Dietetyka i zdrowe odżywianie

Przedwczesny spadek formy – jaka jest przyczyna?

Przedwczesny spadek formy – jaka jest przyczyna?

Czas wiosny zbliża się nieubłaganie, promienie słoneczne coraz częściej wyłaniają się zza chmur i wzrasta temperatura powietrza na zewnątrz. A jednak wiele osób mimo zmian w pogodzie nadal czuje się senne, nie ma energii i cały czas odczuwa silne zmęczenie, które nie pozwala na najmniejszy wysiłek. Bardzo możliwe jest to, że pojawił się u ciebie problem z przesileniem wiosennym. U niektórych osób przed wiosną i w czasie jej pierwszych tygodni pojawia się osłabienie i brak energii. Jaka jest tego przyczyna? A najlepsze pytanie, jak sobie z tym poradzić? Na oba te pytania dziś sobie odpowiemy.

Dlaczego nie masz energii?

Przełom zimy i wiosny to czas, kiedy pojawić się mogą wahania ciśnienia, a także przemieszczają się różne fronty atmosferyczne. Przez to organizm człowieka musi walczyć z wyższymi temperaturami, a zmiany w pogodzie sprawiają, że zmienia się praca układu hormonalnego, układu krążenia. To może przyczynić się do pojawienia się nieprzyjemnych bóli mięśni,  a u wielu osób występować mogą skoki ciśnienia. A dodatkowo pojawia się zmiana czasu, co może negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. W powietrzu pojawiać się zaczynają pyłki roślin, a to prowadzi do pojawienia się alergii, a niektóre osoby czują się przez to osłabione.

Co możesz zrobić?

Wiosna to czas, kiedy każdy z nas powinien poczuć przypływ energii, a to dlatego, że pogoda się poprawia, jest coraz cieplej, słońce coraz częściej mocno świeci, a także zbliża się do nas lato. Jednak jak widać są czynniki, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, jak z tym walczyć?

  1. Zmień swoją dietę

Niedobory składników odżywczych w organizmie mogą przyczynić się do pogorszenia nastroju i samopoczucia.

  • Niskie stężenie żelaza – sprawia, że czujemy się zmęczeni,
  • Niedobór magnezu – zmniejsza się odporność organizmu na stres i stajemy się rozdrażnieni,
  • Niedobór witaminy D – to uczucie osłabienia i podatność na infekcje,
  • Niskie stężenie wapnia – to zwiększona podatność na alergie.

Sprawdź swoją dietę i staraj się wprowadzić do niej więcej owoców i warzyw, by była ona bogata w cenne składniki odżywcze, które są ci niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

  1. Stań się aktywny fizycznie

Nie ma nic lepszego na pobudzenie organizmu, a także na poprawienie nastroju niż więcej ruchu. Staraj się więc codziennie wychodzić na spacer lub spędzać czas aktywnie fizycznie. Unikaj długotrwałego spędzania czasu w zamkniętych pomieszczeniach, na kanapie przed telewizorem, ponieważ to może sprawić, że poczujesz się senny i zabraknie ci energii do ruchu. Jeżeli pogoda nie dopisuje, możesz się wybrać na basen lub zacząć ćwiczyć w domu.

  1. Daj sobie więcej czasu

Wiosną możesz poczuć przypływ siły i energii, a może być wręcz przeciwnie. Nie przejmuj się, nie musisz od razu tryskać radością, ponieważ zmieniła się pora roku. Daj sobie więcej czasu i nie nakładaj na siebie za dużo obowiązków.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

admin22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcja1 września, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone