Dietetyka i zdrowe odżywianie

Suplementy diety, które podnoszą libido

Suplementy diety, które podnoszą libido

Jeśli w szybki sposób chcesz zwiększyć swoje libido to koniecznie sprawdź, jakie składniki mają wpływ na podniesienie jego poziomu. Na runku jest wiele preparatów, które zwiększają ochotę na seks u mężczyzn i u kobiet. Tak, więc jeśli w twoim związku zaczęła gościć nuda, to może czas zapoznać się z listą najlepszych preparatów zwiększających libido?

Selen – dla mężczyzn

Selen to jeden ze składników odżywczych, który zwiększa libido u mężczyzn. Ma on również wpływ na pracę układu rozrodczego, zwiększa ilość plemników w nasieniu oraz poprawa ich ruchliwość. Selen wspiera również produkcję spermy. Jednak to nie wszystko, minerał ten dba nie tylko o życie seksualne mężczyzn, ale poprawia wygląd ich skóry i włosów. A jeśli będziemy suplementować selen z witaminą E to korzystnie wpłynie on na pracę układu sercowo-naczyniowego. Jest to również minerał, który ma niezastąpioną rolę dla funkcjonowania tarczycy. Warto więc sięgać po suplementy diety, które zawierają selen, by uzupełnić jego niedobory w organizmie.

Cynk – reguluje pracę układu hormonalnego

Zaburzenia układu hormonalnego często są przyczyną spadku libido. To zdarza się nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Jednym z najważniejszych hormonów męskich jest testosteron. Jeśli jego produkcja zostaje zaburzona w organizmie może dojść do wielu niepożądanych zmian. Może zmniejszyć się aktywność seksualna mężczyzny. Jednym ze sposobów na uregulowanie układu hormonalnego jest spożywanie cynku. W produktach spożywczych jest go nie wiele, więc warto sięgnąć po preparaty, które dostarczą do organizmu odpowiednie ilości tego cennego pierwiastka. Cynk jest odpowiedzialny za regulowanie produkcji testosteronu, który ma wpływ na libido. Pierwiastek ten stymuluje również produkcję spermy i poprawia jakość nasienia. U kobiet niedobór cynku może doprowadzić do osłabienia popędu seksualnego, a w skrajnych przypadkach do impotencji i problemów z płodnością.

Witamina E – witamina płodności

Przez wielu specjalistów witamina E jest nazywana eliksirem młodości i płodności. Jest ona silnym przeciwutleniaczem, który niszczy wolne rodniki i niweluje ich działanie. Dzięki temu spowalnia procesy starzenia się komórek oraz chroni organizm przed komórkami nowotworowymi. Ma ona również wpływ na krążenie krwi, dzięki czemu wspomaga ona procesy regeneracyjne komórek i uszkodzonych tkanek. Niedobór witaminy E w diecie kobiety i mężczyzny może doprowadzić do zaburzenia płodności. Jest to możliwe, ponieważ jest ona składnikiem odżywczym, który wspiera rozwój oraz funkcjonowanie układów rozrodczych.

Mangan – na układ hormonalny

Jest to składnik, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego u kobiety i mężczyzny. Reguluje on również poziom insuliny i wspiera pracę tarczycy. Mangan jest wsparciem dla układu kostnego, zwiększa gęstość kości oraz przyśpiesza ich prawidłowy wzrost.

Kwasy tłuszczowe – odżywka dla plemników

Kwasy tłuszczowe są niezbędne dla organizmu człowieka. Wyróżnia się wiele rodzajów kwasów tłuszczowych, a te najbardziej znane to kwasy omega-3, omega-6, kwas linolowy oraz DHA. Są to składniki odżywcze, które mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ich niedobory powodują zaburzenia układu hormonalnego, zwiększają ilość wolnych rodników, a to czynniki, które negatywnie wpływają na poziom libido.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

admin22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcja1 września, 2021

Przepisy na posiłki z odżywki białkowej

Monika17 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone