W aptekach i w sklepach można znaleźć kilkadziesiąt równych preparatów probiotycznych. Dodatkowo w sklepach pojawiają się produkty, które są wzbogacone o dobre bakterie, które również mają korzystny wpływ na zdrowie. Zdaniem specjalistów najlepiej sprawdzi się jedzenie kiszonek, ponieważ wspomagają one przy dolegliwościach, które związane są ze stanami zapalnymi, a także wrzodami. Ze względu na mnogość produktów, które pojawiają się na rynku, wiele osób nie zdaje sobie sprawy jaki preparat najlepiej wybrać. A kluczowej jest pytanie, kiedy najlepiej sięgnąć po probiotyki, a także w jaki sposób wybrać ten najskuteczniejszy.
Czym są probiotyki?
Probiotyki to grupa żywych bakterii oraz drożdży, które wykazują korzystny wpływ na cały organizm ludzki. Ich największe skupiska znajdują się w jelitach i żołądku, a w tych miejscach pełnią one funkcję ochronną. Ich zadaniem jest ochrona organizmu przed atakiem chorobotwórczych mikronów. To właśnie dzięki nim, jesteśmy w stanie się ochronić przed skutkami zakażenia przewodu pokarmowego, które są dla nas bardzo nieprzyjemne. To między innymi wymioty, biegunki i bóle brzucha. Jest to jednak możliwe, tylko wtedy gdy w jelitach i żołądku znajduje się odpowiednia ilość dobrych bakterii. Jeżeli będzie ich za mało, to drobnoustroje z łatwością zaatakują nasz organizm, przez co pojawią się pierwsze nieprzyjemne objawy zakażenia.
Nie zawsze trzeba szukać rozwiązania w produktach farmaceutycznych. Naturalne bakterie, które występują w organizmie człowieka, mogą być również w niektórych produktach spożywczych. Znaleźć je można między innymi w:
- Jogurcie,
- Kefirze,
- Maślance,
- Mleku modyfikowanym dla niemowląt,
- Kiszonych ogórkach,
- Kapuście kiszonej.
Jeżeli nie pojawiają się u nas żadne objawy zakażenia, to i tak warto dbać o to, by uzupełniać bakterie w jelitach i żołądku. Na co dzień można więc sięgać po jogurty, czy sery i kefiry, jednak warto sprawdzić na ich opakowaniu, jaka jest ilość bakterii w danym produkcie. Kapusta i ogórki kiszone są produktami, które mają za zadanie wspomagać prawidłowe trawienie, a także przyczynia się do oczyszczania sprawnego odtruwania.
Jak wybrać probiotyki?
Nie warto wybierać pierwszego lepszego z brzegu probiotyku, ponieważ może on mieć słabą jakość. Najlepiej poprosić o poradę lekarza lub farmaceutę. To, co najważniejsze przy wyborze, to określona nazwa szczepu bakterii. To decyduje o tym, w jakiej grupie bakterii znajdują się dane drobnoustroje. A ma to wpływ na ich działanie. Jedną z najlepiej zbadanych bakterii probiotycznych, jest Lactobacillus GG, której stosowanie zaleca się przy biegunkach, a także w okresie antybiotykoterapii. Spożywanie tej grupy bakterii zmniejsza ryzyko próchnicy u dzieci. To jaką dawkę probiotyków najlepiej przyjąć zależy od stanu naszego zdrowia. Optymalna dawka to zazwyczaj od 3 do 20 miliardów bakterii. Najlepiej sięgać po probiotyki farmaceutyczne po konsultacji ze specjalistą i zapoznaniem się z ulotką.
Produktem godnym uwagi jest z pewnością Probiotic firmy Lab One. Zawiera on starannie wyselekcjonowane szczepy bakterii, które doskonale ze sobą współpracują. Ten probiotyk przywróci do równowagi Twoją florę jelitową, zapobiegając problemom gastrycznym oraz znacznie poprawiając odporność. Stosując N1 Probiotic masz pewność, że jakoś tego produktu zapewni Ci wszelkie efekty, których oczekujesz.
Facebook
RSS