Przyczyn bólu głowy, jest naprawdę wiele. Nie zawsze wiemy, jaki rodzaj bólu pojawia się u nas i co jest czynnikiem wywołującym go. Przez to nie jesteśmy w stanie sobie pomóc. Ze względu na to, że problem bólu głowy pojawia się tak często, postanowiliśmy przygotować specjalnie dla was listę przyczyn i rodzajów bólu głowy. Oto te najczęściej spotykane.
Bóle migrenowe
U wielu osób pojawia się migrenowy ból głowy. Jest to ból pulsujący, który dotyka jednej strony głowy i promieniuje do oczodołów i skroni. Często towarzyszą mu mdłości, nudności, a także może pojawić się nadwrażliwość na światło i zapachy. Ten stan może nas dotyczyć od kilku godzin, nawet do kilku dni. Co najlepiej wtedy zrobić?
Po pierwsze możemy sięgnąć po proszki przeciwbólowe, kiedy tylko poczujemy, że pojawiają się u nas pierwsze objawy migreny. Warto również włożyć nogi do ciepłej wody, a na kark położyć coś chłodnego. To działanie powinno nam pomóc. W tym samym czasie zastanów się co może u ciebie wywoływać ból migrenowy. Do częstych przyczyn należy:
- Jedzenie bananów,
- Jedzenie przetworów mlecznych,
- Jedzenie marynowanych potraw,
- Picie alkoholu,
- Stres,
- wyczerpanie
Jeżeli problem z migrenami pojawia się u ciebie kilka razy w miesiącu, to koniecznie udaj się do neurologa.
Zatokowy ból głowy
Ból zatokowy również często pojawia się, bez ustalonej dla nas przyczyny. Jest to tępy ból, który koncentruje się w miejscu okolic czołowych, a nasila się on przy pochylaniu i podnoszeniu. Mogą mu towarzyszyć uczycie zatkanego nosa, a także gęsta wydzielina wydobywająca się z górnych dróg oddechowych. Co należy zrobić w przypadku zatokowego bólu głowy?
Możesz sięgnąć po preparaty, które mają działanie przeciwbólowe, a także mają właściwości pozwalające na obkurczanie śluzówki nosa. Prostym domowym sposobem, jest nagrzewanie twarzy, taki zabieg powinien przynieść ulgę. Do zatokowego bólu głowy może dojść przez:
- Zapalenie zatok,
- Przeziębienie,
- Nieleczony karat,
- Naruszoną śluzówkę nosa.
Napięciowy ból głowy
Dojść może również do napięciowego bólu głowy, który najczęściej pojawia się u nas, kiedy znajdujemy się w sytuacji stresowej. Jest to ból, który daje charakterystyczne objawy. Czujemy jakby na głowie zaciskały się obręcze. W niektórych przypadkach pomóc może tabletka przeciwbólowa, ale pomóc może również bardziej naturalny sposób, czyli aromaterapia. Doskonale sprawdzi się wdychanie olejku lawendowego lub sosnowego.
Kiedy często pojawiają się u ciebie napięciowe bóle głowy, to pamiętaj o tym, by nie ulegać stresowi. Staraj się myśleć pozytywnie i zwiększyć swoją odporność na stres. Pamiętaj, że ból prędzej, czy później minie sam, a jest to możliwe, kiedy się uspokoisz i nieco rozluźnisz.
Facebook
RSS