Trening

Odchudzanie, a rower – jak odchudzać się jeżdżąc na rowerze

Odchudzanie, a rower – jak odchudzać się jeżdżąc na rowerze

 

Szukasz dla ciebie idealnego sposobu na zrzucenie kilku kilogramów? Jazda na rowerze może okazać się dla ciebie najlepszym wyborem. Jeśli wybierzesz odpowiednią technikę jazdy na rowerze, to może się okazać, że schudniesz bardzo szybko, a zbędę kilogramy będą znikać z tygodnia na tydzień. Rower może okazać się tak samo skuteczny, jak bieganie, a przecież podczas jazdy na rowerze znacznie mniej się zmęczysz. A kolejną korzyścią będą pięknie wyrzeźbione nogi. Jak więc jeździć na rowerze żeby schudnąć?

Korzyści jazdy na rowerze

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto wybrać się rowerem do sklepu, zamiast po raz kolejny jechać samochodem, to podajemy ci kilka powodów. Po pierwsze jazda na rowerze ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Podczas jazy dotleniają się wszystkie komórki w organizmie. Poprawia się również praca układu krwionośnego, oddechowego i odpornościowego. Do pracy angażowane są górne i dolne partie mięśni, dzięki czemu sylwetka zaczyna być wyraźnie wymodelowana. A co najważniejsze na dziś – przyśpiesza się proces spalania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu ubywa nam kilogramów.

Ile jeździć na rowerze

Jeśli chcesz schudnąć jeżdżąc na rowerze musisz pamiętać, że tylko dzięki regularnym ćwiczeniom masz szansę osiągnąć zadowalające efekty. Co oznacza, że codziennie musisz znaleźć czas na trening na rowerze, który trwać będzie co najmniej pół godziny. Jest to konieczne, ponieważ to dopiero po tym czasie rozpoczyna się proces spalania tkanki tłuszczowej i modelowania mięśni. Tak więc im dłużej i więcej jeździsz, tym lepsze efekty osiągniesz. Plusem jazdy na rowerze jest to, że nie męczysz się tak szybko, jak przy innego rodzaju dyscyplinach sportu. Dzięki temu bez problemy wytrzymasz półgodzinny trening. Podczas godzinnego treningu możesz spalić aż czterysta kalorii.

Gdzie i jak jeździć na rowerze

Jeśli najbardziej zależy ci na spaleniu tkanki tłuszczowej, koniecznie musisz wybierać drogi proste bez wzniesień. Pamiętaj również, by obrać sobie tempo jazdy i staraj się jechać cały czas z tą samą prędkością. Jeśli poruszać się będziesz po drogach, gdzie dużo jest wzniesień, to podczas jazdy w górę najbardziej angażowane będą mięśnie nóg, a proces spalania tkanki tłuszczowej nie przyśpieszy. A kiedy będziesz kierować się w dół, to praca nóg zostanie zatrzymana, tak samo jak spalanie tłuszczu. Stara się więc wybierać drogi, gdzie twoje tempo pozostanie takie samo, co da ci największe efekty.

Zmiany tempa jazdy

Jest to dobry sposób na zwiększenie swojej kondycji. Na początku treningu nie zaczynaj od szybkiej jazdy, ponieważ możesz się nabawić kontuzji. Przez pierwsze dwadzieścia minut staraj się jechać powili we własnym tempie. Dopiero po tym czasie możesz przyśpieszyć tempo treningu i pedałuj tak szybko jak tylko masz siłę. Spowolnij to szybkie tempo jak tylko poczujesz, że braknie ci sił i z powrotem przejdź do początkowego spokojnego tempa treningu.

Jak umilić sobie trening

Biegacze podczas treningu słuchają muzyki, a ty możesz zrobić to samo. Wybierasz się na długą przejażdżkę, więc zadbaj o to, by ci się nie nudziło, ponieważ to zmusi cię do szybszego powrotu do domu. Im ciekawiej i przyjemniej ci będzie na rowerze, tym dłuższy będzie trening, ponieważ będzie ci tak miło, że nie będziesz chciał przerywać, a to lepiej dla ciebie.

Strój na rower

Pamiętaj, że na rowerze bywa niebezpiecznie, więc jeśli chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, to warto zainwestować w ochraniacze na kolana i łokcie, a także kask na głowę. Nie wstydź się tego, jak wyglądasz tak ubrany na rower. Dbasz o swoje zdrowie, a tego nikt nie powinien się wstydzić, ponieważ jest to powód do dumy. Nie wybieraj strojów za kilkaset złotych. I ochraniacze i spodenki, czy bluzkę możesz kupić za kilkanaście złotych, więc nie przepłacaj. Podczas treningu masz czuć się bezpiecznie i ma ci być wygodnie, to nie wybieg mody więc nie musisz wydawać fortuny na strój.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

admin24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jak osiągnąć sukces w sporcie? Kompleksowy przewodnik dla początkujących i zaawansowanych

spalacze14 kwietnia, 2023

Nordic walking – dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Redakcja19 października, 2021

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone