Suplementy i odżywki

Suplementy diety przed treningiem

Suplementy diety przed treningiem

Suplementy diety stanowią podstawę do osiągnięcia najlepszych efektów i zdobycia doskonałej formy fizycznej. Są one potrzebne do zwiększenia wytrzymałości, a także do podkręcenia naszych sił. Po suplementy diety przed treningiem najczęściej sięgają osoby, których celem treningowym jest budowanie masy mięśniowej, a także zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, w szybkim tempie. Są osoby, które nie wiedzą, po które suplementy diety najlepiej sięgać, ale kluczowe jest również, to kiedy je zażywać. Dziś przekonamy się jakie suplementy najlepiej wybierać przez treningiem.

Białko i BCAA

Przed treningiem warto sięgać po odzywki białkowe, a najlepiej, jeśli łączą one w sobie aminokwasy BCAA. Aminokwasy te nie przedostają się do wątroby, a od razu są dostarczane go krwiobiegu, a następnie dostają się bezpośrednio do mięśni. Kiedy sięgniemy po suplementy diety białkowe przed treningiem, to ich działanie rozpocznie się już w czasie wykonywania ćwiczeń, a nie po ich zakończeniu. Dzięki temu wszystkie niezbędne aminokwasy będą odżywiać mięśnie podczas wykonywanego treningu i długo po jego zakończeniu. Warto również wiedzieć, że białka, które spożywane są pół godziny przed planowanym treningiem, pomagają przyśpieszyć przemianę materii przez kolejne dwadzieścia cztery godziny. Badania na ten temat jeszcze trwają, a dokładna przyczyna takiego działania białek nie została jeszcze znaleziona.

Kreatyna

Kolejnym suplementem diety, po który warto sięgać przed treningiem, jest kreatyna. Ten związek to inaczej kwas karboksylowy, który zawiera w sobie azot. Dzięki swojej budowie ma on wpływ na procesy metaboliczne, a także stanowi jedno z najlepszych źródeł energii dla układu mięśniowego. Kreatyna po spożyciu zostaje magazynowana w mięśniach, a jej spożywanie sprawia, że zwiększa się nasza wytrzymałość, mamy więcej siły do ćwiczeń, a dodatkowo wspomaga ona rozbudowę tkanki mięśniowej. Trzeba wiedzieć, że stosowanie kreatyny w odpowiednich dawkach nie prowadzi do pojawienia się żadnych skutków ubocznych. Najlepiej sięgać po nią przed treningiem, ponieważ zostaje ona zmagazynowana w tkance mięśniowej, a dzięki temu w czasie treningu mamy więcej siły i niezbędnej energii.

Kofeina

Jest to substancja, która ma największy wpływ na pracę ośrodkowego układu nerwowego. Jej spożywanie sprawia, że mamy więcej siły, zwiększa się nasza wytrzymałość. Doskonale sprawdza się ona jako suplement przed treningiem dla osób, które mają problemy z brakiem motywacji i energii do ćwiczeń. Kofeina sprawi, że zmęczenie i znużenie zmniejsza się, a zamiast nich pojawi się przypływ dodatkowej energii. Badania wykazały, że sięgnięcie po kofeinę w tabletkach będzie miało lepsze efekty niż spożywanie jej w kawie, czy herbacie. Najlepiej tego rodzaju suplementy diety spożywać dwadzieścia lub trzydzieści minut przed planowanym treningiem. Na początek najlepiej spożywać kofeinę w niewielkich dawkach, a następnie stopniowo ją zwiększać.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone