Suplementacja

Suplementy prozdrowotne – jakie mają działanie?

Suplementy prozdrowotne – jakie mają działanie?

Suplementy diety mają różnorodne działanie i zastosowanie. Mają one za zadanie poprawić pracę całego organizmu oraz przyczynić się do zwiększenia kondycji. W ich składzie koniecznie powinny znaleźć się składniki odżywcze takie jak witaminy i minerały. Niezastąpione działanie na organizm człowieka mają również kwasy tłuszczowe. Na rynku pojawia się wiele suplementów prozdrowotnych, które dzielone są na kilka grup. Często wybierane to preparaty na serce, pracę mózgu, sen i regenerację, a także libido i sprawność seksualną.

Jest również wiele innych suplementów, a każde z nich mają inny skład i działanie. Czas najwyższy się przekonać, jakie działanie mają suplementy diety prozdrowotne i dlaczego warto je stosować.

Suplementy diety prozdrowotne – na serce

Choroby serca dotyczą coraz więcej osób na całym świecie. Szacuje się, że choroby układu sercowo-naczyniowego są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów. Jeśli chcemy uniknąć schorzeń serca, które stwarzają zagrożenie dla naszego życia, to konieczne jest wprowadzenie do organizmu cennych składników odżywczych. Możemy wspomóc dietę suplementami. Te najlepsze mają silne działanie na układ naczyniowy i przyczyniają się do poprawy pracy serca. Koniecznie powinny zawierać w sobie takie składniki jak:

 • Kwasy omega-3,
 • Kwasy omega-9,
 • Kwasy omega-6.

To właśnie one przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób serca, a to dzięki temu, że regulują one ciśnienie, a także przyczyniają się do zmniejszenia poziomu złego cholesterolu we krwi.

Suplementy diety na mózg

Pamięć i koncentracja zawodzić nas mogą każdego dnia. A nie ma to dobrego wpływu na naszą wydajność. Jeśli mózg nie jest prawidłowo odżywiony, to procesy jego starzenia mogą znacząco przyśpieszyć. Oznacza  to, że komórki mózgowe zaczną umierać, a praca mózgu spowolni. Warto więc sięgać po suplementy prozdrowotne na mózg. Nie powinny w nich zabraknąć takich składników odżywczych jak:

 • Cynk,
 • Magnez,
 • Kwasy omega-3,
 • Witamina E,
 • Witamina C,
 • Witaminy z grupy B.

Wszystkie te składniki mają wpływ na pamięć i koncentracje. Ich działanie ma niezastąpiony wpływ na pracę układu nerwowego.

Suplementy na libido i sprawność seksualną

Wiele osób w obecnych czasach ma problem z niskim poziomem libido. Przyczyn tego jest naprawdę mnóstwo, a jedną z nich mogą być niedobory składników odżywczych i afrodyzjaków w codziennej diecie. Suplementy prozdrowotne na libido nie tylko przyczyniają się do zwiększenia ochoty na seks, ale również do poprawienia naszych zdolności seksualnych. Ich stosowanie daje natychmiastowe i długotrwałe działanie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W tego rodzaju preparatach nie powinno zabraknąć:

 • Cynku,
 • Witamin z grypy B,
 • Żeń-szenia,
 • Kofeiny,
 • Szafranu

Tego rodzaju składniki poprawiają ukrwienie narządów płciowych, a także dodają energii i zmniejszają uczucie zmęczenia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Suplementacja

Działanie BCAA i EAA – co jest lepsze?

KlaudiaMaj 19, 2020

Czy zielona herbata pomoże w odchudzaniu?

RedakcjaKwiecień 8, 2020

Najmocniejsze spalacze tłuszczu – ranking 2020

spalaczeKwiecień 6, 2020

Wzmocnienie odporności  – co stosować

SylwiaMarzec 27, 2020

Czy probiotyki mogą pomóc w chudnięciu?

SylwiaMarzec 20, 2020

Najlepsze spalacze tłuszczu – co stosować oprócz treningu?

RedakcjaLuty 19, 2020

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaLuty 15, 2020

Naturalne spalacze tłuszczu

SylwiaGrudzień 17, 2019

Piękna, zadbana cera

SylwiaGrudzień 9, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone