Zdrowie

Picie wody – jaka jest najlepsza?

Picie wody – jaka jest najlepsza?

Woda to jeden ze składników, z którego składa się nasz organizm. Woda to niemal osiemdziesiąt procent organizmu, przez co tak ważne staje się jej regularne uzupełniane. Jest to składnik, który dba o prawidłową pracę wszystkich układów i narządów. Jeśli  dojdzie do jej niedoborów, to może pojawić się wiele problemów ze zdrowiem. Na rynku pojawia się wiele rodzajów wody, a i tak większość osób decyduje się na picie tej z kranu lub wody przegotowanej. Warto dowiedzieć się, jak woda jest najlepsza dla naszego organizmu. Czy woda z kranu jest zdatna do picia, czy może bezpieczniej jest sięgać po wodę w butelkach?

Woda z kranu – czy jej picie jest bezpieczne dla zdrowia

Jest wielu przeciwników i zwolenników picia wody z kranu. Są osoby, które mówią, że picie takiej wody nie jest zdrowie, ponieważ ma ona w sobie wiele bakterii i wirusów, które mogą negatywnie wpłynąć na organizm. To jednak nie do końca prawda. Są miejsca na ziemi, również w Polsce, gdzie woda z kranu jest dokładnie oczyszczana i zdatna do picia. Niemal w każdym miejscy w naszym kraju możemy pić wodę z kranu. Jednak zanim się na to zdecydujesz, sprawdź, czy twoje miasto również zaopatrzone jest w wodę zdatną do spożycia. A jeśli planujesz regularnie pić wodę z kranu, to pamiętaj, by na bieżąco sprawdzać, czy nie pojawiają się jakieś zmiany i awarie w dostawie wody.

Woda butelkowana – gazowana

Na półkach sklepowych możemy znaleźć wodę w butelkach, która jest zdrowa i oczyszczona. Jej picie jest bezpieczne dla zdrowia. Jednak trzeba uważać na picie wody gazowanej. Jej picie w nadmiarze nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie. Może przyczyniać się do problemów z układem trawiennym, tak więc należy ograniczyć jej picie. Mimo tego, że jest to woda oczyszczona, zawiera gaz, który w nadmiarze może prowadzić do pojawienia się skutków ubocznych.

Woda butelkowana – mineralna

W sklepach możemy również znaleźć wodę, która nie jest gazowana, a na jej etykiecie znajduje się napis – woda mineralna. Jest to napój, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Po wodę mineralną może sięgać każdy z nas. Nie tylko nawadnia ona nasz organizm, ale dostarcza do niego niewielkie ilości minerałów, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania. Picie takiej wody zaleca się każdemu. Mogą po nią sięgać kobiety w ciąży, jednak w ich przypadku warto upewnić się, że nie zawierają one składników, które w nadmiarze mogą być szkodliwe dla dziecka. Najlepiej więc sięgać po wody, które dedykowanie są dla przyszłych mam.

Woda butelkowana – wysoko zmineralizowana

Na rynku pojawiają się również wody wysoko zmineralizowane. Zawierają one większe dawki minerałów, które dostarczane są do organizmu. Ich spożywanie nie zawsze jest konieczne i bezpieczne. Jest to woda oczyszczana, więc pod tym względem korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Jednak takie napoje najczęściej wybierane są przez osoby aktywne fizyczne i sportowców. Dzięki wodzie wysoko zmineralizowanej do organizmu dostarczane zostają elektrolity, które wypłukiwane są z potem. Tak więc sięgnięcie po taką wodę w przypadku sportowców, to słuszna decyzja.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone