Zdrowie

Srebro koloidalne pod lupą 

Srebro koloidalne pod lupą 

Słyszysz srebro koloidowe i nie wiesz co to jest? Na temat srebra koloidowego wie się wiele, ale nie wiele się na ich temat słyszy. Czas to zmienić, ponieważ mają one różne rodzaje i zastosowania. A może niektóre z nich są szkodliwe dla zdrowia? Lepiej się o tym przekonać, by wiedzieć, przed czym się bronić. Dziś naszym tematem jest srebro koloidowe, na którego temat powstaje wiele mitów. Zabieramy się za ich obalanie oraz poszerzanie waszej wiedzy na ich temat. Dowiemy się zatem czym jest srebro koloidowe, jakie ma działanie i zastosowanie oraz, które najlepiej wybrać i ile one kosztują.

Srebro koloidowe – czym jest?

To dodatnio naładowane cząsteczki Ag. Uwalniają się one ze srebra metalicznego, a możliwe jest to przy użyciu energii elektrycznej z niskiego napięcia. To opis, który pasuje do srebra koloidowego jonowego. Istnieje również srebro niejonowe, którego cząsteczki są bez ładunku dodatniego, a wytwarza się je przy pomocy absorbcji laserowej. Zdaniem naukowców to związki srebra koloidowego metalicznego są lepsze od jonowego. Do niedawna to jednak srebro jonowe było uznawane za najlepsze i skuteczniejsze. Srebro metaliczne było uznawane za gorsze jakościowo, ale również było stosowane i cenione za swoje cenne właściwości. W ostatnich czasach pojawiły się stwierdzenia na temat tego, że srebro jonowe są nie tylko nieskuteczne, ale również niebezpieczne dla zdrowia. Do tej pory możemy mieć mętlik w głowie, ponieważ nie wiemy nadal, które z rodzajów srebra koloidalnego jest lepsze i bezpieczne dla zdrowia? Z punktu widzenia chemicznego, związki te nie zawierają żadnych szkodliwych soli, a nazwa jonowa ma związek, z tym że w srebrze koloidalnym jonowym znajduje się więcej grup Ag. Pojawiają się również dowody na to, że metaliczna forma srebra musi zamienić się w jonową, by mieć właściwości prozdrowotne. Tak więc nie ma dowodów na to, że srebro jonowe ma niekorzystny wpływ na organizm człowieka.

Srebro koloidowe do picia – jakie ma właściwości?

Zazwyczaj stosuje się srebro koloidowe do picia, Jest to środek, który ma silne działanie przeciwbakteryjne, a także przeciwzapalne. Niektóre źródła podają, że wspomaga ona również zwalczanie grzybów. Okazuje się, że srebro koloidowe jest w stanie zwalczać różnego rodzaju patogeny, a dzięki temu staje się skutecznym preparatem do walki z grzybami, wirusami, a także bakteriami. Można więc uznać, że jest to preparat, który na działanie zbliżone do antybiotyków. Z tą różnicą, że nie jest tak silny i nie narusza flory bakteryjnej. Jednocześnie wykazuje działanie przeciwzapalne i wspomaga regenerację uszkodzonych komórek. Zatem srebro koloidalne może stać się alternatywnym środkiem leczenia, który pozwala na zachowanie pełnej prawności organizmu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Zdrowy styl życia – na czym polega i jak go prowadzić?

Julia Cichaczewska27 grudnia, 2023

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Poznaj korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu

Julia Cichaczewska17 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

SIBO – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska13 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone