Zdrowie

Sposoby na przyśpieszenie metabolizmu

Sposoby na przyśpieszenie metabolizmu

Jest wiele sposobów na przyśpieszenie metabolizmu i każdy z nas powinien wiedzieć, jakie z nich są najskuteczniejsze. Coraz więcej osób cierpi z powodu nadwagi lub otyłości, a jest to problem, który może prowadzić do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, zwłaszcza tych układu sercowo naczyniowego. Konieczne jest przestrzeganie kilku ważnych zasad, które pomogą nam unormować poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Jakie to zasady? Dziś się tego dowiemy.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia

Jeśli chcesz zadbać o prawidłowy poziom metabolizmu, to konieczne jest zjedzenie pierwszego posiłku w ciągu dnia, który powinien odbyć się do dwóch godzin po przebudzeniu. Jest to niezwykle ważny posiłek, ponieważ to on decyduje o tym, jaki poziom ma nasz metabolizm i jak pracować będzie układu pokarmowy w ciągu całego dnia. Na śniadanie najlepiej wybierać produkty wysokobiałkowe, ponieważ przyczyniają się one do zwiększenia energii w mięśniach, dzięki czemu stajemy się silniejsi, a dodatkowo wzrasta poziom spalanej tkanki tłuszczowej. Nie możemy również zapomnieć o błonniku. To również bardzo ważny składnik w naszej codziennej diecie. Wspomaga on oczyszczanie jelit i żołądka z toksycznych składników, dzięki czemu poprawia się praca układu trawiennego. Warto również pamiętać, że błonnik i białko to produkty sycące, więc szybko zmniejszą nasz apetyt, dzięki czemu zmniejszy się nasza ochota na podjadanie między posiłkami.

Nie zapominaj o regularności

Wszyscy powinni pamiętać, że organizm ludzki najbardziej ceni sobie regularność. Trzeba więc zadbać o to, by codziennie jeść taka samą ilość posiłków oraz starać się, by odbywały się one w podobnych porach. Dzięki temu tłuszcz nie będzie się gromadził w tkankach, a będzie on spalany do wytworzenia energii na bieżące zadania. W ten sposób sprawimy, że metabolizm pracować będzie cały czas na wysokim poziomie. A jeśli jeść będziemy mniej posiłków dziennie, a w większych ilościach i każdego dnia będą się one odbywały w innych porach, to organizm zacznie magazynować zapasy tłuszczu, by zabezpieczyć się przed utratą źródła energii.

Dbaj o system dobowy

Jeśli zależy nam na utrzymaniu prawidłowej masy ciała, to koniecznie jest pilnowanie systemu dobowego. Tak więc w ciągu doby musimy dać naszemu organizmowi czas na odpoczynek, czyli od sześciu do ośmiu godzin snu. Badania udowodniły, że osoby, które śpią zalecaną ilość godzin są mniej narażone na takie dolegliwości, jak nadwaga, czy otyłość. Jest tak, ponieważ w czasie snu dochodzi do wydzielania hormonu wzrostu, a jest on odpowiedzialna za przyśpieszanie spalania tkanki tłuszczowej. Jeśli natomiast nie śpimy odpowiednio długo, w organizmie zwiększa się poziom hormonu stresu, przez co dochodzi do magazynowania większej ilości tkanki tłuszczowej.

Zadbaj o aktywność fizyczną

Nie możemy zaprzeczyć temu, że najlepszym sposobem na przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, jest zwiększenie aktywności fizycznej w naszym życiu codziennym. Trzeba zaznaczyć, że jest wiele badań, które potwierdzają, że nie ma lepszego sposobu na spalanie tkanki tłuszczowej niż sport. Warto jednak wiedzieć, jaki rodzaj aktywności fizycznej, jest najlepszy. Najlepiej wybierać treningi interwałowe. Polegają one na zwiększeniu intensywności treningowej i małych przerwach na odpoczynek. Dzięki temu organizm zaczyna produkować hormon wzrostu, a on, jak już wspomnieliśmy zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej. Wystarczy kilka treningów w tygodniu, by skutecznie przyspieszyć pracę metabolizmu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Zdrowie

Sztuczne przeciwutleniacze: nowy hit w świecie suplementów zdrowotnych?

SylwiaListopad 19, 2018

Wsparcie flory bakteryjnej jelit – zapobieganie stłuszczenia wątroby

SylwiaListopad 14, 2018

Osmoza – delikatna równowaga

SylwiaListopad 13, 2018

Witamina E dla kobiet

KlaudiaListopad 8, 2018

Witamina D dla kobiet

KlaudiaListopad 8, 2018

Sen – dobry na wszystko?

SylwiaListopad 8, 2018

Przeciwutleniacze w codziennej diecie

KlaudiaListopad 6, 2018

Białko- wszystko o jego stosowaniu po treningu

SylwiaListopad 6, 2018

Jakie produkty wspomagają odporność?

MonikaListopad 5, 2018

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone