Trening

Trening dla dwojga – jak trenować z partnerem

Trening dla dwojga – jak trenować z partnerem

 

Trening dla dwojga to idealny sposób na zacieśnienie bliższych więzi. Jest to również sposób na wyrzeźbienie swojej sylwetki. Dobry plan treningowy połączy wasze pasje i sprawi, że lepie się zrozumienie, a do tego oboje zadbacie o swoje zdrowie i ciało. Jak więc powinien wyglądać trening dla dwojga?

Na początek – co musisz wiedzieć

To, że ćwiczycie razem wcale nie musi oznaczać, że każde ćwiczenie musicie wykonywać wspólnie. Treningi z parterem do idealny moment na spędzenie wspólnie czasu wykonując swoją pasję. Wspólne treningi na pewno polepszą waszą więź i staniecie się jednym zespołem, który rozumie się bez słów. To pomoże wam nie tylko w ćwiczeniach, ale w waszym związku.

Rozgrzewka – jak wykonać ją we dwoje

Przed każdym treningiem najważniejsza jest rozgrzewka. Jest ona obowiązkowym elementem każdego zdrowego i odpowiedniego planu treningowego.  Jeśli do tej pory nie wiedziałeś jak ma wyglądać twoja rozgrzewka to teraz nie będziesz mieć z tym problemu. Zamiast lekkich ćwiczeń, czy rozciągania razem ze swoją partnerką możesz zacząć tańczyć. Taki taniec z pewnością zbliży was do siebie, a jednocześnie jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na podniesienie temperatury ciała. Czyli rozgrzanie mięśni i  stawów przed treningiem. To będzie dla was ulubiona część treningów.

Ćwiczenie pierwsze – mięśnie nóg

W czasie treningu dla par, każda część ciała powinna zostać odpowiednio zaangażowana do ćwiczeń. Niezwykle ważne dla mężczyzn i kobiet są mięśnie nóg. Idealnym ćwiczeniem na ich wzmocnienie i wyrzeźbienie są przysiady. Stańcie naprzeciwko siebie, możecie złapać się za ręce trzymające je wyciągnięte prosto przed siebie. Kiedy jesteście już w odpowiedniej pozycji, możecie przejść do wykonywania przysiadów. Róbcie przysiady równo. Na początku zachowanie harmonii może wam sprawiać trudność, ale w pewnym momencie się dotrzecie i ćwiczenie będzie wykonywane płynnie. To ćwiczenie możecie robić w trzech seriach po dwadzieścia powtórzeń. Pomiędzy seriami warto robić sobie kilkusekundowe przerwy.

Ćwiczenie drugie – mięśnie brzucha

Mięśnie brzucha są równie ważne dla kobiet jak i dla mężczyzn. W waszym treningu dla par nie może zabraknąć więc ćwiczeń, które poruszą te partie mięśni i zaangażują je do pracy. Najlepszym ćwiczeniem na wyrzeźbienie brzucha są brzuszki. Samemu trudno je wykonać, ale kiedy masz przy sobie kogoś, kto może cię podtrzymać w czasie wykonywania ćwiczenia, wszystko staje się prostsze. W tym ćwiczeniu nie wykonujecie brzuszków jednocześnie. Kiedy ty ćwiczysz, twój partner podtrzymuje twoje stopy, jednocześnie odpoczywając. Ćwiczenie to również warto wykonywać w trzech seriach każde po dziesięć lub dwanaście powtórzeń.  Pomiędzy seriami nie potrzebna jest przerwa. Macie ją w momencie, kiedy partner wykonuje ćwiczenie.

Wady i zalety wspólnych treningów

Największym plusem wspólnego ćwiczenia, jest to, że macie razem jeden cel, a razem łatwiej będzie go osiągnąć. Przyda się wam nieraz pomoc partnera podczas wykonywania niektórych ćwiczeń.  Warto jednak pamiętać, że wspólne treningi nie zawsze muszą odbywać się w domu lub na siłowni. Możecie razem biegać lub pływać albo jeździć na wycieczki rowerowe, co również można traktować jako formę treningu. Problem pojawić się może, kiedy mężczyzna chce wykonywać więcej ćwiczeń siłowych, a kobieta pragnie skupić się na ćwiczeniach rzeźbiących pośladki. Pamiętajcie, że ćwiczenie razem wcale nie oznacza, że każde ćwiczenie musicie wykonywać razem z partnerem. Jeśli ty chcesz ćwiczyć, by rozbudować masę mięśniową, a ona rzeźbić pośladki i brzuch, to w pewnym momencie treningu zacznijcie rozdzielać ćwiczenia, nadal trenując w tym samym czasie

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone