Dietetyka i zdrowe odżywianie

Unikaj białej śmierci – sól, cukier i mąka

Unikaj białej śmierci – sól, cukier i mąka

Wiele się mówi na temat tego, jak cukier i sól negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele tych produktów znajduje się w naszej codziennej diecie i jak łatwo jest przekroczyć zalecaną dawkę. Czas uświadomić sobie, jak nadmiar cukru i soli wpływa na nasze zdrowie i dlaczego najlepiej unikać produktów, które potocznie nazywane są białą śmiercią?

Cukier – niebezpieczna słodycz

Po słodkości sięgamy bardzo często, a są one bogate w cukry w dużych ilościach. Codziennie pijemy kawę, herbatę, czy też soki, a są to napoje słodzone. Jedna łyżeczka cukru to już dla wielu osób za mało, więc jeden kupek kawy zawierać może nawet trzy łyżeczki białej trucizny. W obecnych czasach nawet jedzenie pełne jest cukrów. Tak więc przekroczenie zalecanej dawki nie jest trudne w tym przypadku. A dlaczego nie warto sięgać po ten składnik i lepiej go unikać w codziennej diecie?

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale spożywanie cukru może przyczynić się do osłabienia układu odpornościowego. Ma również wpływ na proces wchłaniania się składników odżywczych z układu pokarmowego do organizmu. Cukier zmniejsza stężenie witamin z grupy B, miedzi, a także chromu. To o czym przekonało się wiele osób, ta biała słodkość przyczynia się do problemów z zębami, a także sylwetką.

Sól – nieświadome przekraczanie zalecanej dawki

Wydaje nam się, że sól nie gości w dużych ilościach w naszej diecie. Dosolenie makaronu, czy zupy to przecież nie dużo. Jednak sól to składnik, po który sięgamy nieświadomie. Znajduje się ona w wielu produktach spożywczych, które jemy codziennie. Warto wiedzieć, że na świcie co roku solna śmierć to przyczyna zgonów aż 2 milionów ludzi. Jej nadmiar w diecie prowadzić może do rozwoju ciężkich chorób układu sercowo-naczyniowego:

  • Zawałów,
  • Udarów,
  • Miażdżycy.

Dzienna porcja soli, która jest dla nas bezpieczna to zaledwie sześć gramów. Jest to nie wiele, ponieważ jedynie łyżeczka soli. Sami przyprawimy dania większą ilością soli, a przecież znajduje się ona w wielu produktach spożywczych w nadmiernych ilościach. Tak więc miliony osób na całym świecie codziennie przekracza zalecaną dawkę soli.

Mąka – zbędne kalorie w codziennej diecie

Mąka jest produktem ubogim w składniki, które cenne są dla organizmu człowieka. Mąka pszenna nie jest dla nas bezpieczna, ponieważ w przeciwieństwie do innego rodzaju mąk nie zawiera błonnika, czy cennych witamin i minerałów. Najlepiej więc usunąć ze swojej diety mąkę pszenną za zastąpić ją inną, która bogata jest w cenne składniki odżywcze.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dietetyka i zdrowe odżywianie

More in Dietetyka i zdrowe odżywianie

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Dieta IF – czym jest Intermittent Fasting?

Julia Cichaczewska18 stycznia, 2024

Napoje fermentowane – sekret zdrowia i witalności

Julia Cichaczewska1 grudnia, 2023

Jak poprawić działanie spalaczy tłuszczu? – praktyczne wskazówki

Julia Cichaczewska3 listopada, 2023

Dieta bogata w białko – zalety i wady

Spalacze.pl3 października, 2023

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Zdrowe odżywianie: klucz do sukcesu – porady dietetyczne, nowości

spalacze11 kwietnia, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone