Suplementacja

Przedtreningówi – rodzaje przedtreningówek

Przedtreningówi – rodzaje przedtreningówek

Czujesz uczucie zmęczenia podczas treningu i nie jesteś w stanie wykonywać ćwiczeń w efektowny sposób? Brakuje ci motywacji do ćwiczeń i nie widzisz żadnych efektów ze swojego wysiłku? To problem wielu osób aktywnych fizycznie i może on sprawić, że szybko zrezygnujemy ze swojego celu i przestaniemy ćwiczyć. Na poradzenie sobie z tymi dolegliwościami doskonałym sposobem są przedtreningowe suplementy diety. Jakie mają one działanie? Z czego składają się przedtreningówi?  Czy warto po nie sięgać? Tego i wiele innych informacji na temat suplementów diety przedtreningowych dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym są przedtreningowe suplementy diety?

Przedtreningówki  jak sama nazwa wskazuje, są suplementami, które należy spożywać przed treningiem. Ich zadaniem jest wsparcie organizmu przed i podczas treningu. Dostarczają one energii i sprawiają, że zwiększa się nasza wytrzymałość fizyczna i siłowa. Przedtreningówki sprawiają, że poprawiają się nasze wyniki treningowe, nie mamy spadku energii w czasie wykonywania ćwiczeń, a nawet jesteśmy w stanie wydłużyć czas treningu.

Jakie są rodzaje przedtreningowych suplementów diety?

Jest wiele rodzajów przedtreningówek. Mają one różnorodny skład, a także działanie i właściwości. Jeśli chcesz wybrać idealny suplement diety przedtreningowy dla siebie, to konieczne jest ustalenie, jakie masz potrzeby i oczekiwania co do suplementacji. To pomoże ci znaleźć najlepszy preparat. Warto jednak pamiętać, że nie ma jednego suplementu, który spełniałby oczekiwania każdej osoby aktywnej fizycznie i sportowca.

  • Przedtreningowe suplementy diety pobudzające

Jedne z najpopularniejszych suplementów diety, które spożywa się przed treningiem, to te o działaniu pobudzającym. Ich zadaniem jest dostarczenie do organizmu dodatkowej porcji energii, by nie pojawiło się uczucie przemęczenia. Zazwyczaj składają się one z kofeiny, guarany i innych preparatów pochodzenia naturalnego, które pobudzają układ nerwowy.

Doskonałe są również suplementy, które zwiększają naszą wytrzymałość fizyczną i dodają sił. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykonywać więcej powtórzeń, a czas treningu może się znacząco wydłużyć. To sprawia, że efektowność ćwiczeń poprawia się niemal o 100 procent już po jednym dniu treningowym. Takiego rodzaju suplementy mają w swoim składzie aminokwasy BCAA, a także kreatynę. Są to składniki, które mają działanie anaboliczne i antykataboliczne.

  • Przedtreningowe suplementy diety pompujące

Dużą popularnością cieszą się pompujące suplementy diety. Mają one za zadanie zwiększyć objętość masy mięśniowej po treningu, dzięki czemu pojawia się zwiększony efekt pompy mięśniowej. Tego rodzaju suplementy nie mają większego wpływu na funkcjonowanie organizmu, ale doskonale działają na naszą motywację. Dzięki nim widzimy efekty naszego wysiłku, a to sprawia, że mamy ochotę ćwiczyć dalej, by osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Suplementacja

More in Suplementacja

ZMA – na poprawę snu i jakość ćwiczeń

KlaudiaMaj 18, 2019

MSM – na problemy ze stawami

KlaudiaMaj 15, 2019

Jakie skuteczne boostery testosteronu wybrać?

KlaudiaMaj 14, 2019

Jak dawkować BCAA i EAA

KlaudiaMaj 12, 2019

Jabłczan kreatyny – poznaj jego działanie

KlaudiaMaj 11, 2019

Pompa mięśniowa — jak ją osiągnąć?

Spalacze.plKwiecień 24, 2019

5 zalet cytruliny, które wykorzystasz w treningu siłowym

Spalacze.plKwiecień 11, 2019

Rodzaje spalaczy tłuszczu

KlaudiaLuty 22, 2019

Suplementy prozdrowotne – jakie mają działanie?

KlaudiaStyczeń 29, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone