Zdrowie

Srebro koloidalne pod lupą 

Srebro koloidalne pod lupą 

Słyszysz srebro koloidowe i nie wiesz co to jest? Na temat srebra koloidowego wie się wiele, ale nie wiele się na ich temat słyszy. Czas to zmienić, ponieważ mają one różne rodzaje i zastosowania. A może niektóre z nich są szkodliwe dla zdrowia? Lepiej się o tym przekonać, by wiedzieć, przed czym się bronić. Dziś naszym tematem jest srebro koloidowe, na którego temat powstaje wiele mitów. Zabieramy się za ich obalanie oraz poszerzanie waszej wiedzy na ich temat. Dowiemy się zatem czym jest srebro koloidowe, jakie ma działanie i zastosowanie oraz, które najlepiej wybrać i ile one kosztują.

Srebro koloidowe – czym jest?

To dodatnio naładowane cząsteczki Ag. Uwalniają się one ze srebra metalicznego, a możliwe jest to przy użyciu energii elektrycznej z niskiego napięcia. To opis, który pasuje do srebra koloidowego jonowego. Istnieje również srebro niejonowe, którego cząsteczki są bez ładunku dodatniego, a wytwarza się je przy pomocy absorbcji laserowej. Zdaniem naukowców to związki srebra koloidowego metalicznego są lepsze od jonowego. Do niedawna to jednak srebro jonowe było uznawane za najlepsze i skuteczniejsze. Srebro metaliczne było uznawane za gorsze jakościowo, ale również było stosowane i cenione za swoje cenne właściwości. W ostatnich czasach pojawiły się stwierdzenia na temat tego, że srebro jonowe są nie tylko nieskuteczne, ale również niebezpieczne dla zdrowia. Do tej pory możemy mieć mętlik w głowie, ponieważ nie wiemy nadal, które z rodzajów srebra koloidalnego jest lepsze i bezpieczne dla zdrowia? Z punktu widzenia chemicznego, związki te nie zawierają żadnych szkodliwych soli, a nazwa jonowa ma związek, z tym że w srebrze koloidalnym jonowym znajduje się więcej grup Ag. Pojawiają się również dowody na to, że metaliczna forma srebra musi zamienić się w jonową, by mieć właściwości prozdrowotne. Tak więc nie ma dowodów na to, że srebro jonowe ma niekorzystny wpływ na organizm człowieka.

Srebro koloidowe do picia – jakie ma właściwości?

Zazwyczaj stosuje się srebro koloidowe do picia, Jest to środek, który ma silne działanie przeciwbakteryjne, a także przeciwzapalne. Niektóre źródła podają, że wspomaga ona również zwalczanie grzybów. Okazuje się, że srebro koloidowe jest w stanie zwalczać różnego rodzaju patogeny, a dzięki temu staje się skutecznym preparatem do walki z grzybami, wirusami, a także bakteriami. Można więc uznać, że jest to preparat, który na działanie zbliżone do antybiotyków. Z tą różnicą, że nie jest tak silny i nie narusza flory bakteryjnej. Jednocześnie wykazuje działanie przeciwzapalne i wspomaga regenerację uszkodzonych komórek. Zatem srebro koloidalne może stać się alternatywnym środkiem leczenia, który pozwala na zachowanie pełnej prawności organizmu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Jak zatrzymać proces starzenia?

KlaudiaCzerwiec 14, 2019

Dlaczego masz problemy z koncentracją?

KlaudiaCzerwiec 13, 2019

Czynniki, które odpowiadają za otyłość u dzieci

KlaudiaCzerwiec 12, 2019

Czy sport pomaga w rzuceniu palenia?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Brak ruchu, jest zagrożeniem dla zdrowia

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Zgaga – przyczyny, objawy, leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Wzdęcia – diagnostyka i leczenie

MonikaMaj 20, 2019

Woda w kolanie – jakie są przyczyny i objawy?

MonikaMaj 19, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone