Suplementy i odżywki

Suplementy diety przed treningiem

Suplementy diety przed treningiem

Suplementy diety stanowią podstawę do osiągnięcia najlepszych efektów i zdobycia doskonałej formy fizycznej. Są one potrzebne do zwiększenia wytrzymałości, a także do podkręcenia naszych sił. Po suplementy diety przed treningiem najczęściej sięgają osoby, których celem treningowym jest budowanie masy mięśniowej, a także zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, w szybkim tempie. Są osoby, które nie wiedzą, po które suplementy diety najlepiej sięgać, ale kluczowe jest również, to kiedy je zażywać. Dziś przekonamy się jakie suplementy najlepiej wybierać przez treningiem.

Białko i BCAA

Przed treningiem warto sięgać po odzywki białkowe, a najlepiej, jeśli łączą one w sobie aminokwasy BCAA. Aminokwasy te nie przedostają się do wątroby, a od razu są dostarczane go krwiobiegu, a następnie dostają się bezpośrednio do mięśni. Kiedy sięgniemy po suplementy diety białkowe przed treningiem, to ich działanie rozpocznie się już w czasie wykonywania ćwiczeń, a nie po ich zakończeniu. Dzięki temu wszystkie niezbędne aminokwasy będą odżywiać mięśnie podczas wykonywanego treningu i długo po jego zakończeniu. Warto również wiedzieć, że białka, które spożywane są pół godziny przed planowanym treningiem, pomagają przyśpieszyć przemianę materii przez kolejne dwadzieścia cztery godziny. Badania na ten temat jeszcze trwają, a dokładna przyczyna takiego działania białek nie została jeszcze znaleziona.

Kreatyna

Kolejnym suplementem diety, po który warto sięgać przed treningiem, jest kreatyna. Ten związek to inaczej kwas karboksylowy, który zawiera w sobie azot. Dzięki swojej budowie ma on wpływ na procesy metaboliczne, a także stanowi jedno z najlepszych źródeł energii dla układu mięśniowego. Kreatyna po spożyciu zostaje magazynowana w mięśniach, a jej spożywanie sprawia, że zwiększa się nasza wytrzymałość, mamy więcej siły do ćwiczeń, a dodatkowo wspomaga ona rozbudowę tkanki mięśniowej. Trzeba wiedzieć, że stosowanie kreatyny w odpowiednich dawkach nie prowadzi do pojawienia się żadnych skutków ubocznych. Najlepiej sięgać po nią przed treningiem, ponieważ zostaje ona zmagazynowana w tkance mięśniowej, a dzięki temu w czasie treningu mamy więcej siły i niezbędnej energii.

Kofeina

Jest to substancja, która ma największy wpływ na pracę ośrodkowego układu nerwowego. Jej spożywanie sprawia, że mamy więcej siły, zwiększa się nasza wytrzymałość. Doskonale sprawdza się ona jako suplement przed treningiem dla osób, które mają problemy z brakiem motywacji i energii do ćwiczeń. Kofeina sprawi, że zmęczenie i znużenie zmniejsza się, a zamiast nich pojawi się przypływ dodatkowej energii. Badania wykazały, że sięgnięcie po kofeinę w tabletkach będzie miało lepsze efekty niż spożywanie jej w kawie, czy herbacie. Najlepiej tego rodzaju suplementy diety spożywać dwadzieścia lub trzydzieści minut przed planowanym treningiem. Na początek najlepiej spożywać kofeinę w niewielkich dawkach, a następnie stopniowo ją zwiększać.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Suplementy i odżywki

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2020

spalaczeKwiecień 6, 2020

Najlepsze spalacze tłuszczu – co stosować oprócz treningu?

RedakcjaLuty 19, 2020

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaLuty 15, 2020

5 naturalnych spalaczy tłuszczu, które faktycznie działają

SylwiaStyczeń 16, 2020

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalaczeListopad 7, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeListopad 6, 2019

DNP – spalacz czy trucizna?

SylwiaListopad 4, 2019

Jakie aminokwasy najlepiej przyjmować na budowanie masy mięśniowej?

MonikaPaździernik 4, 2019

Działanie EAA – czym jest dlaczego warto stosować

MonikaPaździernik 2, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone