Trening

Zasady szybkiego i zdrowego biegania

Zasady szybkiego i zdrowego biegania

Bieganie jest jednym z najzdrowszych i najpopularniejszych sportów na całym świecie. Coraz więcej osób decyduje się na bieganie i dowiaduje się, że ten sport daje naprawdę wiele korzyści dla zdrowia i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Ruch sprawia, że praca serca zostaje znacząco wzmocniona. Poprawia się również praca układu krążenia, a bieganie zwiększa naszą wytrzymałość i koncentrację. Jest to trening, który wspomaga odchudzanie i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Pomaga również modelować swoje ciało. Jak widać, bieganie jest sportem, który naprawdę ma działanie prozdrowotne, jednak do osiągnięcia takich efektów, konieczne jest wykonywanie dobrej techniki biegania.

Przed bieganiem nie jedź co najmniej godzinę

Jeżeli pójdziesz biegać po posiłku, to praca twojego organizmu będzie ukierunkowana głównie na trawieniu. A to sprawia, że mniej energii poświęci na trening, a to zmniejszy efektywność biegania. Jednak nie można biegać zupełnie na czczo. Taki stan organizmu może również zmniejszać naszą energię i wytrzymałość. Najlepiej, jeżeli przed treningiem biegowym spożyjesz posiłek, jednak powinien on się odbyć co najmniej godzinę przed ćwiczeniami.

Nie zapomnij o rozgrzewce

Każdy organizm potrzebuje trochę czasu, by być gotowym na intensywny wysiłek fizyczny. Rozpoczęcie treningu od biegu może narażać nas na niepotrzebną kontuzję. Dla swojego dobra i bezpieczeństwa warto przed każdym treningiem wykonać pięciominutową rozgrzewkę. Jednak nie może być ona zbyt męcząca. To mają być lekkie, rozciągające ćwiczenia, które przygotują ciało, a w szczególności mięśnie i stawy na większy wysiłek. Po tych kilku minutach twoje ciało się rozgrzeje, a ty możesz przejść do biegania. Dzięki temu, że mięśnie będą lepiej przygotowane czas treningu może być wydłużony, a ty będziesz w stanie poprawić swoje wyniki.

Pamiętaj o dobrych butach

Tak naprawdę to zakupienie dobrych i wygodnych butów do biegania, jest jedyną inwestycją, jaką musisz poczynić, by móc szybko i zdrowo biegać. Pamiętaj, że bieganie w złych butach może doprowadzić do problemów ze stawami. Buty do biegania dobrej jakości są tak skonstruowane, by nacisk na stopę nie był za duży, noga była dobrze amortyzowana. To pomaga w pracy stawów i sprawia, że efekty biegania są znacznie lepsze. Nie musisz od razu wydawać tysiąca złotych na dobre buty. Na rynku jest wiele butów do biegania, które spełniają swoje zastosowanie, a ich koszt nie przekracza trzystu złotych.

Pamiętaj o technice biegania

Pamiętaj, by w czasie biegania głowę mieć skierowaną w dół. Tak samo należy postępować z klatką piersiową, która nie powinna być skierowana w dół, a podczas treningu musi być cały czas wyprostowana. Sylwetka powinna być ułożona prosto, a dzięki temu będziemy się mniej męczyć, nasze ruchy będą dobrze zsynchronizowane, a ciało nabierze odpowiedniego tempa.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trening

More in Trening

Jak budować masę mięśniową?

Julia Cichaczewska2 lutego, 2024

Jakie czynności spalają najwięcej kalorii?

Julia Cichaczewska24 stycznia, 2024

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Julia Cichaczewska19 grudnia, 2023

Pierwszy raz w siłowni – przewodnik dla początkujących

Julia Cichaczewska24 listopada, 2023

Trening a przeziębienie – czy warto ćwiczyć w trakcie choroby?

Julia Cichaczewska9 listopada, 2023

Trening HIIT – klucz do szybkich efektów czy modny trend?

Julia Cichaczewska20 października, 2023

Wpływ kofeiny na trening – jak kofeina wpływa na naszą wydajność podczas ćwiczeń?

Julia Cichaczewska26 września, 2023

Kobiety a trening siłowy – przełamując mity, budując siłę i pewność siebie

spalacze9 maja, 2023

Optymalizacja treningu: Jak uzyskać lepsze rezultaty i uniknąć kontuzji

spalacze14 kwietnia, 2023

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone