Suplementacja

Suplementy diety dla mężczyzn, które wspomagają płodność

Suplementy diety dla mężczyzn, które wspomagają płodność

Starania o potomstwo nie są tak łatwe, jak może nam się wydawać. Jeśli mężczyzna pragnie mieć dziecko, to powinien starać się, by jego płodność była jak największa. Warto więc wiedzieć, jakie są sposoby na poprawienie jakości nasienia i przyspieszenie ruchliwości plemników. Na rynku jest wiele suplementów diety, które mogą wspomóc  zapłodnienie. Czas więc dowiedzieć się, które z tych preparatów są najlepsze i jakie mają one działanie. Nie po wszystkie trzeba sięgać, a jednak przyśpieszyć mogą one proces zapłodnienia i wesprzeć poczęcie potomka.

Żeń-szeń – przy problemach z potencją

Starania się o dziecko to stresujący czas. Często decydujemy się na współżycie tylko w określone dni i w wyznaczonym czasie. To może sprawić, że seks, zamiast stać się przyjemnością, jest obowiązkiem. Może również zdarzyć się, że mężczyzna podczas stosunku myśli jedynie o tym, że ciąży na nim presja zapłodnienia. A to również może odbierać przyjemność z seksu  chęć do współżycia. Podczas starań o potomka mężczyźni często mają problemy z erekcją. A jeśli nie są oni w stanie osiągnąć wzwodu, to starania o dziecko nie mogą się odbyć. W takich sytuacjach warto więc sięgnąć po suplementy diety z żeń-szeniem, który od lat wykorzystywany przy problemach z erekcją u mężczyzn. Żeń-szeń przyczynia się do poprawienia krążenia krwi, dzięki czemu szybciej wpływa ona do penisa, zapewniając długotrwały wzwód. A dodatkowo suplementacja tym składnikiem może przyczynić się do poprawienia sprawności seksualnej mężczyzn i zwiększenia odczuwania przyjemności podczas stosunku.

Cynk – suplement diety dla prawidłowego poziomu testosteronu

U mężczyzn pojawić się mogą problemy z niskim poziomem testosteronu. Przez takie zaburzenia hormonalne, jakość nasienia zmniejsza się, a plemniki stają się mniej odporne na warunki, jakie panują w drogach rodnych kobiety. Jeśli więc chcemy, by nasze plemniki były dobrej jakości i nie traciły one zdolności do zapłodnienia, to konieczne jest zadbanie o prawidłowy poziom testosteronu w krwi. Cynk jest pierwiastkiem, który dba o prawidłową pracę układu hormonalnego. Jego zadaniem jest regulowanie procesami wytwarzania testosteronu, tak by był o cały czas wydzielany na odpowiednim poziomie. Nie może więc go zabraknąć w codziennej diecie. Pojawić się jednak może problem z niedoborem tego pierwiastka, ponieważ jest o obecny w małej ilości produktów spożywczych, a do tego w niskich dawkach. Najwięcej cynku jest w bananach i ostrygach, jednak nawet spożywając duże ilości tych produktów, nie jesteśmy w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Warto więc sięgnąć po suplementy diety z cynkiem. Prawidłowy poziom testosteronu jest niezwykle ważny dla płodności mężczyzn. Ten hormon odpowiada nie tylko za wygląd i zdrowie. Ma on również wpływ na wiele procesów biochemicznych, które zachodzą w organizmie. Przy niskim poziome testosteronu produkcja plemników może nie być sprawna, przez co w nasieniu mężczyzny może znajdować się za mała ilość sprawnych plemników, które zdolne będą do zapłodnienia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementacja

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Czy kreatyna jest bezpieczna? – skutki uboczne kreatyny

Julia Cichaczewska5 stycznia, 2024

Suplementy na lepsze trawienie – co wybrać?

Julia Cichaczewska14 grudnia, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Koenzym Q10 – zastosowanie i korzyści. Czy koenzym może pomóc w walce z koronawirusem?

spalacze25 sierpnia, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monika17 czerwca, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone