Suplementy i odżywki

Potreningowe suplementy diety – czy warto?

Potreningowe suplementy diety – czy warto?

Na rynku pojawia się coraz więcej suplementów diety dla sportowców. Głównym podziałem tych preparatów jest czas, kiedy należy je spożywać. Istnieją trzy grupy suplementy diety przed treningowe, spożywane w czasie treningu oraz preparaty, które spożywa się po treningu. Tą najczęściej wybieraną są suplementy diety po treningu. Dziś dowiemy się, jakie mają one działanie, czy warto je spożywać oraz, czy warto po nie sięgać.

Czym są suplementy diety po treningowe?

Suplementy diety spożywane po treningu są stworzone ze składników o działaniu regeneracyjnym, budulcowym, a także antykatabolicznym. Mają one silne działanie i wspomagają pracę organizmu po zakończonym wysiłku fizycznym. Takiego rodzaju preparaty doskonale sprawdzają się dla osób, które dopiero zaczynają trenować, a także dla doświadczonych sportowców.

Zazwyczaj są one stworzone z naturalnych składników, które są bezpieczne dla zdrowia, a ich skuteczne działanie zostało potwierdzone przez liczne badania naukowe. Jakie składniki znajdują się w suplementach po treningu? Tego dowiemy się z kolejnej części artykułu.

Z czego składają się potreningowe suplementy diety?

Suplementy dla sportowców, które spożywa się po zakończeniu treningu, zazwyczaj składają się z naturalnych składników, wyciągów roślin, witamin i minerałów, a także licznych makroelementów. Ich działanie jest skuteczne i bezpieczne, a zazwyczaj są one dostosowane do potrzeb osób z uczuleniem pokarmowym.

  • Białko

Jednym z głównych składników odżywek po treningowych są proteiny. Mają one działanie budulcowe i przyczyniają się do sprawnej regeneracji układu mięśniowego. Po ćwiczeniach doskonale nadawać się będą szybko przyswajalne proteiny, a te najlepsze stworzone są z serwatki mleka lub sera.

  • Aminokwasy

Kolejnym składnikiem, którego nie powinno zabraknąć w organizmie po treningu, są aminokwasy. Organizm człowieka nie jest w stanie wytworzyć wszystkich aminokwasów samodzielnie, a te niesyntezowane są nazywane egzogennymi. Mają one działanie antykataboliczne i anaboliczne. Po treningu warto sięgać po suplementy diety, które dostarczają do organizmu pełen pakiet aminokwasów egzogennych. Idealnie sprawdzą się więc zestawy aminokwasów BCAA.

  • Gainery

Po treningu można również sięgnąć po gainery. Są one stworzone z białek, węglowodanów i niewielkiej ilości tłuszczu. Doskonale sprawdzają się po treningu, ponieważ dostarczają do mięśni materiały budulcowe i energetyczne. Zaleca się jednak zachowanie ostrożności podczas suplementacji gainerami, ponieważ spożywane w niewłaściwy sposób mogą doprowadzić do zwiększenia się tłuszczowej masy ciała.

Jak działają suplementy diety po treningu?

To, jakie działanie mają tego rodzaju odżywki, zależy od ich składu. Jednak w większości przepadków mają one silne właściwości anaboliczne, co oznacza, że przyczyniają się do szybszej regeneracji. Dobrej jakości suplementy diety spożywane po treningu powinny mieć działanie antykataboliczne, czyli przyczyniają się do zahamowania procesu rozpadu mięśni.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone