Zdrowie

Suplementy diety przy problemach z miesiączkowaniem

Suplementy diety przy problemach z miesiączkowaniem

Coraz więcej kobiet ma problemy z nieregularnymi miesiączkami. Uznaje się, że regularny cykl powinien mieć nie mniej niż dwadzieścia siedem dni i nie więcej niż trzydzieści pięć. Cykl regularny nie może mieć więcej niż trzy dni różnicy pomiędzy ostatnimi miesiączkami. Jednak coraz mniej kobiet ma tak książkowe cykle, a coraz więcej Pań skarży się nie tylko na nieregularne krwawienia, ale również silne bóle i zmiany nastrojów podczas miesiączki. Kiedy takie zaburzenia pojawiają się często, warto udać się do lekarza, ponieważ mogą one świadczyć o rozwoju wielu chorób. Jednak przy zaburzeniach miesiączkowania warto również sięgnąć po suplementy diety.

Witamina D – dla zdrowia układu hormonalnego

Wiele osób na całym świecie cierpi z powodu niedoborów witaminy D. Jest to bardzo ważny składnik odżywczy, który ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jeśli w organizmie zabraknie witaminy D, to dojść może do zaburzeń w układzie hormonalnym, a one prowadzić mogą do rozregulowania cyklu miesiączkowego.

Niepokalanek mnisi – regulacja cyku i płodność

Kiedy często dochodzi do zaburzeń  miesiączkowania, kobiety mogą mieć problem z zajściem w ciążę. Warto sięgać po ziołowe suplementy diety, takie jak niepokalanek mnisi, ponieważ są one doskonałym sposobem na regulowanie pracy układu hormonalnego. Suplementacja tym ziołem jest wskazana dla każdej kobiety, ponieważ dba ona nie tylko o zachowanie równowagi hormonalnej, ale również utrzymuje płodność na wysokim poziomie.

Magnez na bolesne miesiączki

U kobiet często pojawia się silny ból brzucha, mięśni i piersi przed i w trakcie miesiączki. Są kobiety, które mają lekkie bóle, ale są również takie, które podczas miesiączki mają trudności z poruszaniem się. Warto wiedzieć, że ból podczas miesiączki nie jest czymś naturalnym, tak więc kiedy pojawia się on przy każdym krwawieniu, to warto udać się do lekarza. Możemy również zastosować suplementy diety z magnezem. Jest to składnik mineralny, który dba o prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Tak więc spożywanie tego pierwiastka w odpowiednich ilościach może zmniejszyć ból podczas miesiączki.

Witamina C na obfite miesiączki

Jest wiele kobiet na świcie, które mają obfite krwawienia. Mogą one trwać nawet do dwóch tygodni, a w ciągu dnia kobieta może utracić większe ilości krwi. Warto więc uzupełnić w organizmie niedobory witaminy C, która poprawia krążenie i przyczynia się do zmniejszenia intensywności krwawienia. Jeśli to jednak nie pomaga, to konieczna jest konsultacja u specjalisty.

Ważne!

Dodatkowa suplementacja jest wskazana, jednak długotrwałe zaburzenia miesiączkowania powinny być powodem do udania się po poradę do specjalisty. Takie zaburzenia mogą świadczyć o problemach z układem hormonalnym lub rozwijających się chorobach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Zdrowie

Mleko – fakty i mity

MonikaLuty 22, 2019

Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne?

MonikaLuty 21, 2019

Postanowienia noworoczne, a rzeczywistość

KlaudiaLuty 20, 2019

Jakie wartości odżywcze ma żeń-szeń?

KlaudiaLuty 20, 2019

Jak zapobiec grypie?

MonikaLuty 19, 2019

Jakie wartości odżywcze ma pokrzywa?

KlaudiaLuty 18, 2019

Jak przygotować się na narty?

MonikaLuty 17, 2019

Hormon stresu – jak wpływa na nasze zdrowie?

MonikaLuty 17, 2019

Jakie wartości odżywcze ma cytryna?

KlaudiaLuty 17, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone