Zdrowie

Sprawność fizyczna i sprawność seksualna – czy to się wyklucza?

Sprawność fizyczna i sprawność seksualna – czy to się wyklucza?

Sprawność fizyczna staje się coraz ważniejsza dla wielu z nas. Pomaga nam ona w poprawie kondycji naszego organizmu, zmniejsza ryzyko rozwoju niektórych chorób, a także przyczynia się do poprawienia naszego nastroju. Jest wiele korzyści wynikających ze sprawności fizycznej.

Sprawność seksualna to również ważna część naszego życia. Co prawda nie ma ona tak dużego wpływu na nasze zdrowie, ale pływa na relacje w związku, naszą samoocenę i oczywiście relacje z płcią przeciwną. Sprawność seksualna, tak samo, jak fizyczna jest dla każdego z nasz bardzo ważna, a jej rola jest niezastąpiona. Jednak, czy możemy mieć je obie? Czy sprawność fizyczna zmniejsza naszą sprawność seksualną? A może wręcz przeciwnie, przyczynia się do jej wzmocnienia.

Odpowiedzi na pytania

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy sprawność fizyczna wyklucza sprawność seksualną. To zależy, jak na to spojrzymy. Wiele osób powie, że nie jest to prawda i jeśli jesteśmy wysportowani, to mamy większą wytrzymałość, a to sprawia, że nasze zbliżenia seksualne mogą trwać znacznie dłużej niż u osób, które nie są aktywne fizycznie. Inne osoby będą zdania, że po ćwiczeniach stajemy się zmęczeni i nasza ochota na seks znacząco się zmniejsza. Obie te grupy mają rację, a więc co dalej?

Sprawność fizyczna i seksualna

Jeśli chcemy być sprawni seksualnie, to wcale nie oznacza to, że mamy zrezygnować z ćwiczeń i sportu. Sport to zdrowie i powie nam to każdy dietetyk i sportowiec. Nie ma powodu, by sądzić, że osoby, które są wysportowane, nie są sprawne seksualnie. A jednak zbyt częste ćwiczenie może przyczynić się do zmniejszenia poziomu libido, a to osłabia naszą sprawność seksualną. Tak więc co za dużo to nie zdrowo.

Przez nadmierną aktywność fizyczną możemy stać się wyczerpani, a organizm może nie nadążać, się regenerować, a to nie będzie miało dobrego wpływu na pracę organizmu.

Sprawność seksualna na wysokim poziomie

Odpowiedź na to ważne pytanie, czy sprawność fizyczna wyklucza sprawność seksualną, nie jest łatwe. Warto wiedzieć, że im lepsza kondycja, tym większą mamy wytrzymałość i fizyczną i seksualną. Tak więc w tym przypadku sport może pozytywnie wpłynąć na obie te strefy. Jednak nie można przesadzać z aktywnością fizyczną, ponieważ to może doprowadzić do przemęczenia, a przez to zmniejszy się ochota na seks i zmniejszy się poziom libido.

Trzeba pamiętać, że niemal wszystko, jeśli jest stosowane z umiarem, ma pozytywny wpływ na nasz organizm. A wszystko stosowane w nadmiarze może przyczynić się do pojawienia się niekorzystnych zmian dla naszego zdrowia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Jak zatrzymać proces starzenia?

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czynniki, które odpowiadają za otyłość u dzieci

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Czy sport pomaga w rzuceniu palenia?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Brak ruchu, jest zagrożeniem dla zdrowia

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Zgaga – przyczyny, objawy, leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Wzdęcia – diagnostyka i leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Woda w kolanie – jakie są przyczyny i objawy?

MonikaMaj 19, 2019

Ukojenie nerwów i spokojny sen

MonikaMaj 19, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone