Suplementy i odżywki

Suplementy diety na pomoc w nauce

Suplementy diety na pomoc w nauce

 

Podczas nauki nasz mózg zaczyna pracować na pełnych obrotach. Nie tylko mózg bierze udział w procesie zapamiętywania. Cały organizm człowieka ma wpływ na to, czy nasze zdolności umysłowe są na prawidłowym poziomie. Jeśli do organizmu nie trafiają odpowiednie dawki składników odżywczych to mogą pojawić się problemy z koncentracją i pamięcią. Jakie więc są najważniejsze suplementy diety, które mogą nam pomóc w nauce?

Witaminy z grupy B

W diecie ucznia nie może zabraknąć witamin z grupy B. Są one niezbędne ponieważ mają wpływ na pracę mózgu, regulują pracę układu hormonalnego i mają wpływ na jakość komórek nerwowych. Witamina B1 jest odpowiedzialna za ochronę włókien nerwowych przed uszkodzeniem. Jest ona do tego zdolna dzięki temu, że ma wpływ na ilość wytwarzanej mieliny. Witamina B12 oraz kwas foliowy są potrzebne do zachowania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mają one wpływ na nasze samopoczucie. Są potrzebne do prawidłowej produkcji metioniny, która ma wpływ na nasz dobry nastrój. Niedobór tych dwóch witamin może prowadzić do kłopotów z koncentracją oraz problemów z przyswajaniem nowych informacji. Brak kwasu foliowego w diecie może prowadzić do bezsenności oraz powodować uczucie chronicznego zmęczenia. Witamina B5 wpływa na cały układ nerwowy. Odpowiada ona za prawidłową budowę układu nerwowego. Niedobór lub całkowity brak tej witaminy w diecie może doprowadzić do rozdrażnienia, nadpobudliwości i problemów z koncentracją.

Witamina E

Jest ona silnym antyoksydantem. Dzięki temu ma ona za zadanie niszczyć wolne rodniki oraz niwelować skutki ich niekorzystnego działania. Ma ona wpływ na transport tlenu do krwi oraz wszystkich narządów wewnętrznych, w tym mózgu. Dzięki niej mózg jest odpowiednio dotleniony, a jego praca się poprawia. Specjaliści są zdania, że łatwiej i sprawniej przychodzi nam nauka i zapamiętywanie nowych informacji jeśli jesteśmy dotlenieni. Przez wielu witamina E nazywana jest witaminą młodości, przez swoje działanie na wolne rodniki, których obecność w organizmie przyczynia się do zachodzenia procesów starzeniowych.

Selen

Często jest głównym składnikiem suplementów diety wspomagających pracę mózgu i układu nerwowego. Selen ma podobne działanie do witaminy E. Wspomaga więc pracę mózgu i poprawia jakość umysłu. Dzięki temu nauka przychodzi nam z łatwością, a przyswajanie nowych informacji nie sprawia tak dużych trudności. A co najważniejsze selen wspomaga oczyszczanie całego organizmu z toksyn. To samo działanie ma również na mózg. Tak więc dzięki niemu mózg i układ nerwowy zostają oczyszczone z metali ciężkich takich jak rtęć, ołów, czy arsen. Obecność tych metali w mózgu może znacząco pogorszyć jego pracę i wydajność.

Magnez

Jest on jednym niezbędnych dla zachowania prawidłowego poziomu zdrowia. U wielu osób pojawia się problem z niedoboru magnezu, a to dlatego, że jest to składnik, który słabo przyswaja się do organizmu. Konieczne jest zadbanie o prawidłową dietę, która dostarczy odpowiednie dawki magnezu do organizmu. Jest to składnik, który wspomagaj przyswajanie i aktywność innych substancji odżywczych takich jak witaminy i minerały. Często magnez jest wypłukiwany z organizmu. Jest to obserwowane u osób, które w nadmiarze piją wodę lub kawę. Skuteczna może okazać się dodatkowa suplementacja. W niektórych przypadkach jest ona nawet koniecznością, ponieważ niedobory magnezu są często zauważane już po kilku godzinach. Przy jego niedoborze pojawia się silny ból głowy, zawroty głowy, uczucie zmęczenia i senność. To wszystko może nam znacząco utrudnić naukę.

Leucyna

Jest to składnik, który ma niezastąpioną rolę w procesie zapamiętywania i uczenia się. Suplement diety zawierający leucynę jest polecany osobom, które są przed ważnym egzaminem. Dzięki niemu poprawia się praca mózgu i zwiększa się jego wydajność. Leucyna jest również skuteczna w procesie usuwania złego cholesterolu z organizmu. Cholesterol odkłada się również w mózgu, a prowadzić może do poważnych zmian miażdżycowych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suplementy i odżywki

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone