Trening

Tkanka tłuszczowa u kobiet, tkanka tłuszczowa u mężczyzn

Tkanka tłuszczowa u kobiet, tkanka tłuszczowa u mężczyzn

Wskaźnik masy ciała BMI przedstawia relację między ogólną masą ciała, a wzrostem. Nie jest wiarygodnym miernikiem budowy ciała. Ludzie umięśnieni mogą mieć wysoki wskaźnik BMI, co wcale nie oznacza, że są otyli. Tak więc problemem nie jest masa ciała, a zawartość tkanki tłuszczowej.

Tłuszcz, a masa ciała

Masa ciała równa się łącznej masie poszczególnych składników, takich jak woda, mięśnie, kości czy tkanka tłuszczowa. Tkanki inne nuż tłuszczowa tworzą tzw. beztłuszczową masę ciała. Procentowa zawartość tłuszczu w ciele może być oszacowana przez pomiar, w różnych miejscach ciała fałdu tłuszczowego. W USA takie pomiary są wykonywane w centrach sportowych i rekreacyjnych.

Utrata tłuszczu, a ochrona mięśni

Ważne jest, by pamiętać: poprawa składu chemicznego ciała może prowadzić do małych zmian jego masy, lub może wcale nie nastąpić. Kto powoli traci tłuszcz i uprawia ćwiczenia fizyczne, nie może stwierdzić zbyt dużych zmian na skali wagi. Mięśnie mają większą gęstość niż tkanka tłuszczowa, tak więc wzrost masy mięśniowej może niwelować redukcję masy ciała.

Tkanka tłuszczowa

Niektórzy ludzie chudną łatwiej niż inni i obserwuje się na ogół, ze mężczyznom odchudzanie przychodzi łatwiej niż kobietom. Odchudzając się tracą oni tłuszcz z brzucha. Kobietom za to najtrudniej pozbyć się tłuszczu z bioder i pośladków. Zasadniczo powodem tego jest różnica między tkanką tłuszczową u kobiet i mężczyzn.

Tkanka tłuszczowa u kobiet

Tłuszcz, który u kobiet gromadzi się na biodrach, górnej części ud, na pośladkach pełni ważną funkcję rezerwy energetycznej na okres ciąży i karmienia. Z powodu swojej ważnej roli w procesie reprodukcji tłuszcz pośladkowy jest odporny na odchudzanie, to jest przyczyna, która powoduje takie trudności dla kobiet z niwelowaniem tego rodzaju otyłości. Panie, które usiłowały się odchudzić się w tej sytuacji komfortu , który daje im pewność, że to nie jest defekt, a atrybut kobiecości.

Tkanka tłuszczowa u mężczyzn

U mężczyzn tłuszcz gromadzi się w okolicy klatki piersiowej i na brzuchu, a jego nadmierna ilość jest nazywana otyłością typu trzewnego lub brzusznego. Zapas ten wykracza poza potrzeby organizmu, który gdy tylko może pozbywa się go. Dlatego mężczyznom znacznie łatwiej się odchudzić.

Tkanka tłuszczowa, a zdrowie

Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej decyduje o możliwościach szybkiego pozbycia się jej. Wpływa także na nasze zdrowie. Otyłość to nie tylko ryzyko wielu chorób, ale także zgonu. Otyłość typu brzusznego jest takim znaczącym czynnikiem ryzyka, a typ pośladkowo – udowy ma znacznie mniejszy wpływ na tak duże ryzyko lub nie powoduje go wcale.

Warto stosować odpowiednie ćwiczenia, pobudzać w czasie wolnym aktywność fizyczną. Rozwijajmy taką pasję ruchu i opcje uprawiania różnych sportów u naszych najbliższych. Propagujmy także aktywności u dzieci. Zachęcajmy młodzież i dbajmy o odpowiednią dietę i styl życia. Taki higieniczny, zdrowy, sportowy styl życia jest gwarantem zdrowia, pobudzonego odpowiednio krążenia i zapewnia siły i witalność.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone