Trening

Pogodzenie treningów z pracą – jak to zrobić?

Pogodzenie treningów z pracą – jak to zrobić?

W obecnych czasach większość z nas zmuszona jest do ciężkiej i długotrwałej pracy. Przez to zmniejsza się nasz wolny czas i mamy mało wolnych godzin na zadbanie o swoje życie prywatne i swoje zdrowie. Niektórym udaje się pogodzić pracę z treningami i wychodzi im to bardzo sprawnie. Jednak wiele osób ma z tym problem i nie jest w stanie pogodzić dbania o formę i sylwetkę z pracą. Jak więc to zrobić? Jak możesz uporządkować swój tryb życia, by mieć czas na pracę i ćwiczenia? Tego dowiesz się razem z nami.

Określ swoje priorytety

Jeżeli masz problem z pogodzeniem pracy z treningami, to na początek ważne będzie dla ciebie określenie swoich priorytetów. Pamiętaj, że niestety nie ma takiej siły byś w pełni poświęcił się swojej pracy lub pasji i miał jeszcze do tego wolny czas. Jeżeli skupisz się jedynie na swojej pracy, to niestety musisz się liczyć z tym, że mogą cię dopaść tego konsekwencje, takie jak nadwaga, pogorszenie samopoczucie, spadek formy, a także problemy ze zdrowiem i życiem rodzinny.

Jeżeli jesteś osobą pracującą, to z pewnością wiesz dokładnie, kiedy masz wolne. A jeżeli je masz, to pamiętaj, by wykorzystywać je tak, by sprawiało ci to przyjemność. Jeżeli ustalisz już swoje priorytety, to najlepiej zrobisz, jeżeli zaplanujesz swój dzień pracujący. Tak więc w godziny, w które nie jesteś w pracy wpiszesz zadania, które są dla ciebie najważniejsze. Jeżeli plany wolnych godzin, to treningi, to pamiętaj, że jest to rozpiska długoterminowa, ponieważ jeżeli chcesz osiągnąć sukces, to konieczna jest regularność.

Dla osób pracujących i trenujących szczególnie ważne jest to, jak intensywną pracę mają. Jeżeli pracujesz przez osiem – dziesięć godzin intensywnie, to przez ten czas zmęczysz się na tyle, że nie będziesz w stanie po powrocie do domu wykonać trening. Dodatkowo przy intensywnej pracy zwiększa się zapotrzebowanie twojego organizmu na regenerację.

Zaplanuj swój trening

Każdy trening należy zaplanować się z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli wiesz już na jakich zmianach i ile godzin będziesz pracował, to ułatwi ci to przygotowanie planu w tydzień lub na miesiąc. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej ci będzie zmotywować się do ćwiczeń i z pewnością nie zapomnisz o tym, że tego dnia masz trening na nogi, a następnego na klatkę piersiową.

Trening i praca – jak pogodzić

Ważne jest to, by zdawać sobie sprawę z tego, że możliwe jest pogodzenie treningu z pracą. Udaje się to nawet tym osobom, które wykonują ciężką pracę, a ich drogą do sukcesu, jest nauczenie się nowych nawyków i dzięki temu wszystko staje się łatwiejsze.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Trening

Kiedy biegać – rano, czy wieczorem?

KlaudiaSierpień 11, 2019

Odpowiednia technika treningowa – co jest ważne?

KlaudiaSierpień 4, 2019

Jak zapobiec kontuzjom w treningu siłowym?

Spalacze.plLipiec 18, 2019

 Jakie są zalety i wady ćwiczenia w domu?

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Jak trenować w czasie letnich upałów?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Najlepsza gimnastyka dla seniorów

KlaudiaCzerwiec 16, 2019

Mity na temat robienia brzuszków

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jakie są wady i zalety ćwiczenia na siłowni?

KlaudiaCzerwiec 15, 2019

Jak prawidłowo wykonywać brzuszki

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone