Dietetyka i zdrowe odżywianie

Suplementy diety, które podnoszą libido

Suplementy diety, które podnoszą libido

Jeśli w szybki sposób chcesz zwiększyć swoje libido to koniecznie sprawdź, jakie składniki mają wpływ na podniesienie jego poziomu. Na runku jest wiele preparatów, które zwiększają ochotę na seks u mężczyzn i u kobiet. Tak, więc jeśli w twoim związku zaczęła gościć nuda, to może czas zapoznać się z listą najlepszych preparatów zwiększających libido?

Selen – dla mężczyzn

Selen to jeden ze składników odżywczych, który zwiększa libido u mężczyzn. Ma on również wpływ na pracę układu rozrodczego, zwiększa ilość plemników w nasieniu oraz poprawa ich ruchliwość. Selen wspiera również produkcję spermy. Jednak to nie wszystko, minerał ten dba nie tylko o życie seksualne mężczyzn, ale poprawia wygląd ich skóry i włosów. A jeśli będziemy suplementować selen z witaminą E to korzystnie wpłynie on na pracę układu sercowo-naczyniowego. Jest to również minerał, który ma niezastąpioną rolę dla funkcjonowania tarczycy. Warto więc sięgać po suplementy diety, które zawierają selen, by uzupełnić jego niedobory w organizmie.

Cynk – reguluje pracę układu hormonalnego

Zaburzenia układu hormonalnego często są przyczyną spadku libido. To zdarza się nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Jednym z najważniejszych hormonów męskich jest testosteron. Jeśli jego produkcja zostaje zaburzona w organizmie może dojść do wielu niepożądanych zmian. Może zmniejszyć się aktywność seksualna mężczyzny. Jednym ze sposobów na uregulowanie układu hormonalnego jest spożywanie cynku. W produktach spożywczych jest go nie wiele, więc warto sięgnąć po preparaty, które dostarczą do organizmu odpowiednie ilości tego cennego pierwiastka. Cynk jest odpowiedzialny za regulowanie produkcji testosteronu, który ma wpływ na libido. Pierwiastek ten stymuluje również produkcję spermy i poprawia jakość nasienia. U kobiet niedobór cynku może doprowadzić do osłabienia popędu seksualnego, a w skrajnych przypadkach do impotencji i problemów z płodnością.

Witamina E – witamina płodności

Przez wielu specjalistów witamina E jest nazywana eliksirem młodości i płodności. Jest ona silnym przeciwutleniaczem, który niszczy wolne rodniki i niweluje ich działanie. Dzięki temu spowalnia procesy starzenia się komórek oraz chroni organizm przed komórkami nowotworowymi. Ma ona również wpływ na krążenie krwi, dzięki czemu wspomaga ona procesy regeneracyjne komórek i uszkodzonych tkanek. Niedobór witaminy E w diecie kobiety i mężczyzny może doprowadzić do zaburzenia płodności. Jest to możliwe, ponieważ jest ona składnikiem odżywczym, który wspiera rozwój oraz funkcjonowanie układów rozrodczych.

Mangan – na układ hormonalny

Jest to składnik, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego u kobiety i mężczyzny. Reguluje on również poziom insuliny i wspiera pracę tarczycy. Mangan jest wsparciem dla układu kostnego, zwiększa gęstość kości oraz przyśpiesza ich prawidłowy wzrost.

Kwasy tłuszczowe – odżywka dla plemników

Kwasy tłuszczowe są niezbędne dla organizmu człowieka. Wyróżnia się wiele rodzajów kwasów tłuszczowych, a te najbardziej znane to kwasy omega-3, omega-6, kwas linolowy oraz DHA. Są to składniki odżywcze, które mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ich niedobory powodują zaburzenia układu hormonalnego, zwiększają ilość wolnych rodników, a to czynniki, które negatywnie wpływają na poziom libido.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcjawrzesień 23, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.plwrzesień 9, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcjawrzesień 1, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monikaczerwiec 17, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwiaczerwiec 16, 2021

Dietetyczne sosy – sosy zero kalorii

Redakcjaczerwiec 15, 2021

Ile kalorii spalasz w ciągu dnia?

Klaudiaczerwiec 14, 2021

Drugie śniadanie – najlepsze przepisy

Redakcjaczerwiec 2, 2021

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalaczemaj 7, 2021

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone