Suplementy i odżywki

Suplementy diety wspierające układ kostno-stawowy

Suplementy diety wspierające układ kostno-stawowy

Suplementy, które wspomagają kości, mięśnie i stawy to obecnie jeden z popularniejszych tematów. Coraz więcej otwarcie mówi się o bólach, które pojawiają się w kościach, czy nieprzyjemnych dolegliwościach związanych ze stawami. Mogą się one pojawiać przez wiele nieprawidłowości, które wynikają ze zwyrodnień pojawiających się wraz z wiekiem. Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów, których zadaniem jest łagodzenie nieprzyjemnych dolegliwości i zmniejszanie bólu. Zadaniem takich suplementów diety jest nie tylko wspomaganie odbudowy, ale również regeneracja stawów i kości. Są one również odpowiedzialne za zapobieganie rozwoju chorób, które objawiają się silnym bólem, trudnością w poruszaniu.

Suplementy z witaminą D

Witamina D jest składnikiem, który wzmacnia kości, serce, układ mięśniowy i hormonalny. Człowiek pozyskuje najwięcej witaminy D ze skórnej syntezy, która zachodzi pod wpływem ekspozycji skóry na słońce. Warto również pamiętać, że w wysokich stężeniach znajduje się ona w wielu produktach spożywczych, takich jak ryby. To właśnie po te produkty warto sięgnąć, by uniknąć niedoborów tego kluczowego składnika.

Suplementy diety z witaminą C

Okazuje się, że witamina C, jest składnikiem niezbędnym do zachowania silnych i zdrowych kości. Wspomaga ona również odbudowę stawów, pomaga zachować zdrowe serce i poprawia pracę naczyń krwionośnych. Jest również odpowiedzialna za neutralizowanie wolnych rodników. Jest to możliwe, ponieważ składnik ten odpowiada za pobudzanie organizmu do syntezy kolagenu, który jest jednym z budulców stawów. Do uzupełnienia niedoborów witaminy C najlepiej sięgać po natkę pietruszki, owoce dzikiej róży i pomidory.

Suplementy diety z witaminą B

Witaminy z grupy B mają wpływ na metabolizm, regulują pracę serca, a także zmniejszają ryzyko rozwoju anemii. Uzupełnienie ich niedoboru może zmniejszyć ryzyko rozwoju zwyrodnień stawów, a także korzystnie wpłynąć na pracę układu kostnego. Do uzupełnienia ich niedoborów najlepiej siegać po jajka, mięso i pełnoziarniste produkty zbożowe.

Suplementy diety z adaptogenami

W obecnych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się związki o działniu energetycznym, które mają za zadanie zwiększyć wytrzymałość organizmu na obciążenie fizyczne i psychiczne. Mowa tutaj o adaptogenach, które są naturalnymi związkami o szerokim działaniu i mające pozytywny wpływ na zdrowie. Do najbardziej rozpoznawalnych można zaliczyć:

  • Korzeń z żeń-szenia,
  • Różeniec górski,
  • Ashwagandha

Ekstrakty z tych roślin znane są już do tysiąca lat. Mają one kompleksowe działanie wspomagające na cały organizm. Zwiększają one wydajność fizyczną i poprawiają odporność na stres. Wszystkie wymienione wyżej składniki mają korzystny wpływ na cały organizm człowieka. Dodają one sił i energii, a także wspomagają pracę stawów i kości. To witaminy i składniki pochodzenia naturalnego, które niezbędne są dla zachowania zdrowia każdego dnia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Suplementy i odżywki

5 naturalnych spalaczy tłuszczu, które faktycznie działają

SylwiaStyczeń 16, 2020

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2020

spalaczeStyczeń 8, 2020

T5 – Zion Labs czyli spalacz wysokiego ryzyka

spalaczeListopad 7, 2019

Adipex 75 – niebezpieczne odchudzanie

spalaczeListopad 6, 2019

DNP – spalacz czy trucizna?

SylwiaListopad 4, 2019

Jakie aminokwasy najlepiej przyjmować na budowanie masy mięśniowej?

MonikaPaździernik 4, 2019

Działanie EAA – czym jest dlaczego warto stosować

MonikaPaździernik 2, 2019

Dlaczego warto stosować suplementy diety z kofeiną?

MonikaPaździernik 2, 2019

Białko serwatkowe, Dlaczego jest lepsze?

MonikaPaździernik 1, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone