Zdrowie

Podkrążone oczy – dlaczego masz sińce pod oczami?

Podkrążone oczy – dlaczego masz sińce pod oczami?

Cienie pod oczami, to nie tylko objaw nieprzespanej nocy. To może być również sygnał, że z naszym organizmem dzieje się coś złego. Pamiętaj jednak, że jeżeli raz na jakiś czas pojawiają się u ciebie sińce pod oczami, to nie jest to powód do niepokoju, może to była trudna noc, albo taką masz urodę. Warto jednak wiedzieć, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania podkrążonych oczu.

Cukrzyca

Podkrążone oczy mogą świadczyć o rozwijającej się cukrzycy. Nie wpadaj jednak w panikę, oprócz sińców pod oczami pojawiać się będą również inne dolegliwości i dopiero kiedy one występują możesz zacząć się niepokoić i iść do lekarza. Objawami cukrzycy są również:

 • Zwiększone uczucie pragnienia,
 • Uczucie osłabienia,
 • Częsta potrzeba chodzenia do toalety,
 • Spadek masy ciała.

Pamiętaj, że przy podejrzeniach cukrzycy najlepiej wykonać badania krwi. Jeżeli podejrzewasz, że możesz cierpieć z powodu tego schorzenia, to jak najszybciej zapisz się do lekarza, a w międzyczasie zacznij dbać o swoją dietę. Najlepiej, jeżeli ograniczysz jedzenie cukru, a także będziesz spożywać mniej tłuszczu.

Pasożyty w organizmie

Cienie pod oczami mogą wskazywać na obecność pasożytów w twoim organizmie. Jeżeli ten objaw trwa u ciebie od dłuższego czasu, to zwróć uwagę na swoje samopoczucie. Jeśli zauważysz u siebie dodatkowo takie objawy, jak:

 • Osłabienie,
 • Bóle brzucha,
 • Biegunka,
 • Zaparcia,
 • Utrata masy ciała,

To możesz zacząć podejrzewać, że te dolegliwości są spowodowane obecnością pasożytów w organizmie. Przyczyniać się do tego mogą owsiki. Pamiętaj, że należy wykonać badanie kału, a jeżeli badania potwierdzą twoje podejrzenia, to lekarz przepisze ci odpowiednie leki. Dodatkowo podczas leczenia należy zadbać o to, by pościel i ręczniki były wyprane i dotyczy to nie tylko twoich rzeczy, ale całej rodziny. Pasożyty mogą przenosić się na innych i to w bardzo szybkim tempie. Tak więc takie działanie jest konieczne, by zlikwidować jaja pasożytów, które zostały już rozsiane.

Zaburzenia pracy nerek

Jeżeli w twoim organizmie dochodzi do zaburzeń pracy nerek, to jednym z objawów tego mogą być podkrążone oczy. Jednak to nie jedyne niepokojące oznaki, jakie możemy w tym przypadku u siebie zauważyć. Mogą się u nas pojawić:

 • Bóle w okolicy lędźwiowej,
 • Dolegliwości układu moczowego,
 • Zwiększona potrzeba oddawania moczu,
 • Obrzęki w okolicach oczu.

Jeżeli takie objawy występują u ciebie, to jak najszybciej idź do lekarza. Zleci ci on potrzebne badania, które określą w czym jest problem i co jest przyczyną dolegliwości. Na własną rękę możesz zdecydować się na zastosowanie preparatów z żurawiną, ponieważ ma ona doskonały wpływ na pracę układu moczowego.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Zdrowie

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalaczewrzesień 18, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcjawrzesień 1, 2021

Uzależnienie od napojów energetycznych: wszystko, co musisz wiedzieć

Sylwiaczerwiec 17, 2021

Powody, dla których potas jest ważny dla zdrowia

Klaudiamaj 9, 2021

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalaczemaj 7, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczemaj 6, 2021

Melatonina na problemy ze snem i co jeszcze?

Klaudialuty 18, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone