Odchudzanie

Skuteczne odchudzanie – sprawdź o TYM musisz pamiętać

Skuteczne odchudzanie – sprawdź o TYM musisz pamiętać

Odchudzanie dla wielu osób jest procesem długotrwałym, który nie daje zadowalających efektów. Nie ma w tym nic dziwnego, często kierujemy się trendami, które nie zawsze mają takie samo działanie na nasz organizm, jak w przypadku innych. Odchudzanie wydaje się skomplikowanym procesem, jeśli jednak wiemy, jakie są jego podstawowe zasady, to będzie ono skuteczne. Jeśli więc marzysz o skutecznym odchudzaniu, to koniecznie sprawdź, jakich zasad należy przestrzegać.

Po pierwsze – pamiętaj o L-karnitynie

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale L-karnityna to nie tylko suplement diety dla sportowców. Jest to składnik  odżywczy, który naturalnie w niewielkich ilościach występuje w naszym organizmie. Jest to składnik, który odpowiedzialny jest za transport kwasów tłuszczowych do komórek, które zwane są mitochondriami. W tych komórkach kwasy tłuszczowe ulegają utlenieniu, a przekształcone są w energię, która wykorzystywana jest do wykonywania bieżących zadań. Warto wiedzieć, że jeśli w organizmie dojdzie do niedoboru L-karnityny, to odchudzanie może być procesem nieefektownym, ponieważ utlenianie tłuszczów nie będzie możliwe. Jeśli więc planujemy redukcje masy ciała, to warto sięgnąć po ten suplement diety, by zwiększyć efektowność procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Po drugie – diety głodówki nie są skuteczne

Wiele osób, które mają nadwagę, czy otyłość decyduje się na zastosowanie diety głodówki. Takie diety co prawda umożliwiają utratę nawet do 20 kilogramów w miesiąc, ale nie są one bezpieczne dla zdrowia. Pozbawiają nas składników odżywczych, przez co praca organizmu zostaje zaburzona. Trzeba również pamiętać, że takie diety nie są skuteczne. Po zakończeniu diety odchudzającej typu głodówki szybko wracamy do naszych starych nawyków żywieniowych, a to sprawia, że ponownie przybieramy na wadze, przez co pojawia się u nas efekt  jo-jo. Tak więc korzystanie z popularnych diet, które umożliwiają schudnięcie, nawet do 12 kilogramów tygodniowo nie da nam trwałych efektów, a negatywnie wpłynie na nasze zdrowie. Lepiej więc unikać takich sposobów na odchudzanie, a zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze i zmniejszyć zapotrzebowanie kaloryczne. Możemy również udać się do dietetyka, by ten stworzył dla nas dietę odchudzającą dostosowaną do potrzeb naszego organizmu.

Po trzecie – pamiętaj o aktywności fizycznej

Jeśli chcemy schudnąć, to konieczna jest nie tylko zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. Konieczne jest również to, by  w ciągu procesu redukcji masy ciała kilka razy w tygodniu przechodzić przez treningi. Aktywność fizyczna jest niezbędna i nie możemy liczyć na to, że proces odchudzania da nam zadowalające i trwałe efekty, jeśli nie będziemy ćwiczyć. Na spalanie tkanki tłuszczowej najlepiej wybrać treningi interwałowe. Są one skuteczne, ponieważ przyczyniają się one do zwiększenia stężenia hormonu wzrostu w organizmie. A jest to hormon, który umożliwia utlenianie tkanki tłuszczowej. Treningi przy diecie odchudzającej powinny dobywać się przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Po czwarte – wysypiaj się

Wiele badań wykazało, że sen jest sposobem na piękną sylwetkę. Jest tak nie bez powodu. W czasie snu w organizmie człowieka dochodzi do produkcji hormonu wzrostu. Jak już wspomnieliśmy, jest to hormon, który wspomaga utlenianie tłuszczy, tak więc wspomaga odchudzanie. Jeśli sen trwa mniej niż sześć godzin, to w organizmie niewielkie jest stężenie tego hormonu. Konieczne jest więc zadbanie o to, by codziennie spać przynajmniej sześć godzin.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone