Odchudzanie

Skuteczne odchudzanie – sprawdź o TYM musisz pamiętać

Skuteczne odchudzanie – sprawdź o TYM musisz pamiętać

Odchudzanie dla wielu osób jest procesem długotrwałym, który nie daje zadowalających efektów. Nie ma w tym nic dziwnego, często kierujemy się trendami, które nie zawsze mają takie samo działanie na nasz organizm, jak w przypadku innych. Odchudzanie wydaje się skomplikowanym procesem, jeśli jednak wiemy, jakie są jego podstawowe zasady, to będzie ono skuteczne. Jeśli więc marzysz o skutecznym odchudzaniu, to koniecznie sprawdź, jakich zasad należy przestrzegać.

Po pierwsze – pamiętaj o L-karnitynie

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale L-karnityna to nie tylko suplement diety dla sportowców. Jest to składnik  odżywczy, który naturalnie w niewielkich ilościach występuje w naszym organizmie. Jest to składnik, który odpowiedzialny jest za transport kwasów tłuszczowych do komórek, które zwane są mitochondriami. W tych komórkach kwasy tłuszczowe ulegają utlenieniu, a przekształcone są w energię, która wykorzystywana jest do wykonywania bieżących zadań. Warto wiedzieć, że jeśli w organizmie dojdzie do niedoboru L-karnityny, to odchudzanie może być procesem nieefektownym, ponieważ utlenianie tłuszczów nie będzie możliwe. Jeśli więc planujemy redukcje masy ciała, to warto sięgnąć po ten suplement diety, by zwiększyć efektowność procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Po drugie – diety głodówki nie są skuteczne

Wiele osób, które mają nadwagę, czy otyłość decyduje się na zastosowanie diety głodówki. Takie diety co prawda umożliwiają utratę nawet do 20 kilogramów w miesiąc, ale nie są one bezpieczne dla zdrowia. Pozbawiają nas składników odżywczych, przez co praca organizmu zostaje zaburzona. Trzeba również pamiętać, że takie diety nie są skuteczne. Po zakończeniu diety odchudzającej typu głodówki szybko wracamy do naszych starych nawyków żywieniowych, a to sprawia, że ponownie przybieramy na wadze, przez co pojawia się u nas efekt  jo-jo. Tak więc korzystanie z popularnych diet, które umożliwiają schudnięcie, nawet do 12 kilogramów tygodniowo nie da nam trwałych efektów, a negatywnie wpłynie na nasze zdrowie. Lepiej więc unikać takich sposobów na odchudzanie, a zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze i zmniejszyć zapotrzebowanie kaloryczne. Możemy również udać się do dietetyka, by ten stworzył dla nas dietę odchudzającą dostosowaną do potrzeb naszego organizmu.

Po trzecie – pamiętaj o aktywności fizycznej

Jeśli chcemy schudnąć, to konieczna jest nie tylko zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. Konieczne jest również to, by  w ciągu procesu redukcji masy ciała kilka razy w tygodniu przechodzić przez treningi. Aktywność fizyczna jest niezbędna i nie możemy liczyć na to, że proces odchudzania da nam zadowalające i trwałe efekty, jeśli nie będziemy ćwiczyć. Na spalanie tkanki tłuszczowej najlepiej wybrać treningi interwałowe. Są one skuteczne, ponieważ przyczyniają się one do zwiększenia stężenia hormonu wzrostu w organizmie. A jest to hormon, który umożliwia utlenianie tkanki tłuszczowej. Treningi przy diecie odchudzającej powinny dobywać się przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Po czwarte – wysypiaj się

Wiele badań wykazało, że sen jest sposobem na piękną sylwetkę. Jest tak nie bez powodu. W czasie snu w organizmie człowieka dochodzi do produkcji hormonu wzrostu. Jak już wspomnieliśmy, jest to hormon, który wspomaga utlenianie tłuszczy, tak więc wspomaga odchudzanie. Jeśli sen trwa mniej niż sześć godzin, to w organizmie niewielkie jest stężenie tego hormonu. Konieczne jest więc zadbanie o to, by codziennie spać przynajmniej sześć godzin.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Odchudzanie

Ćwiczenia, jako sposób na walkę z niechcianymi boczkami

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Dlaczego chrom wspomaga odchudzanie?

MonikaMaj 25, 2019

Poradnik redukowana tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 21, 2019

Domowy trening na spalanie tkanki tłuszczowej

KlaudiaMaj 19, 2019

Jak białko wpływa na odchudzanie?

KlaudiaMaj 12, 2019

Czy basen, jest sposobem na odchudzanie?

MonikaKwiecień 11, 2019
Tłuszcz wisceralny, tłuszcz wewnętrzny, otyłość brzuszna

Tłuszcz trzewny i podskórny: dlaczego zbyt niski poziom tłuszczu jest niezdrowy?

RedakcjaLuty 14, 2019

Ćwiczenia, które wspomagają odchudzanie

KlaudiaLuty 12, 2019

Adaptacje metaboliczne — co zrobić, gdy odchudzanie przestaje przynosić skutki?

Spalacze.plStyczeń 22, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone