Odchudzanie

Wczasy odchudzające- czy warto z nich skorzystać?

Wczasy odchudzające- czy warto z nich skorzystać?

Letnie upały zmuszają do noszenia ubrań odsłaniających ciało, dlatego w sezonie wiosenno-letnim wiele osób stara się pozbyć nadmiernych kilogramów. Podczas wakacji można połączyć odchudzanie z wypoczynkiem. Taką możliwość dają organizatorzy wczasów odchudzających, które zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Warto zastanowić się nad tym, czy jest to dobry sposób na pozbycie się nadwagi i kto powinien zdecydować się na wczasy odchudzające.

Na czym polegają wczasy odchudzające?

Latem można znaleźć wiele propozycji wczasów odchudzających. Czas trwania turnusu zazwyczaj wynosi jeden albo dwa tygodnie. Dłuższe wczasy organizowana są rzadko. Ceny turnusów są różne. Istotny wpływ na koszty ma zakres oferty. Zazwyczaj cena obejmuje noclegi wraz wyżywieniem, konsultacje dietetyczne, ułożenie indywidualnego planu żywieniowego, konsultacje lekarskie, ćwiczenia fizyczne i dodatkowe zabiegi wspomagające odchudzanie, na przykład masaże i kąpiele w saunie. Nie jest to jednak regułą, dlatego przed skorzystaniem z oferty należy upewnić się, co zostało wliczone w cenę, a za co trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Możliwe, że podany przez organizatora koszt nie obejmuje na przykład zabiegów z zakresu odnowy biologicznej. Oczywiście, w harmonogramie znajduje się także czas wolny, tak więc wyjazd na takie wczasy nie oznacza całkowitego braku swobody. Koszt tygodniowego turnusu wynosi około 1000-1500 złotych, a dwutygodniowego 1500-2000 zł. Oprócz zakresu oferty i czasu trwania wczasów na cenę wpływa lokalizacja i standard hotelu. Za wczasy odchudzające w Trójmieście lub innym miejscu przyciągającym turystów trzeba zapłacić więcej niż za podobne wakacje w mniej popularnym mieście. Na większy wydatek muszą przygotować się także ci, którzy chcą wypoczywać w luksusowych warunkach. Niektórzy organizatorzy uzależniają koszt wczasów od tego, czy uczestnik wybierze pokój jedno- czy wieloosobowy.

Dlaczego wczasy odchudzające są tak popularne?

Bez wątpienia najważniejszym powodem popularności wczasów odchudzających jest fakt, że ludzie pragną pozbyć się nadwagi, ze względu na jej negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Wiele osób chętnie korzysta z takich wczasów, ze względu na nawiązania nowych znajomości. Co bardzo ważne, są to znajomości z ludźmi, którzy borykają się z podobnym problemem, czyli nadwagą. Na takim wyjeździe można zapomnieć o obawach związanych z negatywnymi opiniami na temat mało atrakcyjnej sylwetki. Uczestnicy wczasów wspierają się wzajemnie w walce z nadmiernymi kilogramami, dlatego odchudzanie staje się łatwiejsze. Nie bez znaczenia jest także fakt, że podczas normalnych wczasów człowiek nieustannie musi opierać się pokusie złamania zasad diety. Trudno jest pozostać przy lekkich posiłkach, kiedy wszyscy dookoła delektują się smakiem lodowych deserów, hamburgerów oraz innych tuczących potraw. Organizatorzy wczasów odchudzających dbają o samopoczucie uczestników i zapewniają im kompleksową pomoc w walce z nadwagą. Masaże oraz inne zabiegi wspomagające odchudzanie stanowią jednocześnie formę relaksu. Konsultacje lekarskie zapewniają natomiast bezpieczeństwo. Kontrola specjalistów są szczególnie ważne w przypadku osób bardzo otyłych, u których często występują schorzenia związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Czy wczasy odchudzające to oferta dla każdego?

Po zapoznaniu się z przedstawionymi powyżej informacjami można dojść do wniosku, że wczasy odchudzające to idealna propozycja dla każdego, kto dąży do obniżenia masy ciała. Niestety, nie jest to cudowny sposób na pozbycie się nadwagi. Chociaż takie wczasy zapewniają bardzo dobre warunki do odchudzania, to nadal niezbędne są samodyscyplina i wytrwałość. Organizatorzy wczasów nie kontrolują uczestników przez 24 godziny na dobę i nie mają prawa zmusić ich do przestrzegania wyznaczonych zasad. Tylko wytrwanie na diecie i dostosowanie się do wyznaczonego planu treningowego zapewniają redukcję wagi. Należy też pamiętać, że redukcja ta nie nastąpi w błyskawicznym tempie. Żaden organizator wczasów odchudzających nie wmawia uczestnikom, że mogą pozbyć się w tydzień kilkunastu kilogramów. Tak naprawdę w ciągu jednego czy dwóch tygodni nastąpi nieznaczny spadek wagi, a zatem wczasy można potraktować jako początek odchudzania. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w trakcie turnusu można nauczyć się zasad prawidłowego odżywiania i przyzwyczaić się do aktywnego trybu życia, co znacznie ułatwia dalsze odchudzanie.

Czy warto jechać na wczasy odchudzające? Tak, ale pod warunkiem, że naprawdę chce się schudnąć i jest się świadomym tego, że taki wyjazd nie wystarczy, by pozbyć się gromadzonych przez lata kilogramów tkanki tłuszczowej. Z pewnością jest to znacznie lepszy wybór niż urlop w hotelu z opcją all inclusive i z całodziennym leżeniem na plaży. Oczywiście, warunkiem jest także posiadanie odpowiedniego budżetu, ponieważ za takie wakacje trzeba zapłacić trochę więcej niż za zwykłe wczasy.

3 komentarze

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odchudzanie

More in Odchudzanie

Naturalne spalacze tłuszczu – Jakie produkty mogą wspomagać proces spalania tłuszczu?

Julia Cichaczewska22 września, 2023

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Odchudzanie – jak efektywnie spalić tłuszcz?

spalacze11 września, 2023

Jakie suplementy stosować, by nasilić spalanie tłuszczu? Przegląd najpopularniejszych i skutecznych wspomagaczy

spalacze17 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Johimbina – afrodyzjak, który spala tłuszcz

Spalacze.pl10 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021

Czym jest deficyt kaloryczny i jak go obliczyć?

Spalacze.pl9 września, 2021

Czasowa głodówka: Co to takiego? Czy warto spróbować?

Sylwia16 czerwca, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone