Odchudzanie

Oszukany posiłek, czy warto go stosować?

Oszukany posiłek, czy warto go stosować?

W czasie diety odchudzającej zdarza nam się, że mamy ochotę na zjedzenie czegoś spoza listy produktów dozwolonych. Ta pokusa zwiększa się każdego dnia i coraz trudniej nam się powstrzymać. Są osoby, które są wytrzymałe i nie łamią zasad diety odchudzającej. Jednak są i tacy, którzy przerywają dietę, ponieważ nie mogą się powstrzymać i sięgają po kaloryczne przekąski i słodkości. Warto jednak wiedzieć, że w każdej diecie możemy zastosować oszukany posiłek. Czym on jest oraz, czy warto go stosować?

Oszukany posiłek – czym jest

Oszukany posiłek jest niczym innym jak dowolnym posiłkiem zjedzonym w trakcie trwania diety odchudzającej. Jest on dozwolony tylko jeden raz, jeśli chcemy by efekty diety odchudzającej, czy redukcyjnej nie zmieniły się tak bardzo. Są dwa rodzaje oszukanego posiłku. Jedne z nich jest mniej groźny, ponieważ nie zawiera on fast foodów, a posiłek jest stworzony w rozsądny sposób i nie jest on nadmiernie kaloryczny. Jednak jest również taki posiłek, który składa się z kalorycznych produktów, a część osób może nawet zdecydować się na zjedzenie fast foodów i kalorycznych deserów. Ten pierwszy nie niesie ze sobą tak dużego ryzyka zmian w efekcie diety. Jednak jeśli posiłek oszukany będzie za duży, to dieta na koniec może mieć nieco gorsze efekty.

Kiedy najlepiej stosować oszukany posiłek?

Oszukany posiłek najczęściej stosowany jest na początku diety. Jednak to nie jest najlepszy czas. Jeśli nie czujesz potrzeby zjedzenia czegoś, co nie należy do jadłospisu twojej diety, to nie stosuj oszukanego posiłku, tylko dlatego, że możesz. Najlepiej poczekać, kiedy nasza pokusa jest już tak silna, że trudno nam się będzie powstrzymać. Im dłużej wytrzymasz bez oszukanego posiłku, tym lepiej dla ciebie. Może uda ci się nawet przejść przez całą dietę bez tego udogodnienia?

Czy oszukany posiłek jest zdrowy?

Wiele osób zastanawia się, czy stosowanie oszukanego posiłku jest zdrowe. Jeśli stosuje się go w prawidłowy sposób, to nie ma on niekorzystnego wpływu na naszą sylwetkę. Zamiast szkodzić może przynieść nam wiele korzyści. Na przykład może przyczynić się do poprawy naszego nastroju. Kiedy konieczne jest trzymanie się wyznaczonych przez dietę odchudzającą reguł, to nasze samopoczucie może się znacząco zmniejszyć. Warto więc skorzystać z takiego udogodnienia, ponieważ ma korzystny wpływ na naszą psychikę. Warto również wiedzieć, że taki posiłek pomaga nam przetrwać dietę. Jest to tylko jeden posiłek, a po jego spożyciu wracamy do zasad diety, a czujemy się lepiej. Tak więc oszukany posiłek to dobre rozwiązanie dla każdej osoby odchudzającej się.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone