Zdrowie

Pięć sposobów na dodanie sobie energii

Pięć sposobów na dodanie sobie energii

Brak energii może doskwierać każdemu z nas. Nie łatwo jest sprostać wymaganiom codzienności i nie raz pojawić się może u nas niechęć do wykonywania podstawowych czynności. Ze względu na to, że wielkimi krokami zbliża się zima, a jest to czas, kiedy najczęściej brakuje nam energii, to warto dowiedzieć się, jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie sił.

  1. Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Jest wiele osób, które w czasie zimy rezygnują z wykonywania aktywności fizycznej. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ może nam odebrać resztki energii i dobrego samopoczucia. Jak wiadomo, ruch jest dobrym sposobem na zmniejszenie poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu we krwi. A zamiast tego podczas ruchu zaczynają się wydzielać hormony szczęścia, co korzystnie wpływa na nasze samopoczucie.

  1. Znajdź sobie cel

Trudno jest mieć energię do życia, kiedy nie mamy żadnego celu. Tak, więc jeśli chcemy mieć więcej siły i zapału do pracy, to warto zacząć stawiać sobie wyzwania, które motywować będą nas do codziennego wstawania z łóżka. Kiedy zimą mamy ochotę zakopać się pod kołdrę i zapaść w sen zimowy, to może warto zacząć zbierać na wymarzone wakacje. Czasu jest wystarczająco dużo, by zebrać zadowalającą sumę, a więc czas najwyższy zacząć oszczędzać.

  1. Zdrowo się odżywiaj

Jeśli w naszej codziennej diecie nie pojawiają się cenne składniki odżywcze, to pojawić się może problem z niedoborem witamin i minerałów. Wiele z tych składników ma wpływ na nasze zdrowie umysłowe, a w tym na nasze samopoczucie. Jeśli więc dojdzie do licznych niedoborów, to zmniejszyć się mogą nasze siły, a energia do działania może całkowicie zniknąć. Pamiętaj więc, by twoje posiłki codziennie składały się ze zróżnicowanych składników, które dostarczają do organizmu cenne witaminy i minerały.

  1. Kup suplementy diety

Jest wielu przeciwników suplementów diety, to jednak nie oznacza, że korzystanie z ich pomocy nie jest zdrowie. Wręcz przeciwnie może dodać nam sił i energii. Są suplementy diety pobudzające, które poprawiają pracę mózgu i wspierają układ nerwowy, dzięki czemu mamy lepszy nastrój i nie brakuje nam energii. Do najlepszych suplementów o takim działaniu należą:

  1. Odpoczywaj i śpij

Jeśli nie śpimy przez co najmniej sześć godzin dziennie, to nie ma szans na to, byśmy mieli energię do wykonywania pracy. Brak snu, a także jego zaburzenia mają wiele niekorzystnych dla zdrowia i samopoczucia konsekwencji. Kiedy nie wysypiamy się, to od razu mamy gorszy nastrój, nie mamy siły, a praca organizmu zaczyna się zaburzać. Jeśli więc chcesz mieć więcej energii, to koniecznie zadbaj o to, by spać przynajmniej sześć godzin na dobę.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

3 popularne mity dotyczące tłuszczy

SylwiaGrudzień 16, 2018

8 najważniejszych ziół adaptogennych i ich wpływ na redukcje stresu

SylwiaGrudzień 16, 2018

Wapno – czy warto stosować? Jakie właściwości ma wapno?

KlaudiaGrudzień 13, 2018

Picie wody – jaka jest najlepsza?

KlaudiaGrudzień 11, 2018

Johimbina – czy działa ona skutecznie na tłuszcz?

SylwiaGrudzień 11, 2018

Ostrzeżenia przed suplementami!

SylwiaGrudzień 11, 2018

Czy pływanie odchudza? 10 niesamowitych korzyści z pływania

Spalacze.plGrudzień 11, 2018

Jakie badania wykonywać co roku?

KlaudiaGrudzień 10, 2018

Jak zadbać o zdrowie przed zimą?

KlaudiaGrudzień 10, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone