Trening

Rzeczy, o których musisz wiedzieć zanim zaczniesz ćwiczyć

Rzeczy, o których musisz wiedzieć zanim zaczniesz ćwiczyć

Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie aktywności fizycznej w swoje codzienne życie. Ćwiczenia i ruch mają zbawienny wpływ na pracę całego organizmu. Zwiększają one odporność i przyczyniają się do poprawienia kondycji. Dodatkowo zmniejszają one ryzyko rozwoju  wielu chorób między innymi  serca, nowotworów, układu oddechowego oraz układu ruchu. Jednak zanim zaczniesz ćwiczyć, koniecznie musisz dowiedzieć się najważniejszych rzeczy na temat aktywności fizycznej.

  1. Zwiększa zapotrzebowanie na witaminy i minerały

Podczas wysiłku fizycznego organizm zostaje pobudzony do pracy, a to sprawia, że procesy, które w nim zachodzą, zaczynają przyśpieszać. Pojawia się pot, który wytrąca z organizmu nie tylko wodę, ale również ważne elektrolity, czyli minerały. Ze względu na zwiększenie aktywności fizycznej, należy do codziennej diety wprowadzić kilka zmian.

Na co dzień najlepiej jeść większe porcje owoców i warzyw, które są bogatym źródłem witamin i minerałów. Warto również sięgać po suplementy diety z kompleksem niezbędnych składników odżywczych.

  1. Trening nie dla każdego

Niestety intensywne treningi nie są dla każdego. Jeśli masz problemy ze zdrowiem lub cierpisz z powodu choroby przewlekłej, zanim zaczniesz ćwiczyć, zapytaj się swojego lekarza, czy jest to wskazane w twoim stanie. Nagłe zwiększenie intensywności życia nie jest również zalecane dla kobiet w ciąży i najmłodszych. W ich przypadku lepiej wybierać się na 15-30-minutowy trening aerobiku lub innych lekkich i niewymagających ćwiczeń niż skakać na głęboką wodę. Taka nagła zmiana dla każdego może być szokiem i negatywnie wpłynie na pracę całego organizmu. Zanim więc zdecydujesz się na wybranie trening dla siebie, sprawdź, na co możesz sobie pozwolić, a co nie jest dla ciebie odpowiednie.

  1. Wybierz trening

To, w jaki sposób będziesz ćwiczyć, będzie decydowało o tym, jakie osiągniesz efekty. Tak więc podczas wyboru ćwiczeń sprawdź, czy pomogą ci one osiągnąć twój cel. Jeśli nie lepiej nie włączaj ich do swojego planu treningowego.

Przykładowo osoby, które chcą poprawić swoją kondycję, powinny wybierać treningi aerobowe, czyli na przykład bieganie, pływanie, czy jazda na rowerze. Dla osób, których celem treningowym jest zwiększenie masy mięśniowej, sprawdzą się treningi, które do pracy silnie pobudzają układ mięśniowy. Takie ćwiczenia nazywane są również siłowymi. Zaś problemy z nadwagą i otyłością mogą zwalczyć treningi, które podnoszą temperaturę ciała i wpływają na prace układu hormonalnego.

  1. Na początek rozgrzewka

Ne ma znaczenia, jaki wybierzesz trening, ani ile będzie on trwał, jednak przed każdym treningiem zawsze konieczne jest przejście przez rozgrzewkę. Jest ona niezbędna do przygotowania ciała i organizmu na wysiłek fizyczny. Dzięki niej jesteśmy mniej narażeni na urazy i kontuzje.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone