Uroda

Zdrowe paznokcie, a zabiegi kosmetyczne

Zdrowe paznokcie, a zabiegi kosmetyczne

Wszystkie kobiety marzą o pięknych i zdrowych paznokciach. A jednak ich utrzymanie w dobrej kondycji nie jest takie proste, jak może nam się wydawać. Paznokcie codziennie są narażone na czynniki, które mogą przyczyniać się do ich zniszczenia. Doskonałym sposobem na poprawę kondycji paznokci, jest udanie się na zabiegi kosmetyczne. Wiele z nich daje niezastąpione efekty takie jak odnowienie i utwardzenie płytki paznokcia.

Jednak są również zabiegi na paznokcie, które nie sprzyjają ich odnowie, a mogą nawet osłabić ich kondycję. Takie zabiegi to na przykład manicure hybrydowy, czy żelowy. Jeśli są one wykonane w niewłaściwy sposób, to końcowym efektem może być rozdwajająca się płytka paznokcia, na której pojawiają się przebarwienia.

Manicure japoński –zdrowe paznokcie

Istnieją jednak zabiegi kosmetyczne, które upiększają i poprawiają kondycję naszych paznokci. Jednym z najczęściej wybieranych, jest manicure japoński. Jest to zabieg, który idealnie sprawdzi się dla kobiet, które mają słabe paznokcie, których płytka ławo się łamie i rozdwaja. Kosmetyczna podczas tego zabiegu pobudza płytkę paznokcia do odbudowy i szybkiej regeneracji. Po manicure japońskim płytka staje się jaśniejsza i jest pozbawiona przebarwień. Początkowy etap to kąpiel wodna. Ma ona za zadanie zmiękczyć skórki i przygotować paznokcie na kolejną część zabiegu, którą jest delikatny, pobudzający i odżywczy peeling.

Parafina na paznokcie – zabiegi kosmetyczne

Kolejnym zabiegiem kosmetycznym na paznokcie, jest parafina. Jest ona nakładana przez profesjonalistów. Oczywiście możemy zająć się tym samodzielnie, jednak nie jest to bezpieczne, ponieważ parafina jest gorąca i łatwo można się nią poparzyć, jeśli nie wiemy, jak jej używać. Zabiegi z parafiną doskonale sprawdzają się dla osób, które mają zniszczone i słabe paznokcie. Taki zabieg przyczyni się do zwiększenia bariery ochronnej, która powinna naturalnie występować na płytce paznokcia. Dodatkowo parafina regeneruje i silnie odżywia skórę i paznokcie. Warto również pamiętać, że jest to zabieg, który przyczynić się może do spowolnienia procesu starzenia się skóry.

Maseczki u kosmetyczki

Jeśli szukamy doskonałego odżywiającego zabiegu na paznokcie, to warto wybrać maseczki. Mają one różne działanie, wybór zależy do stanu naszych paznokci, a także oczekiwań co do efektów zabiegu. Jeśli nasze paznokcie są zniszczone, to warto wybierać maseczki o działaniu regenerującym. Jeśli są słabe i łamliwe, to idealnie sprawdzą się maseczki odżywiające. A jeśli płytka paznokcia zaczyna się rozdwajać, to może to być objaw przesuszenia, przez co konieczne jest zastosowanie maseczki nawilżającej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uroda

More in Uroda

Suplementy diety a uroda – czy warto stosować

Julia Cichaczewska7 grudnia, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Zmniejszanie rozmiaru piersi podczas odchudzania

Redakcja9 czerwca, 2021

Do czego używać oleju kokosowego?

Klaudia20 października, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

Sylwia8 czerwca, 2020

Piękna, zadbana cera

Sylwia9 grudnia, 2019

Kwasy omega-3 dla zdrowia skóry

Monika11 września, 2019

Jak zregenerować włosy po zimie?

Monika17 kwietnia, 2019

Jak regenerować skórę po zimie?

Monika14 kwietnia, 2019

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone