Suplementacja

Rodzaje spalaczy tłuszczu

Rodzaje spalaczy tłuszczu

Wiele osób na całym świecie ma problem z nadwagą i otyłością i nie łatwo jest sobie z tym poradzić. Niestety w niektórych przypadkach nawet dobrze zbilansowana dieta, pomoc dietetyka, a także godziny spędzone na siłowni nie dają żadnych efektów. Przez to coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie spalaczy tłuszczu. To skuteczne suplementy diety, które pobudzają organizm do przyśpieszenia przemiany materii, a dzięki temu zmniejsza się rezerwa tkanki tłuszczowej. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej tego rodzaju preparatów, więc nie łatwo jest wybrać ten najlepszy. Czas się przekonać, jakie istnieją rodzaje spalaczy tłuszczu i jakie najlepiej wybrać.

Termogeniki

Jedne z najpopularniejszych spalaczy tłuszczu, są termogeniki. Mają one za zadanie pobudzać organizm człowieka do wytwarzania większej ilości energii, która prowadzi do spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo stymulują one tkanki tłuszczowe do rozpadu, a także sprawiają, że tkanka tłuszczowa zostaje przetwarzana w procesach przemiany materii na czystą energię. W prostym tłumaczeniu termogeniki prowadzą do spalania tkanki tłuszczowej. Jednym z najskuteczniejszych termogeników, jest kofeina. Sprawia ona, że temperatura ciała zaczyna się podnosić, a to przyczynia się do zwiększenia ilości spalanych kalorii. Uważna się, że termogeniki prowadzą do pojawienia się zmian w organizmie, które zachodzą w nim również podczas wykonywania ćwiczeń aktywnych fizycznie.

Spalacze bez stymulatorów

Spalacze tłuszczu, które w swoim składzie nie mają stymulatorów, najczęściej mają w sobie dodatki takie, jak kofeina oraz efedryna. To składniki, które mają skuteczne i silne działanie i wpływają one na centralny układ nerwowy. Tak więc nie tylko wpływają na procesy redukcji masy ciała, ale również pobudzają i zwiększają zdolności umysłowe. Jednak należy pamiętać, że takie składniki, jak efedryna, w niektórych krajach nie są legalne. Wiele osób uważa również, że ten składnik silnie stymuluje i pobudza, przez co po jego spożyciu pojawiają się nieprzyjemne efekty uboczne, takie jak bóle głowy, bezsenność, drażliwość, wypieki na twarzy.

Blokery

Dla osób odchudzających się dobrym rozwiązaniem jest spożywanie blokerów węglowodanów i tłuszczy. Te pierwsze składają się z substancji aktywnych, których zadaniem jest ograniczenie wydzielania enzymów, które mają wpływ na trawienie węglowodanów. Dzięki nim węglowodany w mniejszym stopniu będą absorbowane i przetwarzane przez organizm. W przypadku blokerów tłuszczu działanie jest bardzo podobne, z tą różnicą, że składniki w nich zawarte mają za zadanie blokować absorbowanie i przetwarzanie tłuszczów. Dzięki tego rodzaju suplementom diety możliwe jest jedzenie podobnych ilości tłuszczy i węglowodanów, a organizm i tak spalać będzie większe ilości kalorii, a tkanka tłuszczowa nie będzie odkładać się w większych ilościach.

Blokery apetytu

Skuteczne podczas odchudzania są również blokery apetytu. Sprawiają one, że na dłużej czujemy się nasyceni, dzięki czemu nie podjadamy między posiłkami, a porcje posiłków stają się znacznie mniejsze.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementacja

More in Suplementacja

witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalaczewrzesień 18, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalaczesierpień 25, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monikaczerwiec 17, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalaczeczerwiec 6, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczemaj 6, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milenakwiecień 9, 2021

Berberyna a odchudzanie

spalaczelipiec 31, 2020

Tauryna – działanie dawkowanie i efekty suplementacji

Monikalipiec 3, 2020

Jaką rolę w odchudzaniu odgrywa witamina D?

Redakcjaczerwiec 23, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone