Odchudzanie

Spacer – jak chodzić by schudnąć?

Spacer – jak chodzić by schudnąć?

Wielu z nas nie może uprawiać różnego rodzaju sportów, a spacer jest jedyną aktywnością, którą może wykorzystywać w codziennym życiu. Wielu ludzi nie lubi ćwiczyć, a spacer stanowi jedyną formę przyjemności. Czy zastanawialiście się jednak nad tym, że spacer również może pomóc w odchudzaniu? Aktywność ta, jeśli uprawiana jest w odpowiedni sposób, jak najbardziej daje możliwość spalania kalorii i dążenia do uzyskana upragnionych rezultatów. Jest tylko jedna zasada – trzeba wiedzieć jak spacerować, by przyniosło to zamierzony efekt.

***

Jeśli wydaje się Tobie, że pójście na kilometrowy spacer w ciągu godziny pozwoli Tobie schudnąć, jesteś w błędzie. Aż tak łatwo to nie będzie. W trakcie spaceru trzeba na tyle popracować ciałem, by ten zaczął spalać kalorie i jednocześnie pozbywać się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Po pierwsze – przyspieszamy tempo

Podstawą jest spacerowanie w odpowiednim tempie. Im szybciej idziemy, tym tętno wzrasta, a organizm pracuje na wyższych obrotach. Chodząc regularnie, można zarówno stracić wagę, jak również i poprawić swoją kondycję, ale tylko wtedy, gdy chodzimy stosunkowo szybko. Spacer powinniśmy zamienić w marsz, który na pewno okaże się być bardzo pomocy w gubieniu kilogramów. Energiczne chodzenie z przyjaciółką godzinę dziennie, z pewnością  już po miesiącu pozwoli zobaczyć pierwsze efekty.

Po drugie kamizelka z obciążeniami

Jeśli do treningu dodamy nieco kilogramów, z pewnością będziemy spalać tych kalorii jeszcze więcej, bo organizm będzie musiał wykonać dużo cięższą pracę. Idealnie w tym celu sprawdzają się specjalne kamizelki z obciążeniem, które zakładając w trakcie spaceru, z pewnością okażą się być one niezwykle pomocne.

Po trzecie chodzenie pod górę

Jeśli idziemy po płaskim terenie lub z górki, z pewnością nie męczymy się tak bardzo, jak w przypadku chodzenia pod górkę. Warto więc znaleźć sobie taką trasę, w której ten teren będzie na tyle urozmaicony, by te górki się tam znalazły. Im ich więcej, tym spacer bardziej efektywny, a ilość spalonych kalorii zdecydowanie większa.

Po czwarte odpowiednia postawa

Bardzo ważne jest to, aby osoba stawiająca na aktywność fizyczną w postaci spacerów, zadbała o odpowiednią postawę, która stanowi element nadrzędny i priorytetowy. Jeśli ta postawa będzie dobra, zwiększy się automatycznie prędkość, jak również i wydłuży się sam krok. Istotne jest wyprostowanie pleców, napięcie mięśni brzucha i pośladków, spięcie łopatek.

Po piąte dodatkowe ćwiczenia

Aby spacer był ciekawszy, a do tego dawał lepsze rezultaty, warto wpleść w niego nieco ćwiczeń siłowych. Może co 500 metrów kilka przysiadów lub wykroków? Może podnoszenie ciężkiego kamienia, wznoszenie się na palce i pięty. Im ciekawiej wymyślimy nasz spacer, tym z pewnością taka aktywność fizyczna będzie sprawiała nam więcej przyjemności.

Po szóste kilka spacerów dziennie

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej chodzić krócej, a kilka razy dziennie, czy raz wybierając dłuższy spacer. Jeśli mamy czas i możliwości, te krótkie spacery dają więcej korzyści. Idealną opcją jest spacer po każdym posiłku. Lepiej jest więc zrobić trzy spacery po 15 minut, niż jeden 45 minutowy.

Po siódme liczenie kroków

Bez wątpienia warto stawiać na liczenie kroków. Warto w tym celu zakupić sobie zegarek, dzięki któremu będziemy mogli mieć to pod pełną kontrolą. Każdego dnia warto tą ilość kroków zwiększać, jednocześnie mobilizując się do tego, by ten spacer stał się częścią naszego dnia.

Podsumowanie

Jak więc widać, wystarczy czasami w spacerach wprowadzić trochę zmian, a te na pewno okażą się być bardzo pomocne w procesie odchudzania. Aktywność fizyczna jak najbardziej jest ważna, a jeśli jedyną, którą możemy lub którą chcemy robić są spacery, to warto wziąć pod uwagę tych siedem rad, które z pewnością okażą się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.plpaździernik 10, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.plwrzesień 9, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwiaczerwiec 16, 2021

Jak jeździć na rowerze, by spalić tłuszcz?

Spalacze.plczerwiec 16, 2021

Dietetyczne sosy – sosy zero kalorii

Redakcjaczerwiec 15, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcjaczerwiec 9, 2021

Drugie śniadanie – najlepsze przepisy

Redakcjaczerwiec 2, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone