Zdrowie

Sprawność fizyczna i sprawność seksualna – czy to się wyklucza?

Sprawność fizyczna i sprawność seksualna – czy to się wyklucza?

Sprawność fizyczna staje się coraz ważniejsza dla wielu z nas. Pomaga nam ona w poprawie kondycji naszego organizmu, zmniejsza ryzyko rozwoju niektórych chorób, a także przyczynia się do poprawienia naszego nastroju. Jest wiele korzyści wynikających ze sprawności fizycznej.

Sprawność seksualna to również ważna część naszego życia. Co prawda nie ma ona tak dużego wpływu na nasze zdrowie, ale pływa na relacje w związku, naszą samoocenę i oczywiście relacje z płcią przeciwną. Sprawność seksualna, tak samo, jak fizyczna jest dla każdego z nasz bardzo ważna, a jej rola jest niezastąpiona. Jednak, czy możemy mieć je obie? Czy sprawność fizyczna zmniejsza naszą sprawność seksualną? A może wręcz przeciwnie, przyczynia się do jej wzmocnienia.

Odpowiedzi na pytania

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy sprawność fizyczna wyklucza sprawność seksualną. To zależy, jak na to spojrzymy. Wiele osób powie, że nie jest to prawda i jeśli jesteśmy wysportowani, to mamy większą wytrzymałość, a to sprawia, że nasze zbliżenia seksualne mogą trwać znacznie dłużej niż u osób, które nie są aktywne fizycznie. Inne osoby będą zdania, że po ćwiczeniach stajemy się zmęczeni i nasza ochota na seks znacząco się zmniejsza. Obie te grupy mają rację, a więc co dalej?

Sprawność fizyczna i seksualna

Jeśli chcemy być sprawni seksualnie, to wcale nie oznacza to, że mamy zrezygnować z ćwiczeń i sportu. Sport to zdrowie i powie nam to każdy dietetyk i sportowiec. Nie ma powodu, by sądzić, że osoby, które są wysportowane, nie są sprawne seksualnie. A jednak zbyt częste ćwiczenie może przyczynić się do zmniejszenia poziomu libido, a to osłabia naszą sprawność seksualną. Tak więc co za dużo to nie zdrowo.

Przez nadmierną aktywność fizyczną możemy stać się wyczerpani, a organizm może nie nadążać, się regenerować, a to nie będzie miało dobrego wpływu na pracę organizmu.

Sprawność seksualna na wysokim poziomie

Odpowiedź na to ważne pytanie, czy sprawność fizyczna wyklucza sprawność seksualną, nie jest łatwe. Warto wiedzieć, że im lepsza kondycja, tym większą mamy wytrzymałość i fizyczną i seksualną. Tak więc w tym przypadku sport może pozytywnie wpłynąć na obie te strefy. Jednak nie można przesadzać z aktywnością fizyczną, ponieważ to może doprowadzić do przemęczenia, a przez to zmniejszy się ochota na seks i zmniejszy się poziom libido.

Trzeba pamiętać, że niemal wszystko, jeśli jest stosowane z umiarem, ma pozytywny wpływ na nasz organizm. A wszystko stosowane w nadmiarze może przyczynić się do pojawienia się niekorzystnych zmian dla naszego zdrowia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone