Odchudzanie

Spalacze tłuszczu dla kobiet i dla mężczyzn – czy taki podział jest potrzebny?

Spalacze tłuszczu dla kobiet i dla mężczyzn – czy taki podział jest potrzebny?

Zapotrzebowanie żywnościowe u kobiet i u mężczyzn jest trochę inne, dlatego sposób odżywiania powinien być dostosowany między innymi do płci. Pojawia się zatem pytanie, czy te rozbieżności mają wpływ także na działanie suplementów diety, takich jak spalacze tłuszczu. Czy są potrzebne specjalne spalacze przeznaczone dla kobiet oraz te dla mężczyzn?

Czym są spalacze tłuszczu

Na początek warto przypomnieć co to są spalacze tłuszczu i na czym polega ich działanie. Do tej kategorii produktów zaliczamy suplementy diety, które wpływają na tempo spalania tkanki tłuszczowej. To preparaty, które mają podwójne działanie. Po pierwsze, stymulują proces produkcji ciepła, czyli termogenezy. Po drugie, zwiększają aktywność psychoruchową i wydolność, a wzrost energii przekłada się na długość i intensywność treningów. Wzrost termogenezy sprawia, że treningi te są bardziej efektywne.

Tycie u kobiet i u mężczyzn

Nie można zaprzeczyć temu, że kobiety oraz mężczyźni tyją i chudną trochę inaczej. Panie mają skłonność do otyłości typu gynoidalnej, czyli pośladkowo-udowej, natomiast u panów zazwyczaj rozwija się otyłość androidalna, nazywana także brzuszną. W przypadku kobiet tycie i chudnięcie często ma związek z gospodarką hormonalną, podczas gdy u mężczyzn hormony nie mają tak silnego wpływu na masę ciała. Męska sylwetka jest bardziej umięśniona, dlatego redukcja wagi jest trochę szybsza niż u kobiet. Jednak czy te różnice stanowią uzasadnienie podziału spalaczy tłuszczu na męskie i żeńskie?

Skuteczność spalaczy tłuszczu u kobiet i u mężczyzn

Okazuje się, że składniki zawarte w spalaczach tłuszczu oddziałują w ten sam sposób na organizm męski i żeński. Proces termogenzy przebiega u kobiet i u mężczyzn tak samo. U obu płci bardzo dobre rezultaty przynoszą produkty zwiększające aktywność psychoruchową i wydolność. Nie ma żadnych mocnych argumentów na poparcie tezy o słuszności podziału spalaczy na kobiecie i męskie. Wprawdzie niektórzy sugerują, że kobiety powinny stosować słabsze preparaty, ale nie ma to racjonalnego uzasadniania. Jeżeli przyjąć, że składniki zawarte w spalaczach tłuszczu działają na kobiety silniej niż na mężczyzn, to wystarczy stosować tego typu suplementy w mniejszych lub większych dawkach, zamiast wprowadzać do sprzedaży dwa rodzaje spalaczy. Zdarza się, że niektóre rodzaje spalaczy tłuszczu okazują się u pewnych osób nieskuteczne, ale dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet i jest związane z indywidualnymi cechami organizmu i uodpornieniem na pewne substancje. Część producentów dodaje do spalaczy przeznaczonych dla kobiet składniki, które nie mają wpływu na odchudzanie, ale są szczególnie potrzebne właśnie paniom. To dobra propozycja dla osób, które dzięki takim produktom nie muszą kupować dwóch suplementów, ale pozostałe kobiety mogą bez obaw stosować zwykłe spalacze tłuszczu. Nie ma także przeciwwskazań, aby mężczyźni korzystali ze spalaczy przeznaczonych dla kobiet, ponieważ nie zawierają one substancji oddziałujących na układ hormonalnych, tylko składniki, których potrzebuje zarówno kobiecy, jak i żeński organizm.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone