Dietetyka i zdrowe odżywianie

Sibutramina niebezpieczne odchudzanie!

Sibutramina niebezpieczne odchudzanie!

Sibutramina jest związkiem organicznym, który na przestrzeni lat znacząco zmienił swoje znaczenie dla organizmu człowieka. Jeszcze w 1997 roku uznawany jako lek przeciw otyłości, był preparatem kupowanym w aptekach. W 2017 roku według Komitetu do spraw Produktów Leczniczych u Ludzi został uznany za specyfik szkodliwy i niebezpieczny, mający ogromny wpływ na występowanie zawałów i udarów, jako skutków ubocznych stosowania tych leków. Mimo podjętych decyzji, sibutramina nadal dostępna jest w sprzedaży jest ona składnikiem wielu preparatów. W nielegalnych źródłach jest substancją wykorzystywaną w celu poprawy wyglądu, na którą mimo wszystko decyduje się wiele osób, choć jej działanie może przynieść bardzo poważne dla zdrowia, a nawet i życia konsekwencje.

Działanie sibutraminy

Sibutramina jeszcze kilkanaście lat temu uznawana była za najlepszy ze specyfików do odchudzania. Zażywanie go wpływało znacząco na utratę wagi i osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Specyfik ten przede wszystkim wpływał na hamowanie uczucia głodu i na zwiększanie wydajności organizmu, tym samym prowadząc do nasilenia procesu termogenezy, czyli produkcji ciepła. Sibutramina używana była więc przez ludzi chcących schudnąć i przez sportowców pragnących zwiększyć swoją wydajność metabolizmu. Znalezione obrazy dla zapytania meridia sibutramine

Sibutramina efekty uboczne

Co z tego, że działa, jeśli jej skutki uboczne są bardzo niebezpieczne dla organizmu? Jak się okazało, substancja ta prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu. Ponadto ma ona wpływ na zaburzenia ze strony serca, na wzrost ciśnienia tętniczego, czy też na bóle i zawroty głowy. Sibutramina działa na układ nerwowy, powoduje, że mamy wahania nastroju, niepokój, problemy ze snem, a nawet i myśli samobójcze. Preparat ten powoduje problemy z pamięcią, z koncentracją i z logicznym myśleniem. Może ona wpływać między innymi do zaburzeń widzenia i smaku. U kobiet powoduje zaburzenia ze strony cyklu miesiączkowego, u mężczyzn impotencję i przerost prostaty. U wielu osób występuje suchość w ustach, potliwość, zaburzenia ze strony żołądka i krwawienia z układu pokarmowego. Zażywanie sibutraminy ma także wpływ na sprawność psychomotoryczną, która może doprowadzić do bardzo poważnego zagrożenia na drodze, podczas kierowania samochodem.

Popularne produkty z sibutraminą: Meridia, Zelixa, Lindaxa, Afibron, Reduce w formie leków oraz suplementy: Meizitang oraz Lida.

Jak więc widać skutków ubocznych stosowania sibutraminy jest naprawdę bardzo dużo. Czy jest więc jakikolwiek powód, by ją stosować? Piękna sylwetka, czy pożądana wydajność na treningach to nie wszystko. Bo co nam po tym, jeśli możemy doprowadzić nasz organizm do wykończenia, do poważnych w skutkach konsekwencji zdrowotnych, a nawet do śmierci? Są rzeczy ważne i ważniejsze, a osiągnięcie upragnionej wagi możecie jest poprzez inne, zdecydowanie bardziej bezpieczne środki. Pamiętajmy więc o tym!

Jeśli poszukujesz skutecznych i bezpiecznych spalaczy to sprawdź ranking spalaczy tłuszczu!

Zobacz również:

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

Wyświetl komentarz (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Suplementy na ból głowy i migrenę

admin7 marca, 2024

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone