Trening

Tkanka tłuszczowa u kobiet, tkanka tłuszczowa u mężczyzn

Tkanka tłuszczowa u kobiet, tkanka tłuszczowa u mężczyzn

Wskaźnik masy ciała BMI przedstawia relację między ogólną masą ciała, a wzrostem. Nie jest wiarygodnym miernikiem budowy ciała. Ludzie umięśnieni mogą mieć wysoki wskaźnik BMI, co wcale nie oznacza, że są otyli. Tak więc problemem nie jest masa ciała, a zawartość tkanki tłuszczowej.

Tłuszcz, a masa ciała

Masa ciała równa się łącznej masie poszczególnych składników, takich jak woda, mięśnie, kości czy tkanka tłuszczowa. Tkanki inne nuż tłuszczowa tworzą tzw. beztłuszczową masę ciała. Procentowa zawartość tłuszczu w ciele może być oszacowana przez pomiar, w różnych miejscach ciała fałdu tłuszczowego. W USA takie pomiary są wykonywane w centrach sportowych i rekreacyjnych.

Utrata tłuszczu, a ochrona mięśni

Ważne jest, by pamiętać: poprawa składu chemicznego ciała może prowadzić do małych zmian jego masy, lub może wcale nie nastąpić. Kto powoli traci tłuszcz i uprawia ćwiczenia fizyczne, nie może stwierdzić zbyt dużych zmian na skali wagi. Mięśnie mają większą gęstość niż tkanka tłuszczowa, tak więc wzrost masy mięśniowej może niwelować redukcję masy ciała.

Tkanka tłuszczowa

Niektórzy ludzie chudną łatwiej niż inni i obserwuje się na ogół, ze mężczyznom odchudzanie przychodzi łatwiej niż kobietom. Odchudzając się tracą oni tłuszcz z brzucha. Kobietom za to najtrudniej pozbyć się tłuszczu z bioder i pośladków. Zasadniczo powodem tego jest różnica między tkanką tłuszczową u kobiet i mężczyzn.

Tkanka tłuszczowa u kobiet

Tłuszcz, który u kobiet gromadzi się na biodrach, górnej części ud, na pośladkach pełni ważną funkcję rezerwy energetycznej na okres ciąży i karmienia. Z powodu swojej ważnej roli w procesie reprodukcji tłuszcz pośladkowy jest odporny na odchudzanie, to jest przyczyna, która powoduje takie trudności dla kobiet z niwelowaniem tego rodzaju otyłości. Panie, które usiłowały się odchudzić się w tej sytuacji komfortu , który daje im pewność, że to nie jest defekt, a atrybut kobiecości.

Tkanka tłuszczowa u mężczyzn

U mężczyzn tłuszcz gromadzi się w okolicy klatki piersiowej i na brzuchu, a jego nadmierna ilość jest nazywana otyłością typu trzewnego lub brzusznego. Zapas ten wykracza poza potrzeby organizmu, który gdy tylko może pozbywa się go. Dlatego mężczyznom znacznie łatwiej się odchudzić.

Tkanka tłuszczowa, a zdrowie

Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej decyduje o możliwościach szybkiego pozbycia się jej. Wpływa także na nasze zdrowie. Otyłość to nie tylko ryzyko wielu chorób, ale także zgonu. Otyłość typu brzusznego jest takim znaczącym czynnikiem ryzyka, a typ pośladkowo – udowy ma znacznie mniejszy wpływ na tak duże ryzyko lub nie powoduje go wcale.

Warto stosować odpowiednie ćwiczenia, pobudzać w czasie wolnym aktywność fizyczną. Rozwijajmy taką pasję ruchu i opcje uprawiania różnych sportów u naszych najbliższych. Propagujmy także aktywności u dzieci. Zachęcajmy młodzież i dbajmy o odpowiednią dietę i styl życia. Taki higieniczny, zdrowy, sportowy styl życia jest gwarantem zdrowia, pobudzonego odpowiednio krążenia i zapewnia siły i witalność.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Nordic walking – dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Redakcjapaździernik 19, 2021

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcjapaździernik 18, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcjaczerwiec 9, 2021

Masowanie: Definicja, sposób i bezpieczeństwo

Sylwiapaździernik 30, 2020

Mity na temat robienia brzuszków

Klaudiasierpień 14, 2020

Silne mięśnie mogą wspierać układ odpornościowy

Sylwialipiec 7, 2020

Trening cardio

Redakcjaczerwiec 30, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwiaczerwiec 8, 2020

Odpoczynek po treningu – jak powinien wyglądać?

Klaudiaczerwiec 4, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone