Dietetyka i zdrowe odżywianie

Toksyny w organizmie – sposoby na ich usunięcie

Toksyny w organizmie – sposoby na ich usunięcie

Oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn jest niezwykle ważne dla każdego człowieka. Jeżeli chcesz zachować zdrowie i  zadbać o swoją kondycję to od czasu do czasu warto zafundować sobie detoks na oczyszczanie. Wiele jest sposobów, które umożliwiają nam sprawne oczyszczenie organizmu z toksyn. Jaki ze sposobów będzie najlepszy? Czy jest nim dieta sokowa, a może jabłkowa? Dziś dowiemy się, jak w prosty i bezpieczny sposób czyścić swój organizm. Dodatkowo sprawdzimy, czy oczyszczanie, to dobry sposób na redukcję masy ciała?

Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu w przypadku każdego człowieka powinno być wykonywanie regularnie. Specjaliści są zdania, że bezpieczne, a przede wszystkim zdrowe, jest zapewnienie sobie detoksu nawet cztery razy w roku. Takie działanie jest szczególnie polecane dla osób, które na co dzień nie prowadzą zdrowego typu życia. Każdego dnia człowiek narażony jest na niezliczoną ilość toksyn, a także na działanie wielu niekorzystnych czynników. Przez to warto jest pamiętać o oczyszczaniu. Warto przejść przez detoks po rzuceniu palenia. Doskonałym momentem na oczyszczanie jest czas po świętach, w które pijemy dużo alkoholu i spożywamy ciężkostrawne i tłuste potrawy. Warto jednak pamiętać, że trzeba to robić ostrożnie, tak by detoks miał korzystny wpływ na zdrowe, a nie zamienił się w coś szkodliwego.

Oczyszczanie organizmu z dietą

Jeżeli chcemy przejść przez detoks, to nie konieczne jest kontaktowanie się ze specjalistą. Jednak należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który może określić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przejścia przez intensywne domowe oczyszczanie. Istnieją przeciwwskazania do tego typu działań, a jednym z nich jest ciąża. Istnieje wiele domowych sposobów na skuteczne odchudzanie i wcale nie wiąże się to z przechodzeniem przez głodówkę, czy picie dużych ilości wody. Jeżeli chcemy przejść prawidłowo przez detoks, to ważne jest, by z naszej diety usunąć:

 • Alkohol,
 • Kofeinę – nie powinno się pić kawy,
 • Czarną herbatę,
 • Napoje gazowane,
 • Napoje energetyczne,
 • Białą mąkę,
 • Mleko,
 • Jajka,
 • Czerwone mięso,
 • Inne produkty pochodzenia zwierzęcego.

Konieczne jest również zrezygnowanie z palenia. Jeżeli palimy w czasie detoksu, to nikotyna jest w stanie zniwelować cały efekt naszej pracy. Dieta na detoks powinna składać się z:

 • Zup warzywnych,
 • Owoców i warzyw,
 • Kaszy jaglanej,
 • Sałatek lekkostrawnych.

Co na diecie oczyszczającej?

Zdaniem ekspertów najlepiej, jeżeli podczas diety oczyszczającej spożywamy produkty pochodzenia organicznego. Jeżeli wybieramy owoce i warzywa, to najlepiej te z bazarku, a nie sklepu. Konieczne jest picie dużej ilości wody. W tym przypadku pełni ona funkcję oczyszczającą, ponieważ eliminuje toksyny z organizmu. Do diety powinno się dostarczyć jak najwięcej błonnika. Wspomaga on pracę całego układu trawiennego i przyczynia się do eliminowania toksyn.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Zastosowanie awokado

KlaudiaCzerwiec 18, 2019

Odchudzanie a dieta wegańska – co trzeba wiedzieć?

Spalacze.plCzerwiec 17, 2019

Niedokrwistość związana z niedoborem żelaza. Jakie są objawy, jakie skutki, jak leczyć?

SylwiaCzerwiec 15, 2019

Czy warto jeść truskawki?

KlaudiaCzerwiec 11, 2019

Co trzeba jeść podczas długiego i krótkiego treningu?

KlaudiaCzerwiec 10, 2019

Co jeść, by  przybrać  na wadze?

KlaudiaCzerwiec 8, 2019

Len – właściwości, zastosowanie i wartości

MonikaMaj 26, 2019

Bób – działanie i właściwości

MonikaMaj 25, 2019

Skrobia – gdzie występuje i jakie ma właściwości?

MonikaMaj 24, 2019

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone