Zdrowie

Podkrążone oczy – dlaczego masz sińce pod oczami?

Podkrążone oczy – dlaczego masz sińce pod oczami?

Cienie pod oczami, to nie tylko objaw nieprzespanej nocy. To może być również sygnał, że z naszym organizmem dzieje się coś złego. Pamiętaj jednak, że jeżeli raz na jakiś czas pojawiają się u ciebie sińce pod oczami, to nie jest to powód do niepokoju, może to była trudna noc, albo taką masz urodę. Warto jednak wiedzieć, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania podkrążonych oczu.

Cukrzyca

Podkrążone oczy mogą świadczyć o rozwijającej się cukrzycy. Nie wpadaj jednak w panikę, oprócz sińców pod oczami pojawiać się będą również inne dolegliwości i dopiero kiedy one występują możesz zacząć się niepokoić i iść do lekarza. Objawami cukrzycy są również:

 • Zwiększone uczucie pragnienia,
 • Uczucie osłabienia,
 • Częsta potrzeba chodzenia do toalety,
 • Spadek masy ciała.

Pamiętaj, że przy podejrzeniach cukrzycy najlepiej wykonać badania krwi. Jeżeli podejrzewasz, że możesz cierpieć z powodu tego schorzenia, to jak najszybciej zapisz się do lekarza, a w międzyczasie zacznij dbać o swoją dietę. Najlepiej, jeżeli ograniczysz jedzenie cukru, a także będziesz spożywać mniej tłuszczu.

Pasożyty w organizmie

Cienie pod oczami mogą wskazywać na obecność pasożytów w twoim organizmie. Jeżeli ten objaw trwa u ciebie od dłuższego czasu, to zwróć uwagę na swoje samopoczucie. Jeśli zauważysz u siebie dodatkowo takie objawy, jak:

 • Osłabienie,
 • Bóle brzucha,
 • Biegunka,
 • Zaparcia,
 • Utrata masy ciała,

To możesz zacząć podejrzewać, że te dolegliwości są spowodowane obecnością pasożytów w organizmie. Przyczyniać się do tego mogą owsiki. Pamiętaj, że należy wykonać badanie kału, a jeżeli badania potwierdzą twoje podejrzenia, to lekarz przepisze ci odpowiednie leki. Dodatkowo podczas leczenia należy zadbać o to, by pościel i ręczniki były wyprane i dotyczy to nie tylko twoich rzeczy, ale całej rodziny. Pasożyty mogą przenosić się na innych i to w bardzo szybkim tempie. Tak więc takie działanie jest konieczne, by zlikwidować jaja pasożytów, które zostały już rozsiane.

Zaburzenia pracy nerek

Jeżeli w twoim organizmie dochodzi do zaburzeń pracy nerek, to jednym z objawów tego mogą być podkrążone oczy. Jednak to nie jedyne niepokojące oznaki, jakie możemy w tym przypadku u siebie zauważyć. Mogą się u nas pojawić:

 • Bóle w okolicy lędźwiowej,
 • Dolegliwości układu moczowego,
 • Zwiększona potrzeba oddawania moczu,
 • Obrzęki w okolicach oczu.

Jeżeli takie objawy występują u ciebie, to jak najszybciej idź do lekarza. Zleci ci on potrzebne badania, które określą w czym jest problem i co jest przyczyną dolegliwości. Na własną rękę możesz zdecydować się na zastosowanie preparatów z żurawiną, ponieważ ma ona doskonały wpływ na pracę układu moczowego.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone