Zdrowie

Sposoby na zimowe obniżenie nastroju

Sposoby na zimowe obniżenie nastroju

Nowy rok, zima nadal trwa a my myślami już jesteśmy na tropikalnych wyspach. Jednak szara rzeczywistość i masa obowiązków nie daje nam zapominać, że do wakacji nadal jest jeszcze daleko, a pogoda wcale nie jest dla nas łaskawa, więc może się u nas pojawić problem z obniżeniem samopoczucia, a najchętniej nie wychodzilibyśmy przez kolejne tygodnie z łóżka. Jest jednak kilka sposobów, które mogą nam pomóc przy tej chandrze i poprawić nam nastrój. Czas dowiedzieć się, jak wprowadzić w siebie nieco więcej energii i optymizmu i w dobrym nastroju doczekać do słonecznych i ciepłych dni lata.

Stań się bardziej aktywny fizycznie

Im bardziej dbamy o nasze zdrowie, tym lepiej się czujemy. Nie ma co się zastanawiać, tylko jak najszybciej zastanów się, jaki rodzaj sportu sprawi ci najwięcej przyjemności i frajdy i zacznij go uprawiać. Może pierwsze treningi będą trudne i męczące, ale pamiętaj, że potem będzie już tylko lepiej, a potem ćwiczenia będą wykonywane z uśmiechem na ustach. Zobaczysz, że niedługo nie będziesz mógł się doczekać treningu, ponieważ on będzie dla ciebie sposobem na poprawienie sobie nastroju i relaks po pracy. A dobre samopoczucie to nie wszystko, co zyskasz, ponieważ sport pomoże ci wyrzeźbić sylwetkę na lato.

Planuj podróże i rób plany na wakacje

Myśl o tym, co sprawia ci przyjemność, a teraz podczas zimnych i ponurych dni, najlepsze dla nas są myśli o wakacjach. Jeszcze do nich daleko, ale już teraz możesz zacząć planować co chcesz zrobić ze swoim urlopem. Nie musisz od razu rezerwować lotu, ale to również jest dobre rozwiązanie, ponieważ teraz jesteś w stanie znaleźć dobre zakwaterowanie w niskich cenach. Bierz się więc do planowania, a tak spędzony czas na pewno sprawi ci przyjemność i zapełni godziny spędzone w domu.

Spotykaj się ze znajomymi

Nic tak nie przygnębia, jak czas spędzony samotnie w domu. Staraj się więc częściej wychodzić ze znajomymi, ponieważ towarzystwo innych osób sprawi ci przyjemność i poprawi ci nastrój.  Nie musisz od razu codziennie chodzić na imprezy, ale miłe spotkanie przy kawie, czy wspólna kolacja najbliższymi to czas idealnie spędzony w te zimowe wieczory.

Częściej wychodź na zewnątrz

Teraz to może wydawać się absurdalnym pomysłem, ale im więcej powietrza, tym lepiej dla ciebie i twojego organizmu. Zimą często spędzamy czas w zamkniętych pomieszczeniach, przez co nasza pamięć i koncentracja się pogarsza, a także stajemy się senni i nerwowi. Lepiej jest ubrać się ciepło i wybrać się na spacer po okolicach. To sprawi, że nieco więcej się poruszasz, a będzie to miało wpływ na zdrowie, a dodatkowo spacer dotlenia organizm, dzięki czemu lepiej on funkcjonuje. Tak spędzony czas również nie będzie stracony, a sprawi, że poczujesz się lepiej i doda ci to nieco więcej energii.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Zdrowie

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Jak zatrzymać proces starzenia?

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czynniki, które odpowiadają za otyłość u dzieci

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Czy sport pomaga w rzuceniu palenia?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Brak ruchu, jest zagrożeniem dla zdrowia

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Zgaga – przyczyny, objawy, leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Wzdęcia – diagnostyka i leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Woda w kolanie – jakie są przyczyny i objawy?

MonikaMaj 19, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone