Suplementy i odżywki

Suplementy diety termogeniczne

Suplementy diety termogeniczne

Termogeniczne suplementy diety, to preparaty, które wspomagają szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Idealnie nadają się one dla osób, które przebywają na diecie odchudzającej. Ich spożywanie sprawia, że przemiana materii zaczyna przyśpieszać, a dzięki temu zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Ich działanie ma również swoją zasługę w budowaniu masy mięśniowej. Dla wielu nazwa termogeniki może brzmieć tajemniczo. A tak naprawdę są to substancje, które pozwalają na wytwarzanie większej ilości energii, dodają siły i wytrzymałości, a także mają wpływ na mięśnie. Po termogeniki mogą sięgać jedynie osoby, które są pełnoletnie i w pełni zdrowe, a dodatkowo nie mają żadnych przeciwwskazań do stosowania preparatów o takim działaniu.

Termogeniki – naturalne suplementy diety

Termogeniki są stworzone z wyselekcjonowanych związków o działaniu termogenicznycm. Pochodzą one z roślin, które mają silne działanie pobudzające na procesy przemiany materii, mają one również stymulować spalanie tkanki tłuszczowej, a także wzmacniać spalanie zasobów tłuszczu, dbając przy tym o duże rozproszenie energii. Ich spożywanie sprawia więc, że w organizmie człowieka dochodzi do przyśpieszenia przemiany materii, temperatura ciała wzrasta, a także dochodzi do znaczącego uszczuplenia rezerw tłuszczowych. Tego rodzaju suplementy diety doprowadzają do zachodzenia zmian w organizmie, które są charakterystyczne dla wykonywania aktywnych ćwiczeń fizycznych.

Jakie są rodzaje termogeników?

Na rynku jest wiele rodzajów termogeników, jednak obecnie wyróżnia się pięć różnych rodzajów tych specyficznych preparatów. Pierwsza z nich to kofeina, jej zadaniem jest wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej, dodaje energii i zmniejsza uczucie zmęczenia. Kolejnym Termogenikiem jest efedryna, ma ona nieco mniejsze działanie niż kofeina, ale jej głównym zadaniem, jest pobudzanie organizmu do spalania większej ilości tkanki tłuszczowej. Zielona herbata również zalicza się do grupy termogeników. Ekstrakt z zielonej herbaty ma ważną rolę w procesie odchudzania, wspomaga on organizm w spalaniu tłuszczu. Niezastąpionym Termogenikiem jest L- karnityna. Jest to składnik, który jest niezbędny do transportu kwasów tłuszczowych do komórek magazynujących, w których dochodzi do utleniania tłuszczów i zamiany ich w czystą energię. Ostatnim Termogenikiem jest CLA, zadaniem tego związku, jest wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej, a dodatkowo ma on poprawiać naszą witalność i zwiększać rezerwy energetyczne w organizmie.

Czy termogeniki są zdrowe? Niestety suplementy diety, które mogą nam pomóc schudnąć, w niektórych przypadkach mogą nam również zaszkodzić. Jeśli decydujemy się na stosowanie termogeników, to konieczne jest zachowanie ostrożności, a także stosowanie się do zaleceń producentów suplementów diety. Nie można zapominać o tym, że nadmiar tego rodzaju preparatów może być szkodliwy dla zdrowia, a ich niepoprawne stosowanie prowadzić może do pojawienia się niepokojących skutków ubocznych.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone