Zdrowie

Jak zadbać o zdrowie podczas nauki?

Jak zadbać o zdrowie podczas nauki?

 

Jest wiele młodych osób, które mimo długotrwałego siedzenia nad książkami i pilnego uczenia się nie mogą osiągnąć zadowalających wyników w szkole. Przyczyną może nie być lenistwo, tak jak wydaje się większości z nas, ale jest to znacznie głębszy problem. W czasie nauki praca naszego organizmu zaczyna się zmieniać i przyśpieszać. Przez to potrzebne są nam niezbędne warunki, które wspomogą nam uczenie się. Jak więc zadbać o zdrowie podczas nauki?

Dbaj o zdrową dietę

Podczas nauki zapotrzebowanie naszego organizmu, a zwłaszcza mózgu na składniki odżywcze znacząco się zwiększa, dlatego podczas długich godzin spędzonych nad książkami nie możemy pozbawić się składników odżywczych. Konieczne jest więc spożywanie witamin i minerałów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania umysłu. Jakie więc składniki i produkty powinny znaleźć się w naszej diecie, kiedy się uczymy?

  • Żeń-szeń – nie powinno go zabraknąć w naszej codziennej diecie. Jest to wartościowy suplement diety, który sprawia, że zmniejsza się uczucie zmęczenia i poprawia się koncentracja. Jest to preparat, który zaleca się osobom, które uczą się lub pracują umysłowo.
  • Kofeina – jest wiele osób, które podczas nauki nie mają siły na przyswajanie nowych informacji, ponieważ są zmęczone i senne. Jeśli tak jest to warto sięgnąć po kofeinę. Nie koniecznie musimy wybierać suplementy diety, ponieważ kofeina znajduje się w kawie i herbacie i będzie miała ona takie samo działanie w każdej formie. Trzeba jednak uważać z tym składnikiem, ponieważ organizm bardzo szybko się od niego uzależnia, więc zbyt częste stosowanie tego suplementu diety może sprawić, że w mniejszych dawkach będzie on nieskuteczny.
  • Magnez – jest wiele osób młodych, które cierpią z powodu niedoboru magnezu. Przez to pojawić się może u nas problem z koncentracją oraz uczucie ciągłego zmęczenia. To sprawi, że trudno nam będzie się skupić, by przyswoić nowe informacje i jeszcze je zapamiętać na tak długo, by móc je wykorzystać, kiedy będą nam potrzebne.

Miej dopływ świeżego powietrza

Mózg nie będzie pracował prawidłowo i sprawnie, jeśli nie będzie prawidłowo dotleniony. Ze względu na to, że większość osób uczy się w pomieszczeniach zamkniętych, to może pojawić się problem z prawidłowym dotlenieniem organizmu. W czasie nauki nasz mózg potrzebuje jeszcze więcej tlenu, tak więc kiedy się uczymy warto, by od razu uchylić okno. A jeśli jest taka możliwość, to najlepiej udać się na zewnątrz, gdzie cały czas będziemy mieli dostęp do świeżego powietrza.  To pomoże nam się skupić, poprawi pracę umysłu i zwiększy zdolności umysłowe. W trakcie sprawdzianu, czy testu również warto otworzyć okno, które znajduje się w pobliżu.

Rób sobie przerwy

Jest wiele osób, które od razu po powrocie ze szkoły, czy pracy siadają przed książkami, by się uczyć. Take uczenie się, jednak nie da nam zadowalających efektów, ponieważ mózg nie miał czasu na odpoczynek i wolniej będzie przyswajać i zapamiętywać nowe informacje. Jeśli więc chcesz uczyć się efektownie dbaj, byś przed nauką był wypoczęty. Po powrocie do domu zrób sobie godzinną przerwę na obiad, słuchanie muzyki i drzemkę. I dopiero po tym czasie możesz usiąść do nauki. Ona również nie powinna trwać bez końca. Co godzinę możesz sobie robić dziesięć minut przerwy na odpoczynek.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowie

More in Zdrowie

Optymalizacja procesu odchudzania – skuteczne metody i błędy do uniknięcia

spalacze15 września, 2023

Zdrowe zamienniki słodyczy – sprawdź czym zastąpić słodycze

spalacze29 marca, 2023

Joga – sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę

Redakcja18 października, 2021

Czy jedzenie grzybów jest bezpieczne?

Redakcja23 września, 2021
witamina b12 kapsułki i tabletki

Witamina B12 – działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania.

spalacze18 września, 2021

Grzyby nootropowe do kawy

Redakcja1 września, 2021

Uzależnienie od napojów energetycznych: wszystko, co musisz wiedzieć

Sylwia17 czerwca, 2021

Powody, dla których potas jest ważny dla zdrowia

Klaudia9 maja, 2021

Nieszczelne jelito co to? Objawy i leczenie.

spalacze7 maja, 2021

Jesteśmy tu dla Ciebie – od pierwszego kroku na ścieżce zdrowia, aż po finish. Odkryj naszą różnorodną ofertę, zaczerpnij wiedzy z naszego bloga i dołącz do społeczności, która wie, że zdrowie to więcej niż tylko dieta i ćwiczenia.

Copyright © 2016 spalacze.pl Wszelkie prawa zastrzeżone