Trening

Siłownie na świeżym powietrzu

Siłownie na świeżym powietrzu

Planujesz wykupienie karnetu na siłownię, ponieważ chcesz zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie? Zastanów się, czy latem nie wolisz ćwiczyć na świeżym powietrzu. W wielu polskich miastach powstały siłownie zewnętrzne, z których można korzystać bezpłatnie. W ten sposób władze miast starają się zachęcić mieszkańców do aktywnego wypoczynku, którego potrzebuje każdy z nas.

Korzyści z treningu na świeżym powietrzu

Warto zwrócić uwagę na to, że treningi na świeżym powietrzu pod pewnymi względami są bardziej korzystne niż ćwiczenia w zamkniętym pomieszczeniu. Taki trening ma znakomity wpływ na krążenie krwi i pozwala szybciej spalić kalorie. Siłownie zewnętrzne cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ zostały przygotowane z myślą o różnych użytkownikach. Z takich siłowni korzystają nawet seniorzy, gdyż nie brakuje na nich sprzętu odpowiedniego dla osób starszych. Możliwe są zatem treningi wraz z całą rodziną. Obok maszyn często znajdują się instrukcje, dzięki którym można dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia. Możesz rozpocząć treningi na świeżym powietrzu nawet jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z takich urządzeń. Siłowni na świeżym powietrzu nie należy mylić ze street workoutem, który opiera się na wykorzystaniu elementów zabudowy miejskiej. Wprawdzie w wielu miastach powstały już specjalne prace do treningów street workout, jednak znajduje się na nich inny sprzęt niż na siłowniach zewnętrznych.

Jakie urządzenia oferują siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne posiadają podobne wyposażenie jak tradycyjne. Można zatem korzystać z popularnych maszyn, na przykład orbiterka, który wzmacnia mięśnie nóg, bioder, ramion i barków. Dostępny jest także wyciąg górny, który można polecić przede wszystkim osobom skarżącym się na bóle pleców. Ćwiczenia wykonywane na wyciągu wzmacniają mięśnie górnej części pleców, a także barków i ramion. Koordynację ruchową można poprawić dzięki twisterowi, który jednocześnie wzmacnia mięśnie brzucha, odcinek lędźwiowy kręgosłupa i stawy biodrowe. Kolejny element wyposażenia siłowni zewnętrznej to biegacz, czyli urządzenie przeznaczone do ćwiczeń aerobowych, które angażuje różne partie mięśni, a tym samym wzmacnia je i rozbudowuje, a jednocześnie sprzyja spalaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej. Trenując na biegaczu można także zyskać lepszą równowagę. Osobom starszym można polecić koła Tai-chi , które wzmacniają mięśnie dolnych partii ciała, korzystnie wpływają na stan stawów oraz poprawiają ogólną kondycję. Popularnym sprzętem na siłowniach zewnętrznych są także: motylek, drabinka, wioślarz, rowerek oraz wahadło. Oczywiście, w przypadku treningu na świeżym powietrzu obowiązują takie same zasady jak na normalnej siłowni. Oznacza to, że przed rozpoczęciem korzystania z jakiegokolwiek urządzeni powinieneś wykonać odpowiednią rozgrzewkę. W przeciwnym razie trening na świeżym powietrzu może zakończyć się kontuzją. Ważną rolę odgrywa także strój oraz prawidłowe odżywianie przed i po treningu. Nie można zatem rozpoczynać ćwiczeń pod wpływem impulsu w trakcie spaceru, bez żadnego przygotowania.

Siłownie zewnętrzne to bez wątpienia bardzo dobry pomysł. Popularność takich obiektów dowodzi tego, że zachęcenie ludzi do aktywności nie jest trudne. Warto korzystać z możliwości oferowanych przez siłownie na świeżym powietrzu, żeby ułatwić sobie realizację marzenia o szczupłej sylwetce.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone