Zdrowie

Podpuchnięte oczy – jakie są tego przyczyny

Podpuchnięte oczy – jakie są tego przyczyny

Podpuchnięte oczy to dolegliwość, która może pojawić się u każdego z nas. Jej przyczyn jest naprawdę wiele. Jeśli pojawia się u nas łzawienie oczu, zaczerwienienie spojówek, czy opuchnięte oczy, to mogą to być objawy, które wskazują na pierwsze objawy alergii. A jednak to objawy, których nie można ignorować, ponieważ mogą one wskazywać również na poważną chorobę, a może to być schorzenie nie tylko oczu. Koniecznie sprawdź, jakie są przyczyny podpuchniętych oczu i co zrobić, kiedy zaczną się one pojawiać wielokrotnie?

Czym są podpuchnięte oczy – wstęp

Podpuchnięte oczy mogą pojawiać się przez wiele czynników. Najczęściej przyczyną alergie lub stan zapalny, który wdał się w oko. Jednak podpuchnięte oczy mogą również świadczyć o rozwijającej się chorobie i nie musi ona dotyczyć oczu, a schorzeń ogólnych. Opuchnięte oczy mogą być objawem takich schorzeń, jak:

 • Zaburzenia rytmu serca,
 • Nadczynność tarczycy,
 • Cukrzyca,
 • Zapalenie zatok.

Opuchnięte oczy przez alergie

Najczęściej podpuchnięte oczy pojawiają się u nas, kiedy wdaje się jakaś reakcja alergiczna. Przy niej pojawić się może również cielisty obrzęk wokół oczu, a także świąd, który może zwiększać się, kiedy zaczniemy go dotykać. Jeśli takie objawy pojawiają się u ciebie, to najlepiej, jeśli udasz się do apteki po preparaty o działaniu odczulającym. Dobrym rozwiązaniem będzie udanie się do specjalisty, który może określić, jaka jest przyczyna alergii.

Stan zapalny oczu

Opuchnięte oczy pojawić się mogą przy zapaleniu brzegów powiek. Jest to jeden z objawów tej przypadłości. Dodatkowo pojawić się może również:

 • Świąd,
 • Pieczenie,
 • Zaczerwienienie,
 • Łzawienie.

Kolejny zapalenie może być spowodowane przed gradówkę, czyli przewlekłe zapalenie gruczołu w oku, zwanego również gruczołem tarczkowym. Przy zapaleniu oprócz podpuchniętych oczu pojawić się mogą:

 • Zaczerwienienie,
 • Ból,
 • Obrzęk jednego oka.

Jęczmień oka

Przyczyną podpuchniętego oka może być również jęczmień na oku. Jest to inaczej choroba, która wywołana zostaje przez bakterie. Obrzęk pojawia się na całym oku oraz powiekach. U niektórych osób pojawić się może również wydzielona ropna.

Nadczynność tarczycy

Podpuchnięte oczy to również jeden z objawów nadczynności tarczycy. Jednak jeśli problemy z nadmiernym wydzielaniem hormonów tarczycy pojawiają się u nas, to opuchnięte oczy to nie jedyny objaw, który się u nas pojawi. Przy tym schorzeniu ogólnym pojawić się może również rozszerzenie szpary powiekowej, a także wytrzeszcz oczu. Dodatkowo oczy mogą stać się nadmiernie wysuszone, a ich ruchomość może się zaburzyć. To jednak niejedyne objawy nadczynności tarczycy. U osób z problemami hormonalnymi tarczycy występować może:

 • Nadmierne pobudzenie,
 • Uczucie głodu,
 • Zmniejszenie masy ciała,
 • Stałe uczucie gorąca,
 • Przyśpieszone bicie serca
Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone