Trening

Siłownie na świeżym powietrzu

Siłownie na świeżym powietrzu

Planujesz wykupienie karnetu na siłownię, ponieważ chcesz zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie? Zastanów się, czy latem nie wolisz ćwiczyć na świeżym powietrzu. W wielu polskich miastach powstały siłownie zewnętrzne, z których można korzystać bezpłatnie. W ten sposób władze miast starają się zachęcić mieszkańców do aktywnego wypoczynku, którego potrzebuje każdy z nas.

Korzyści z treningu na świeżym powietrzu

Warto zwrócić uwagę na to, że treningi na świeżym powietrzu pod pewnymi względami są bardziej korzystne niż ćwiczenia w zamkniętym pomieszczeniu. Taki trening ma znakomity wpływ na krążenie krwi i pozwala szybciej spalić kalorie. Siłownie zewnętrzne cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ zostały przygotowane z myślą o różnych użytkownikach. Z takich siłowni korzystają nawet seniorzy, gdyż nie brakuje na nich sprzętu odpowiedniego dla osób starszych. Możliwe są zatem treningi wraz z całą rodziną. Obok maszyn często znajdują się instrukcje, dzięki którym można dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia. Możesz rozpocząć treningi na świeżym powietrzu nawet jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z takich urządzeń. Siłowni na świeżym powietrzu nie należy mylić ze street workoutem, który opiera się na wykorzystaniu elementów zabudowy miejskiej. Wprawdzie w wielu miastach powstały już specjalne prace do treningów street workout, jednak znajduje się na nich inny sprzęt niż na siłowniach zewnętrznych.

Jakie urządzenia oferują siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne posiadają podobne wyposażenie jak tradycyjne. Można zatem korzystać z popularnych maszyn, na przykład orbiterka, który wzmacnia mięśnie nóg, bioder, ramion i barków. Dostępny jest także wyciąg górny, który można polecić przede wszystkim osobom skarżącym się na bóle pleców. Ćwiczenia wykonywane na wyciągu wzmacniają mięśnie górnej części pleców, a także barków i ramion. Koordynację ruchową można poprawić dzięki twisterowi, który jednocześnie wzmacnia mięśnie brzucha, odcinek lędźwiowy kręgosłupa i stawy biodrowe. Kolejny element wyposażenia siłowni zewnętrznej to biegacz, czyli urządzenie przeznaczone do ćwiczeń aerobowych, które angażuje różne partie mięśni, a tym samym wzmacnia je i rozbudowuje, a jednocześnie sprzyja spalaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej. Trenując na biegaczu można także zyskać lepszą równowagę. Osobom starszym można polecić koła Tai-chi , które wzmacniają mięśnie dolnych partii ciała, korzystnie wpływają na stan stawów oraz poprawiają ogólną kondycję. Popularnym sprzętem na siłowniach zewnętrznych są także: motylek, drabinka, wioślarz, rowerek oraz wahadło. Oczywiście, w przypadku treningu na świeżym powietrzu obowiązują takie same zasady jak na normalnej siłowni. Oznacza to, że przed rozpoczęciem korzystania z jakiegokolwiek urządzeni powinieneś wykonać odpowiednią rozgrzewkę. W przeciwnym razie trening na świeżym powietrzu może zakończyć się kontuzją. Ważną rolę odgrywa także strój oraz prawidłowe odżywianie przed i po treningu. Nie można zatem rozpoczynać ćwiczeń pod wpływem impulsu w trakcie spaceru, bez żadnego przygotowania.

Siłownie zewnętrzne to bez wątpienia bardzo dobry pomysł. Popularność takich obiektów dowodzi tego, że zachęcenie ludzi do aktywności nie jest trudne. Warto korzystać z możliwości oferowanych przez siłownie na świeżym powietrzu, żeby ułatwić sobie realizację marzenia o szczupłej sylwetce.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcjaczerwiec 9, 2021

Masowanie: Definicja, sposób i bezpieczeństwo

Sylwiapaździernik 30, 2020

Mity na temat robienia brzuszków

Klaudiasierpień 14, 2020

Silne mięśnie mogą wspierać układ odpornościowy

Sylwialipiec 7, 2020

Trening cardio

Redakcjaczerwiec 30, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwiaczerwiec 8, 2020

Odpoczynek po treningu – jak powinien wyglądać?

Klaudiaczerwiec 4, 2020

Ćwiczenia wyszczuplające nogi

KlaudiaMaj 4, 2020

Porady dla opornych, czyli jak nie zrezygnować z treningu? 

Monikakwiecień 24, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone