Suplementacja

Przedtreningówki – jaki jest ich skład?

Przedtreningówki – jaki jest ich skład?

Pojawia się u ciebie zmęczenie i brak motywacji do ćwiczeń? Przed każdym treningiem jesteś wyczerpany, a kiedy skończysz ćwiczenia, odczuwasz silny ból mięśni? To może dotyczyć każdej osoby aktywnej fizycznie bez względu na jej staż treningowy, a także na sposób jej odżywiania. Organizm przed i podczas treningu potrzebuje wsparcia i dlatego warto sięgnąć po suplementy diety przedtreningowe. Mają one zbawienne działanie na organizm sportowca i poprawiają jego wytrzymałość i zdolności siłowe przed i w czasie treningu. Są one stworzone na bazie składników pobudzających, zwiększających wytrzymałość, a także pompujących. Koniecznie przekonaj się jakie składniki znajdują się w tego rodzaju suplementach diety.

Pobudzające suplementy diety przedtreningowe

Jednym z najczęściej spotykanym problemem osób aktywnych fizycznie jest brak energii do ćwiczeń. Jest to inaczej zwany dołek energetyczny, który może pojawić się przed treningiem, a także w czasie jego wykonywania. Przy takim problemie doskonale sprawdzają się suplementy diety pobudzające. Mają one silne działanie na układ nerwowy, dodają energii i sprawiają, że w czasie treningu mamy więcej siły. W tego rodzaju suplementach przed treningiem znajdują się między innymi kofeina, guarana, a także yerba mate. Warto również wiedzieć, że kofeina może przyczynić się do zmniejszenia bóli mięśni, który tak często się u nas pojawia.

Pompujące suplementy diety przedtreningowe

Dla osób, które nie mają motywacji do ćwiczeń, idealnie nadają się suplementy diety o działaniu pompującym. Ich zadaniem jest zwiększenie efektu pompy mięśniowej, który pojawia się po zakończeniu treningu. Co prawda nie mają one większego wpływu na działanie układu mięśniowego, ale doskonale wpływają nam motywację. Dzięki nim widzimy efekty naszego wysiłku, dzięki czemu mamy ochotę wrócić po więcej. W tego rodzaju preparatach znajdują się na przykład kreatyna i bera-alanina. Sprawiają one, że w organizmie zwiększa się poziom tlenku azotu, a to przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a także poprawy przepływu krwi. Dzięki temu do układu mięśniowego w większych ilościach wpływają składniki odżywcze wraz z tlenem i krwią, dzięki czemu tkanka mięśniowa zwiększa swoją objętość.

Wytrzymałościowe suplementy diety przedtreningowe

Są również osoby, które mimo tego, że ich staż treningowy się wydłuża, to nie są one w stanie zwiększyć swoich wyników sportowych. W ich przypadku konieczne jest zwiększenie wytrzymałości w mięśniach. Tutaj mogą pomóc suplementy diety, które spożywa się przed treningiem. Ich zadaniem jest dostarczenie więcej energii do mięśni, a dzięki temu nasza wytrzymałości fizyczna i siłowa się zwiększy. To sprawi, że będziemy w stanie wydłużyć czas trwania treningu, a również zwiększyć obciążenie. To daje on 100% lepsze efekty treningowe.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Suplementacja

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

KlaudiaMaj 18, 2019

MSM – na problemy ze stawami

KlaudiaMaj 15, 2019

Jakie skuteczne boostery testosteronu wybrać?

KlaudiaMaj 14, 2019

Jak dawkować BCAA i EAA

KlaudiaMaj 12, 2019

Jabłczan kreatyny – poznaj jego działanie

KlaudiaMaj 11, 2019

Pompa mięśniowa — jak ją osiągnąć?

Spalacze.plKwiecień 24, 2019

5 zalet cytruliny, które wykorzystasz w treningu siłowym

Spalacze.plKwiecień 11, 2019

Rodzaje spalaczy tłuszczu

KlaudiaLuty 22, 2019

Suplementy prozdrowotne – jakie mają działanie?

KlaudiaStyczeń 29, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone