Trening

Porady dla opornych, czyli jak nie zrezygnować z treningu? 

Porady dla opornych, czyli jak nie zrezygnować z treningu? 

Problemem wielu osób jest to, że szybko się poddają i zniechęcają do treningów. Nie pojawiają się u nich widoczne efekty ich pracy, więc trąca oni motywację do ćwiczeń. Takie problemy pojawiają się najczęściej u początkujących sportowców. Są oni w stanie przygotować się do treningów, ćwiczyć regularnie przez kilka tygodni, a potem stracić motywację, by po kilku miesiącach ponownie ją odzyskać i znowu stracić. Takie wahania niestety nie dadzą żadnych efektów, a osiągnięcie celu przy takich ćwiczeniach nie jest możliwe. Jak więc nie zrezygnować z treningów? Podajemy porady dla najbardziej opornych sportowców.

Po pierwsze – skorzystaj z pomocy suplementów diety

Na rynku pojawia się wiele suplementów diety, które kierowane są do sportowców. Teraz jednak nie chodzi o suplementy białkowe, czy węglowodanowe. Nie potrzebne są również BCAA. Kiedy brakuje nam motywacji lub energii do ćwiczeń, to warto sięgnąć po suplementy, które pomogą nam odzyskać siły i chęci do przejścia przez kolejny trening. Do tych najskuteczniejszych należą:

  • Kofeina,
  • Suplementy diety z imbirem,
  • Żeń-szeń.

Są to preparaty, które skutecznie dodają energii i wpływają korzystnie na funkcje umysłowe. Dzięki temu są one w stanie pobudzić nas do ćwiczeń.

Możemy również sięgnąć po suplementy diety, które przyczyniają się do przyśpieszenia przepływu krwi. Są one doskonałe dla początkujących sportowców, ponieważ zwiększają one efekt pompy mięśniowej. Jednym z najczęściej wybieranych suplementów o takim działaniu, jest kreatyna. Ma ona korzystny wpływ na układ mięśniowy, wspomagając jego rozbudowę, a dzięki temu, że zwiększa pompę mięśniową, jest ona również w stanie zwiększyć naszą motywację do ćwiczeń.

Po drugie – stawiaj sobie realne cele

Dążenie do celu daje nam motywację. Jednak zaczyna się ona zmniejszać, jeśli celu nie możemy osiągnąć w szybkim czasie. Tak, więc jeśli określamy sobie, że w ciągu jednego miesiąca chcemy mieć sześciopak, a mięśnie ramion zwiększyć w objętości. Nie jest to niestety wykonalne. Co prawda nasza sylwetka zacznie się zmieniać, jednak na początku te zmiany mogą być niewidoczne. Warto więc na początek wyznaczać sobie tak małe cele, jak wykonanie w miesiącu 15 treningów. To już będzie dla nas sukces, a zamiast zwracać uwagę na to, czy zwiększają się nasze mięśnie, będziemy myśleć o tym, ile jeszcze treningów zostało.

Po trzecie – zrób sobie wyzwanie

Wyżej podaliśmy przykład o wyznaczeniu sobie celu wykonania piętnastu treningów w ciągu jednego miesiąca. Jest to wynik dobry, ponieważ treningi odbywać musiałby się co  jeden dzień. Możemy również zrobić sobie wyzwanie. Polega ono na notowaniu, ile treningów wykonaliśmy, na ile wyznaczonych. Notowanie swoich wyników działa bardzo motywująco, ponieważ chcemy osiągać jak najlepsze wyniki.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone