Zdrowie

Zioła, które wspierają pracę mózgu

Zioła, które wspierają pracę mózgu

Na jakość naszego życia ogromny wpływ ma praca mózgu. Jego funkcjonowanie odpowiada za takie skomplikowane zadania, jak utrzymanie równowagi, a także pomaga gromadzić myśli i wspomnienia, poprawia naszą świadomość i zdolności umysłowe. Trzeba wiedzieć, że wraz z wiekiem praca mózgu może zostać osłabiona i spowolniona co negatywnie wpływ na jakość naszego życia. Pojawiające się problemy z pamięcią, trudności z koncentracją, a nawet z utrzymaniem równowagi, to problemy z pracą mózgu. Jest wiele sposobów, na to, by opóźnić procesy starzenia się organizmu, a jednym z nich jest sięgnięcie do natury. Czas więc przekonać się, jakie działanie mają zioła na mózg.

Wątrotka azjatycka

Jest to roślina, która przez wieki jest doceniana za jej liczne właściwości i wpływ na organizm ludzki. Zdaniem niektórych specjalistów, jest ona rośliną, która może nas prowadzić do długowieczności. Jednak jest to jedna z nielicznych roślin, które wpływają na pracę mózgu. Wykonano liczne badania przeprowadzone na ludziach i zwierzętach, które wykazują, że roślina ta odpowiada za regulowanie pracy części mózgu, która jest odpowiedzialna za czynności myślowe i intelektualne. Jest ona doceniona przez osoby uczące się i pracujące umysłowo, ponieważ wspiera ona koncentrację i poprawia pamięć. Dzięki niej poprawia się proces komunikacji między półkulami mózgu.

Miłorząb japoński

Miłorząb japoński jest często wykorzystywany w suplementach diety, jest to roślina, która posiada szeroki potencjał i zastosowanie. Ma ona bardzo istotny wpływ na umysł, a także wpływa na proces produkcji komórek macierzystych w mózgu. Dzięki temu miłorząb japoński poprawia pamięć i zwiększa nasze zdolności poznawcze, a także sprawia, że czujemy się młodsi. Dodatkowo roślina ta odpowiada również za produkcję neuroprzekaźnika i jest ona przydatna w leczeniu stanów zapalnych stawów. Doskonale nadaje się przy zaburzeniach pamięci, problemach z koncentracją, a także przy stanach depresyjnych, częstych bólach głowy. Jej spożywanie może pomóc pobyć się szumu w uszach i zawrotów głowy.

Bacopa

Jest to zioło o właściwościach leczniczych, które najbardziej doceniane jest w Indiach. Na temat działania tej rośliny na organizm człowieka przeprowadzono badanie, które wykazało, że bacopa może mieć wpływ na pracę mózgu, a jej spożywanie sprawia, że poprawiają się nasze zdolności komunikacji synaptycznej. Dzięki niej w organizmie człowieka dochodzi do poprawienia się synaps i receptorów, które stają się bardziej aktywne, a to sprawia, że informację między nimi sprawniej przepływają. Zioło to stymuluje wydzielanie serotoniny, a także przyczynia się do spowolnienia tempa produkcji dopaminy. Dzięki temu organizm jest lepiej przygotowany do walki ze stresem i lękami. A to pozwala nam się rozluźnić i odstresować.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie

More in Zdrowie

Silne mięśnie mogą wspierać układ odpornościowy

SylwiaLipiec 7, 2020

Jedzenie pokarmów bogatych w tłuszcze nasycone może zmniejszyć koncentrację

SylwiaCzerwiec 12, 2020

Suplementy diety przy problemach z miesiączkowaniem

MonikaCzerwiec 10, 2020

Czy możesz schudnąć, chodząc godzinę dziennie?

SylwiaCzerwiec 8, 2020

Ferrytyna- za co jest odpowiedzialna, co powoduje, co w sytuacji jej nadmiaru, a co z jej niedoborem?

SylwiaMaj 29, 2020

Kwasy tłuszczowe – jakie mają działanie na organizm człowieka

MonikaMaj 25, 2020

Co na zgagę?

SylwiaMaj 12, 2020

Najlepsze źródła magnezu i dlaczego jest tak ważny?

Spalacze.plKwiecień 30, 2020

Czystek – hit ziołowy

spalaczeKwiecień 27, 2020

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone