Zdrowie

Przyczyny bólu głowy

Przyczyny bólu głowy

Przyczyn bólu głowy, jest naprawdę wiele. Nie zawsze wiemy, jaki rodzaj bólu pojawia się u nas i co jest czynnikiem wywołującym go. Przez to nie jesteśmy w stanie sobie pomóc. Ze względu na to, że problem bólu głowy pojawia się tak często, postanowiliśmy przygotować specjalnie dla was listę przyczyn i rodzajów bólu głowy. Oto te najczęściej spotykane.

Bóle migrenowe

U wielu osób pojawia się migrenowy ból głowy. Jest to ból pulsujący, który dotyka jednej strony głowy i promieniuje do oczodołów i skroni. Często towarzyszą mu mdłości, nudności, a także może pojawić się nadwrażliwość na światło i zapachy. Ten stan może nas dotyczyć od kilku godzin, nawet do kilku dni. Co najlepiej wtedy zrobić?

Po pierwsze możemy sięgnąć po proszki przeciwbólowe, kiedy tylko poczujemy, że pojawiają się u nas pierwsze objawy migreny. Warto również włożyć nogi do ciepłej wody, a na kark położyć coś chłodnego. To działanie powinno nam pomóc. W tym samym czasie zastanów się co może u ciebie wywoływać ból migrenowy. Do częstych przyczyn należy:

  • Jedzenie bananów,
  • Jedzenie przetworów mlecznych,
  • Jedzenie marynowanych potraw,
  • Picie alkoholu,
  • Stres,
  • wyczerpanie

Jeżeli problem z migrenami pojawia się u ciebie kilka razy w miesiącu, to koniecznie udaj się do neurologa.

Zatokowy ból głowy

Ból zatokowy również często pojawia się, bez ustalonej dla nas przyczyny. Jest to tępy ból, który koncentruje się w miejscu okolic czołowych, a nasila się on przy pochylaniu i podnoszeniu. Mogą mu towarzyszyć uczycie zatkanego nosa, a także gęsta wydzielina wydobywająca się z górnych dróg oddechowych. Co należy zrobić w przypadku zatokowego bólu głowy?

Możesz sięgnąć po preparaty, które mają działanie przeciwbólowe, a także mają właściwości pozwalające na obkurczanie śluzówki nosa. Prostym domowym sposobem, jest nagrzewanie twarzy, taki zabieg powinien przynieść ulgę. Do zatokowego bólu głowy może dojść przez:

  • Zapalenie zatok,
  • Przeziębienie,
  • Nieleczony karat,
  • Naruszoną śluzówkę nosa.

Napięciowy ból głowy

Dojść może również do napięciowego bólu głowy, który najczęściej pojawia się u nas, kiedy znajdujemy się w sytuacji stresowej. Jest to ból, który daje charakterystyczne objawy. Czujemy jakby na głowie zaciskały się obręcze. W niektórych przypadkach pomóc może tabletka przeciwbólowa, ale pomóc może również bardziej naturalny sposób, czyli aromaterapia. Doskonale sprawdzi się wdychanie olejku lawendowego lub sosnowego.

Kiedy często pojawiają się u ciebie napięciowe bóle głowy, to pamiętaj o tym, by nie ulegać stresowi. Staraj się myśleć pozytywnie i zwiększyć swoją odporność na stres. Pamiętaj, że ból prędzej, czy później minie sam, a jest to możliwe, kiedy się uspokoisz i nieco rozluźnisz.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone