Odchudzanie

Oszukany posiłek, czy warto go stosować?

Oszukany posiłek, czy warto go stosować?

W czasie diety odchudzającej zdarza nam się, że mamy ochotę na zjedzenie czegoś spoza listy produktów dozwolonych. Ta pokusa zwiększa się każdego dnia i coraz trudniej nam się powstrzymać. Są osoby, które są wytrzymałe i nie łamią zasad diety odchudzającej. Jednak są i tacy, którzy przerywają dietę, ponieważ nie mogą się powstrzymać i sięgają po kaloryczne przekąski i słodkości. Warto jednak wiedzieć, że w każdej diecie możemy zastosować oszukany posiłek. Czym on jest oraz, czy warto go stosować?

Oszukany posiłek – czym jest

Oszukany posiłek jest niczym innym jak dowolnym posiłkiem zjedzonym w trakcie trwania diety odchudzającej. Jest on dozwolony tylko jeden raz, jeśli chcemy by efekty diety odchudzającej, czy redukcyjnej nie zmieniły się tak bardzo. Są dwa rodzaje oszukanego posiłku. Jedne z nich jest mniej groźny, ponieważ nie zawiera on fast foodów, a posiłek jest stworzony w rozsądny sposób i nie jest on nadmiernie kaloryczny. Jednak jest również taki posiłek, który składa się z kalorycznych produktów, a część osób może nawet zdecydować się na zjedzenie fast foodów i kalorycznych deserów. Ten pierwszy nie niesie ze sobą tak dużego ryzyka zmian w efekcie diety. Jednak jeśli posiłek oszukany będzie za duży, to dieta na koniec może mieć nieco gorsze efekty.

Kiedy najlepiej stosować oszukany posiłek?

Oszukany posiłek najczęściej stosowany jest na początku diety. Jednak to nie jest najlepszy czas. Jeśli nie czujesz potrzeby zjedzenia czegoś, co nie należy do jadłospisu twojej diety, to nie stosuj oszukanego posiłku, tylko dlatego, że możesz. Najlepiej poczekać, kiedy nasza pokusa jest już tak silna, że trudno nam się będzie powstrzymać. Im dłużej wytrzymasz bez oszukanego posiłku, tym lepiej dla ciebie. Może uda ci się nawet przejść przez całą dietę bez tego udogodnienia?

Czy oszukany posiłek jest zdrowy?

Wiele osób zastanawia się, czy stosowanie oszukanego posiłku jest zdrowe. Jeśli stosuje się go w prawidłowy sposób, to nie ma on niekorzystnego wpływu na naszą sylwetkę. Zamiast szkodzić może przynieść nam wiele korzyści. Na przykład może przyczynić się do poprawy naszego nastroju. Kiedy konieczne jest trzymanie się wyznaczonych przez dietę odchudzającą reguł, to nasze samopoczucie może się znacząco zmniejszyć. Warto więc skorzystać z takiego udogodnienia, ponieważ ma korzystny wpływ na naszą psychikę. Warto również wiedzieć, że taki posiłek pomaga nam przetrwać dietę. Jest to tylko jeden posiłek, a po jego spożyciu wracamy do zasad diety, a czujemy się lepiej. Tak więc oszukany posiłek to dobre rozwiązanie dla każdej osoby odchudzającej się.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Dlaczego chrom wspomaga odchudzanie?

MonikaLipiec 2, 2019

Ćwiczenia, jako sposób na walkę z niechcianymi boczkami

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Poradnik redukowana tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 21, 2019

Domowy trening na spalanie tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 19, 2019

Jak białko wpływa na odchudzanie?

KlaudiaMaj 12, 2019

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

MonikaKwiecień 11, 2019
Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone