Suplementy i odżywki

Suplementy diety wspierające układ kostno-stawowy

Suplementy diety wspierające układ kostno-stawowy

Suplementy, które wspomagają kości, mięśnie i stawy to obecnie jeden z popularniejszych tematów. Coraz więcej otwarcie mówi się o bólach, które pojawiają się w kościach, czy nieprzyjemnych dolegliwościach związanych ze stawami. Mogą się one pojawiać przez wiele nieprawidłowości, które wynikają ze zwyrodnień pojawiających się wraz z wiekiem. Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów, których zadaniem jest łagodzenie nieprzyjemnych dolegliwości i zmniejszanie bólu. Zadaniem takich suplementów diety jest nie tylko wspomaganie odbudowy, ale również regeneracja stawów i kości. Są one również odpowiedzialne za zapobieganie rozwoju chorób, które objawiają się silnym bólem, trudnością w poruszaniu.

Suplementy z witaminą D

Witamina D jest składnikiem, który wzmacnia kości, serce, układ mięśniowy i hormonalny. Człowiek pozyskuje najwięcej witaminy D ze skórnej syntezy, która zachodzi pod wpływem ekspozycji skóry na słońce. Warto również pamiętać, że w wysokich stężeniach znajduje się ona w wielu produktach spożywczych, takich jak ryby. To właśnie po te produkty warto sięgnąć, by uniknąć niedoborów tego kluczowego składnika.

Suplementy diety z witaminą C

Okazuje się, że witamina C, jest składnikiem niezbędnym do zachowania silnych i zdrowych kości. Wspomaga ona również odbudowę stawów, pomaga zachować zdrowe serce i poprawia pracę naczyń krwionośnych. Jest również odpowiedzialna za neutralizowanie wolnych rodników. Jest to możliwe, ponieważ składnik ten odpowiada za pobudzanie organizmu do syntezy kolagenu, który jest jednym z budulców stawów. Do uzupełnienia niedoborów witaminy C najlepiej sięgać po natkę pietruszki, owoce dzikiej róży i pomidory.

Suplementy diety z witaminą B

Witaminy z grupy B mają wpływ na metabolizm, regulują pracę serca, a także zmniejszają ryzyko rozwoju anemii. Uzupełnienie ich niedoboru może zmniejszyć ryzyko rozwoju zwyrodnień stawów, a także korzystnie wpłynąć na pracę układu kostnego. Do uzupełnienia ich niedoborów najlepiej siegać po jajka, mięso i pełnoziarniste produkty zbożowe.

Suplementy diety z adaptogenami

W obecnych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się związki o działniu energetycznym, które mają za zadanie zwiększyć wytrzymałość organizmu na obciążenie fizyczne i psychiczne. Mowa tutaj o adaptogenach, które są naturalnymi związkami o szerokim działaniu i mające pozytywny wpływ na zdrowie. Do najbardziej rozpoznawalnych można zaliczyć:

  • Korzeń z żeń-szenia,
  • Różeniec górski,
  • Ashwagandha

Ekstrakty z tych roślin znane są już do tysiąca lat. Mają one kompleksowe działanie wspomagające na cały organizm. Zwiększają one wydajność fizyczną i poprawiają odporność na stres. Wszystkie wymienione wyżej składniki mają korzystny wpływ na cały organizm człowieka. Dodają one sił i energii, a także wspomagają pracę stawów i kości. To witaminy i składniki pochodzenia naturalnego, które niezbędne są dla zachowania zdrowia każdego dnia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Suplementy i odżywki

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Julia Cichaczewska6 lutego, 2024

Suplementy na serce i układ krążenia – wszystko co musisz wiedzieć

Julia Cichaczewska10 stycznia, 2024
witamina d3 jesienią i zimą

Witamina D3 – musisz o niej pamiętać!

spalacze23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2021

spalacze6 czerwca, 2021

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalacze6 maja, 2021

Ashwagandha – dlaczego warto stosować adaptogeny?

Milena9 kwietnia, 2021

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalacze7 kwietnia, 2021

Kapsaicyna – naturalny spalacz tłuszczu. W czym znajdziemy kapsaicynę?

Spalacze.pl10 marca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone