Suplementacja

Suplementy diety dla kobiet, które wspomagają płodność

Suplementy diety dla kobiet, które wspomagają płodność

W życiu każdej kobiety pojawia się chęć posiadania dziecka. W takiej sytuacji zaczynają się rozmowy z partnerem, a następnie starania o potomstwo. Jest na świecie wiele kobiet, które już po pierwszym miesiącu starań osiągają sukces i stają się przyszłymi mamami. Jednak jest jeszcze więcej kobiet, które starają się dwa, na nawet kilkanaście miesięcy o potomstwo. Płodność kobiety jest trudna i potrzebuje wielu składników odżywczych, które będą ją wspierać. Warto więc wiedzieć, po jakie preparaty najlepiej sięgać, jeśli zaczynamy strać się o dziecko.

Kwas foliowy – dla każdej kobiety starającej się o dziecko

Jeśli pojawiają się plany o potomstwie, to kobieta powinna zacząć dodatkową suplementację kwasem foliowym. Jest to inaczej witamina B9, która odpowiedzialna jest za prawidłowy rozwój i wzrost nowych komórek. Jeśli w organizmie nie znajduje się odpowiednie stężenie tej witaminy, to zapłodnienie może nie być skuteczne. A jeśli dojdzie do zapłodnienia, to niedobór kwasu foliowego może doprowadzić do poronienia lub rozwoju wad wrodzonych, a także neurologicznych i dziecka. Tak, więc jeśli kobieta zaczyna starać się o potomstwo, to w jej codziennej diecie nie powinno zabraknąć witaminy B9.

Wiesiołek na lepszy śluz

U wielu kobiet pojawia się problem z zapłodnieniem, ponieważ śluz płodu jest słabej jakości lub nie występuje w ogóle. W czasie owulacji u kobiety powinien pojawiać się śluz płodny, który wspomaga przedostanie się plemników, do komórki jajowej. Jeśli śluz nie jest prawidłowy, za gęsty lub jest go za mało, to zapłodnienie może być utrudnione, ponieważ plemniki mogą nie docierać do jajeczka. Jest wiele sposobów na poprawienie jakości śluzu płodnego, a jednym z nich jest wiesiołek. Jest to suplement diety na bazie rośliny o tej samej nazwie. Kobiety powinny po niego sięgać, ponieważ wspomaga on również regulację cykli menstruacyjnych. Warto jednak pamiętać, że spożywanie wiesiołka ma pewne zasady. Tabletki należy przyjmować w początkowej fazie cyklu aż do owulacji. Kiedy owulacja się zakończy, należy przerwać suplementację i rozpocząć ją, dopiero kiedy zacznie się miesiączka. Przestrzeganie tej zasady suplementacji jest ważne, ponieważ jeśli dojdzie do zapłodnienia, a wiesiołek nadal będzie przyjmowany, to może dojść do poronienia, ponieważ roślina ta sprawia, że macica pulsuje.

Niepokalanek mnisi – na regulację cyklu

Coraz więcej kobiet ma problemy z nieregularnymi cyklami miesiączkowymi. Przy takim problemie zajście w ciąże może nie być łatwe. Kobieta w takiej sytuacji nie zdaje sobie sprawy, w których dniach występuje u niej owulacja, czyli najlepszy czas na zapłodnienie. Warto więc sięgać po suplementy diety, które przyczyniać się będą do regulacji cykli miesiączkowych. Niepokalanek misi przyczynia się również do regulacji układu hormonalnego, co także poprawia płodność i zwiększa szansę na zajście w ciążę.

Witamina E – dla kobiet w ciąży

Przy staraniach  potomstwo warto zainwestować w zakupienie suplementów diety z witaminą E. Jest to witamina szczególnie ważna dla kobiet, ponieważ przyczynia się ona do prawidłowego zagnieżdżenia się zarodka w jamie macicy. Jej odpowiedni poziom we krwi zmniejsza ryzyko poronienia i pojawienia się innych powikłań ciążowych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementacja

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Suplementy na lepsze trawienie – co wybrać?

Julia Cichaczewska14 grudnia, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalacze25 sierpnia, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monika17 czerwca, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone