych napoi. Może jednak warto postawić sprawę jasno i powiadomić znajomych o odchudzani, a następnie poprosić ich o wsparcie. Jeśli mamy sprzymierzeńców i więcej osób wie o nasze diecie trudniej będzie nam się poddać.

Współpracuj z innymi

Jeśli powiesz znajomym, że się odchudzasz to z pewnością w gronie przyjaciół znajdzie się ktoś, kto zechce przejść na dietę razem z tobą. Jeśli tak jest nie odmawiaj. Zawsze łatwiej jest osiągnąć cel brnąc do niego we dwoje. Wspólnie ustalcie plan dietetyczny i treningowy i starajcie się jak najczęściej spotykać, by się wzajemnie motywować. Taka osoba, która będzie twoim towarzyszem podczas odchudzania na pewno będzie dla ciebie wsparciem, kiedy będziesz mieć chwilę zwątpienia i zechcesz przerwać dietę, ponieważ nie widzisz efektów. To ona zachęci cię, byś tego nie robił i to da ci szansę na osiągnięcie określonego celu.

Nie lekceważ diety

Wiele osób nie podchodzi do procesu odchudzania na poważnie. Przed rozpoczęciem diety mówią oni sobie, że nawet jeśli nie schudną, to nic się nie stanie. I w tym momencie tracą oni motywację, więc pewne jest, że proces odchudzania zakończy się porażką. Nawet jeszcze nie zaczęli, a już się poddali. Jeśli chcesz schudnąć nie rób tego. Cały czas przed rozpoczęciem diety mów sobie, że schudniesz, że jest ci to potrzebne, że chcesz to zrobić. Nie trać motywacji i nie mów sobie, że jak schudniesz dwa kilogramy mniej niż zakładałaś to będzie dobrze i też osiągniesz sukces. Staraj się wyobrażać sobie, jak wyglądasz, kiedy już schudniesz te określone wcześniej kilka kilogramów. Niech ten obraz będzie twoją największą motywacją.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone