Suplementy i odżywki

Spirulina – charakterystyka działania

Spirulina – charakterystyka działania

Spirulina to nazwa hodowlana, która przypisana jest do jednego rodzaju alg, które zaliczane są do gromady sinic. Pierwsze wzmianki o jej istnieniu oraz działaniach prozdrowotnych pochodzą już ze starożytności. Nazywana była ona potocznie, mięsem zielonym, a to wszystko ze względu na jej wartości. Obecnie określa się ją jako mikro algę, a to ze względu na jej niewielkie rozmiary. Ten glon, jeden z najstarszych na ziemi, osiąga długość zaledwie 0,004 mm, a tworzy przekrój nie większy niż 0,04 mm. Spotkać ją można niemal na całym świecie. Rośnie ona zarówno w wodach słonych, jak i słodkich, jednak zazwyczaj jest ona utrzymywana w wodach hodowlanych.

Skład spiruliny – wartości odżywcze

O spirulinie wykonano wiele badań naukowych, które potwierdzają, że jest to alga o wartościowym składzie. Zawiera ona w sobie ponad cztery tysiące związków. Podstawą spiruliny, jest białko. Zawiera ona aż sześćdziesiąt procent protein, a to oznacza, że zawiera go prawie trzykrotnie więcej niż mięso. Jest również źródłem aminokwasów egzogennych, czyli takich, których ustrój ludzki nie jest w stanie samodzielnie syntezować. W składzie tej algi znajduje się bera-karoten, którego jest prawie 25 razy więcej niż w marchwi. Zawiera ona pigmenty, akie jak chlorofil oraz fitocyjaninę. Jest bogata w:

  • Witaminę B1,
  • Witaminę B2,
  • Witaminę B12,
  • Witaminę A,
  • Witaminę C,
  • Witaminę E.

Alga ta zawiera w sobie ważny składnik, który stanowi kwas  gamma-linolenowy. Jest to jeden z nienasyconych kwasów tłuszczowych, który ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Dodatkowo spirulina dostarcza do organizmu duże ilości:

Jak spirulina wpływa na pracę organizmu człowieka?

Nie sposób wymienić wszystkie zalety, jakie może nam przynieść spożywanie spiruliny. Jednak postaramy się wymienić te najważniejsze, które na pewno zrobią na was wrażenie. Jest to alga, której spożywanie wspomaga odtruwanie organizmu z pestycydów, a także z metali ciężkich. Przyczynia się do odkwaszania organizmu, a jest to możliwe dzięki zawartym w aldze związkom chemicznym, które mają odczyn zasadowy. Stosuje się ją jako środek przeciwwirusowy, a jej działanie jest skierowane przede wszystkim a wirusa opryszczki, grupy, świnki, odry, półpaśca, a nawet wirusa HIV. Na temat tego działania spiruliny trwają badania, które mają potwierdzić przyśpieszoną produkcję przeciwciał.

Alga ta wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Jej spożywanie może zmniejszyć ryzyko przerzutów, a to działanie jest możliwe szczególnie w przypadku nowotworów wątroby. Wspomaga również prawidłową przemianę materii, przyczynia się do oczyszczenia tkanki z produktów przemiany materii, a także przyśpiesza rozpad tłuszczu, a to w przypadku osób z nadwagą pomaga obniżyć masę ciała. Wzmacnia system immunologiczny, a więc skutecznie podnosi odporność. Dzięki temu umożliwia ona podniesienie możliwości regeneracyjnych organizmu.

Wspomaga zachowanie prawidłowej flory bakteryjnej w układzie pokarmowym człowieka. A także sprawnie obniża poziom złego cholesterolu. Wykazuje działanie antyutleniające, więc przyczynia się do ograniczenia negatywnego działania wolnych rodników na organizm.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalaczewrzesień 23, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalaczewrzesień 18, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalaczeczerwiec 6, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczemaj 6, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milenakwiecień 9, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalaczekwiecień 7, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.plmarzec 10, 2021

DNP – spalacz czy trucizna?

Sylwiastyczeń 4, 2021

Jakie suplementy diety dla kobiet aktywnych fizycznie?

Klaudiapaździernik 2, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone