Dietetyka i zdrowe odżywianie

Suplementy na odchudzanie – jakie wybrać?

Suplementy na odchudzanie – jakie wybrać?

Z danych Ośrodka Badania Opinii Publicznej TNS OBOP wynika, że średnio 14 % Polaków sięga po preparaty wspomagające odchudzanie. Około 40 % z nich jest zadowolona z efektów. Jednak pamiętajmy, że samo przyjmowanie suplementów na odchudzanie nie pomoże, należy je połączyć z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Preparaty na odchudzanie są też podzielone i powinniśmy je dobrać indywidualnie do potrzeb naszego organizmu. Więc dzisiaj zapraszamy do lektury wpisu, który pomoże lepiej dobrać odpowiedni produkt do naszego problemu z nadwagą. Taki dobry wybór stanowi klucz do sukcesu w zakresie utraty zbędnych kilogramów.

TERMOGENEZA – NATURALNY REDUKTOR TŁUSZCZU

Niektórzy niestety nie maja czasu na regularne ćwiczenia. Dlatego takie osoby powinny stosować specjalne produkty, które zawierają składniki przyśpieszające przemianę materii i zwiększające tempo spalania tłuszczów, nawet przy mniejszej aktywności fizycznej. Termogeneza i termogeniki to pojęcia określające proces oraz składniki suplementacji, które są odpowiedzialne za intensyfikację procesów związanych z produkcją ciepła przez organizm czyli wzmożone spalanie kalorii. Najsilniej w tym temacie działają związki termogeniczne wyselekcjonowane z produktów roślinnych. Stymulują one w bardzo szybkim czasie aktywność metaboliczna organizmu. Stymulują rozpad tkanki tłuszczowej. Wzmagają spalanie jej zasobów. W efekcie następuje wzrost temperatury ciała, przyśpieszenie przemiany materii.

SZYBKA REDUKCJA WAGI CIAŁA – WAŻNE DLA KOBIET

W życiu kobiet są takie momenty gdy potrzebują szybko schudnąć; np. jest to wesele, studniówka. Każda kobieta chciałaby wtedy wyglądać niemal idealnie. Na rynku suplementacji są produkty, które wspomagają osoby w takich chwilach. Zawierają one między innymi: zieloną herbatę. Także takie środki mają w swoim składzie pieprz kajeński, który zawiera kapsaicynę, wspomagającą spalanie tłuszczu jednocześnie przyśpieszającą walkę z cellulitem. Natomiast pokrzywa, którą zawiera wiele takich preparatów sprzyja usuwaniu wody z organizmu wraz ze zbędnymi produktami przemiany materii. Tak samo działa zawarta w wielu suplementach zielona kawa i guarana.

CELLULIT WODNY –  ZMORA DLA ODCHUDZAJĄCYCH

Cellulit wodny czyli nadmiar wody z organizmu to ważny problem w zakresie połączenia z odchudzaniem. Niektórzy nieraz potrzebują dodatkowego wsparcia w zakresie leczenie tego zjawiska zachodzącego w tkankach organizmu. Suplementacja dla kobiet z tym problemem zawiera rośliny: mniszek lekarski, cykorię. Wyciąg z pestek winogron także pomaga usunąć cellulit i wspomaga odchudzanie. Morszczyn poprawia pracę jelit, przyczynia się do zwiększenia sytości.  Pieprz czarny ułatwia wchłanianie składników odżywczych pomagając utrzymać właściwe funkcjonowanie układu pokarmowego, zwiększa skuteczność ziół.

Pamiętajmy, by dobierać produkty do rodzaju swoich problemów z wagą.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalaczeMaj 7, 2021

Ile kalorii spalasz w ciągu dnia?

KlaudiaStyczeń 14, 2021

Dynia – wartości odżywcze i właściwości

KlaudiaPaździernik 26, 2020

10 powodów dla których przybierasz na wadze.

SylwiaPaździernik 16, 2020

Nietolerancja laktozy – jak sobie z tym radzić?

SylwiaPaździernik 13, 2020

12 wskazówek, które pomogą Ci schudnąć cz. 2

SylwiaWrzesień 25, 2020

12 wskazówek, które pomogą Ci schudnąć cz.1

SylwiaWrzesień 22, 2020

Ćwiczenia, dieta, alkohol: nowe wytyczne na zmniejszenie ryzyka raka

SylwiaWrzesień 18, 2020

8 najważniejszych ziół adaptogennych i ich wpływ na redukcje stresu

SylwiaWrzesień 16, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone